Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van valami különösebb oka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van valami különösebb oka annak, hogy állítólag a többször a nők kezdeményezik a szétválásokat?

Figyelt kérdés

2013. máj. 14. 12:22
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
A férfiak tovább elücsörögnek a langyos sz@rban. Ez a meglátásom. Főképp ha házasságról beszélünk. Van meleg kaja, vetett ágy, tiszta ruha, nekik ez elég. Mikor múlik a szenvedély, kezdik úgy érezni magukat, mint anyukájuk mellett. Jól elvannak. A nőknek ebből általában előbb elegük lesz.
2013. máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
És a nők mennyire konstruktívak? Mennyire próbálják ezt a "langyos kutyaszart" megszűntetni, a férjük bevonásával? Vagy csak elvárják, hogy minden tökéletes legyen?
2013. máj. 14. 12:32
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam be a válást, a férjem tök jól elvolt úgy, hogy rámtolt minden melót én meg évekig tűrtem. Amikor kiraktam még ő volt felháborodva, hogy olyan jól eléldegéltünk egymás mellett, miért kellett borítanom. Aha, én tartottam el a családot, ő csak magára keresett, a háztartásba nem segített be, még a saját szobáját se takarította, ha nem volt kaja kiakadt vagy megette a gyerekekét, de bevásárolni nem segített. Azért is hadakozni kellett vele hogy a taknyos zsepijét ne hagyja a kanapén. Persze mivel már megromlott a házasság és külön szobába költöztünk (én a kanapéra, k.rva kényelmes volt) ő jött-ment amikor akart, ha úgy jött akkor másnál aludt, én meg be voltam zárva szinte, senkit nem hívhattam oda (még barátnőt se a saját lakásomba, mert őt zavarta), randizni sem tudtam elmenni. Illetve egyre elmentem, anyukám vigyázott a gyerekekre, erre hisztizve hívogatott, hogy azonnal menjek haza, mert éhes, és zavarja, hogy anyám nálunk van.
2013. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen igazad van. Általában a férfitól várjuk, hogy tegyen valamit. Az én házasságom például észrevétlenül laposodott el, egyszer csak feltűnt, hogy nem is beszélgetünk már, szex meg alig van. A szexuális életünket fel tudtam dobni, de a harmóniát nem sikerült megteremtenem kettőnk között, és már nem is fog menni, olyan távol kerültünk érzelmileg. Javaslataimat rendre lepattintja, így én már csak várok. Várok rá, hátha tesz valamit. Ez van.
2013. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősi körömben mindig a nők pedáloznak, hogy valamit javítsanak a kapcsolaton. AZért nézz meg egy női meg egy férfi magazint. A női tele van párkapcsolati tanácsokkal, hogyan legyél szép a párodnak, mit főzz, stb, míg a férfiakéban nem nagyon láttam olyat, hogy hogyan segíts a feleségednek, hogy ne dögöljön bele a munkába meg a gyereknevelésbe, mit segíts, hogy legyen egy kis ideje magára.
2013. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Azzal magam is mélységesen egyetértek, hogy a férfi részéről sok "beleadnivaló" van egy kapcsolatba.


Amit viszont sosem fogok tudni megérteni és kérem, hogy akinek nem inge, ne vegye magára, hogy olyan nők vajon miért vannak, akik úgy gondolják, hogy az, amit ők belül a buksijukban természetesnek és magától értetődőnek tartanak, akkor automatikusan az a férfinak is magától értetődő lesz. Egyszerűen nem tudok napirendre térni, amikor olyat olvasok, hogy a nő kevestelte a férfi részvételét, teherviselését, kedvességét, törődését, DE AZT EGYSZER SEM HOZTA A FÉRFI TUDOMÁSÁRA, hanem szép csendben hagyta magában elrohadni és akkor borítani, amikor benne már késő, a férfi meg őszintén értetlenül állt a dolog előtt.

Biztos vagyok abban, hogy senki nem akar szándékosan rosszat egy párkapcsolatban, de ha valami nem stimmel, akkor az elvárás és az öngerjesztett frusztráltság helyett egy segítő, konstruktív kommunikáció nagyon sok kapcsolatot megmentene.


