Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem jövünk ki a férjemmel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem jövünk ki a férjemmel, rengeteg a meddő vita. Melyik a kevésbé rossz megoldás szerintetek? (7 hónapos babánk van)

Figyelt kérdés
Az volna a jobb, ha erőltetnénk az együtt maradást a pici miatt (mert ha együtt maradnánk, az csak őérte tennénk), vagy váljunk mielőbb szét, mielőtt még a gyerek akkora lesz, hogy fel is fogja mind a veszekedéseket, mind pedig magát a szétválást? Természetesen bármikor engedném, hogy lássa a gyerekét. Ha nem válunk el, nem lesz sérült felnőtt a gyerekből, ha azt látja, hogy a szülei nem szeretik egymást? Ki melyik megoldást választaná? Köszönöm.

2013. ápr. 15. 14:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz kérdés...

Nem lehet, hogy ez csak egy feszültebb időszak az életetekben? A gyerekvállalás sokaknál próbára teszi a kapcsolatot, de lehet, hogy még helyre lehet hozni. Azt kéne tisztázni, hogy szeretitek-e még egymást. Mert ha a válasz nem, akkor én a helyetekben válnék inkább. De csak ha már tényleg azt érezném, hogy már nem szeretem.

2013. ápr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%

Attól nem lesz sérült egyetlen gyerek sem, ha a szülei nem szeretik egymást. Legfeljebb csak akkor, ha állandó a kiabálás, veszekedés.

Menjetek el egy család pszichológushoz, ha anélkül nem tudjátok rendbe hozni a házasságotokat.

2013. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Régóta tart már ez az állapot?

Tudod, hullámvölgyek mindig vannak... nem lehet hogy csak átmeneti ez a helyzet? Esetleg túlterheltek vagytok és ki kellene kapcsolódnotok kettesben?

2013. ápr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy éltem 11 éves koromig, hogy folyton a szüleim ordibálását hallgattam. Nagyon rányomta a bélyeget az életemre, megváltásként éltem meg, amikor elváltak. Ettől még apukámmal ugyanolyan szoros maradt a viszonyom, rengeteget mentünk el kettesben csavarogni.
2013. ápr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
14%

Jobb minél hamarabb, hogy a gyerek fel se tudja fogni, hogy most ti mit csináltok. :/


Gyerektartást még így is kell majd fizetni és senki sem hanyagolhatja el a saját vérét.

2013. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
50%

Nekem a szüleim hol nagyon boldogok voltak, hol meg veszekedtek. De amúgy mindig szerették egymást, csak néha rosszul :(


Azt nem mondom, hogy semmiben nem sérültem, de sokkal rosszabb lett volna, ha apám nem marad velünk, mert minket gyerekeket mindig nagyon szeretett.


Ha 7 hónapos a babátok, akkor ez egy személyes krízis is lehet mindkettőtök részéről, az is lehet hogy mindkettőtöknek saját magával van baja, és azt kellene megoldani, de ezt te jobban tudod. A gyereknek mindkettőtökre szüksége van, attól sérülne, ha ezt nem kapná meg.

2013. ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Hát igen, az én szüleim is ölték egymást, és nagyon rossz volt átélni, látni azt, hogy anyukám egész életében boldogtalan volt, de közben apukám nagyon jó apa volt, és szerettem. Nem akarom elhamarkodni a válást, tényleg lehet hullámvölgy, igazából visszatérően a nézeteltérések mennek már majdnem a kapcsolatunk eleje óta, csak a baba születése óta gyakrabban veszünk össze. Nagyon különbözünk: az értékrendünk, igényeink, ízlésünk, ez lesz a gond...
2013. ápr. 15. 14:53
 8/25 anonim ***** válasza:
A baba előtt is voltak viták vagy a születése után kezdődött? Ha szülés után kezdődtek a gondok akkor döntés előtt mindenképp menjetek el családterapeutához, mert lehet hogy a szülővé válás viselt meg titeket annyira, hogy másképp nem tudjátok levezetni a feszültséget.
2013. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%
Akkor szeritem a valas. Ha egyebkent sincs minden rendben, akkor keress olyat, aki ugy szeret, ahogy szereted, ha szeretnek! :)
2013. ápr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%

Azt nem értem, hogyha két embernek nem egyezik az értékrendje, igényeik, ízlésük, és amúgy nem szeretik egymást, akkor mi a lóf@sznak vállalnak gyereket EGYÜTT? Ami azért nem olyan, hogy "megnézzük mi lesz, aztán legfeljebb hazaköltözöm".


Ezt azelőtt gondoltad volna végig mielőtt vállaltad a gyereket, most már tessék megoldani a problémákat, az a minimum, hogy legalább megpróbálod!!!


Ilyen szülői attitűddel a gyerek lehet így is úgy is sérült lesz...

2013. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!