Van itt olyan, aki mintegy "lesrefuttatta" a párját azzal, hogy hallgatott, aztán rideg közönnyel borított?


(nem avatom szentté a pasikat, mielőtt valaki ezzel vádolna, a hapiknak is vannak szörnyű dolgaik, senki nem vitatja)

2013. máj. 14. 12:46
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

A 3. és 5. válaszoló vagyok.

Kértem, hogy beszéljük meg. Mondtam, hogy válasszon ő, mit vállal be. Nem kerteltem, hanem egyenesen kértem: ezt vagy azt csináld meg légyszives, hogy ne neki kelljen kitalálnia a gondolataimat. Volt hogy kiborultam, sírtam. Volt, hogy üvöltöttem. Volt, hogy pár napig békén hagytam, hogy ne piszkáljam egy ideig. Semmi sem használt évekig. Most azt mondja, hogy igazam volt és erőszakosabbnak kellett volna lennem. Aha, amikor meg az voltam, akkor kiakadt, hogy mit bszogatom. Ha jó napja volt akkor azért hagyjam békén, ha rossz akkor azért.

2013. máj. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nálunk is van. Pl "édesem, foglalkozz a kicsikkel, amíg megfőzök!" Ő mondja, hogy oké, de ül a gép előtt, én közben tésztát gyúrok, a lábammal becsapom a hűtőt, amit a kicsi kinyitott, utána tésztás kézzel leemelem a padról, míg nem nézek oda, kiborítja a tejfölt, erre elkiáltom magam, hogy "gyere már ide, nem bírom!" erre a férj: "na, tök jó napom volt, muszáj kiabálással elb@szni?"
2013. máj. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Van biztos csomó olyan nő, aki azt gondolja, a párjának gondolatolvasónak kellene lennie, de attól függetlenül nem ez az átlag. Az ismeretségi körömben, akik elváltak, azok vagy rengeteget próbálták megmenteni a kapcsolatot és megbeszélni a problémákat, vagy azután szakítottak, hogy a férjük a hátuk mögött csalta őket vmi nőcskével -jogosan, hiszen ha tényleg volt probléma a kapcsolatban, akkor a férjnek illett volna beszélni róla, és inkább válni azelőtt, hogy más nővel hempereg.

Én is azt veszem észre egyébként, hogy:

-a nők érzékenyebbek és érzelmesebbek, így érzékenyebbek egy rossz kapcsolatra, sértődékenyebbek... van, aki betegesen a tökéletesre törekszik; van, aki egyszerűen csak nem emlégszik meg egy középszar kapcsolattal, ahol semmibe veszik és semmi szenvedély nincs

-a férfiak nagy többsége, ha a házasság rossz is, marad az érzelemmentes kapcsolatban, hiszen a gatyája, inge ki van mosva, van kaja - és ők többször nézik az anyagiakat, pl. hogy egy válás mennyi hercehurcával és költséggel járna (főleg ha közösek a megszerzett dolgok)... ráadásul rengetegen még mindig hímsoviniszták, és azt gondolják, hogy örüljön a nő, hogy ő, a hím, ott van neki

2013. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenkit felpontoztam, örülök, hogy egy jó beszélgetés kezd körvonalazódni.


Igazatok van, sajnos sok hapsi meg képtelen venni a jeleket, lepereg minden róluk, aztán meg csodálkoznak, hogy következményekkel jár.


Én - nem vagyok egy nagy bölcs - de szívem szerint mindenkit arra intenék és akár már a sulikban is "bevezetnék egy érzelmi intelligencia- és párkapcsolattant", hogy beszéljenek a párjukkal minél többet, legyenek őszinték, ne kerüljék a konfrontálódást, de nagyon vigyázzanak, hogy a konfrontálódást és a méltóságában megalázni a másikat fogalmát ne keverjék.


Mert az ordibáló "házisárkány"-ság sem vezet sehová meg a kötekedő faszparasz hímsoviniszta viselkedés sem. A jóindulatú, egyenes beszéd igen.

2013. máj. 14. 13:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!