Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi van akkor, ha a gyerek nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor, ha a gyerek nem akar élni a láthatási jogával?

Figyelt kérdés

félig-meddig fiktív esetről van szó, tulajdonképp az én gyerekkoromból merített eset.

apám jött értem minden 2. hétvégén szombat délelőtt, ott is aludhattam nála, de én nem éreztem jól magam vele. nem volt az a túl kedves, odaadó apa, inkább a nőjével volt elfoglalva, én meg biodíszletként funkcionáltam. komolyan, gyakran azt éreztem, h a barátnője több figyelmet fordít rám, kedvesebb velem mint a saját apám.


ilyenkor az apa hőzönghet, fenyegethet gyámhatósággal? szerintem ma is előfordulnak hasonló esetek...


2013. máj. 15. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Elő. De milyen szerencsés, hogy az apa, úgy választott párt, hogy az szereti a gyerekét, ez is lehetett pl. az apánál szempont. Akkor meg talán mégsem olyan rossz apa.
2013. máj. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A törvényt nem érdekli, hogy a gyerek akarja e, a láthatashoz a kulonelo szülőnek joga van. Persze lehet kérni pszichológiai vizsgálatot, ha valóban rossz hatással van a gyerekre....
2013. máj. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tizenévesen már meghallgatnak.

Én nem akartam menni,így anya adott be kérelmet a láthatás megszüntetésére.Pszihológussal kellett beszélgetni.13 voltam,elég volt a mondandóm ahhoz hogy ne kelljen mennem soha többet kötelezően.

2013. máj. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A másik félnek kutya kötelessége úgy nevelni a gyereket, hogy az akarjon menni. Ezt a bírónő mondta, amikor a volt feleségem megkérdezte, hogy mi van akkor, ha esetleg nem akarnak majd menni.
2013. máj. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az hogy nem akar menni, sokszor abból adódik, hogy az exnej folyamatosan tömi a gyerek fejét, hogy apád ilyen meg olyan gonosz ember, és ugye te úgysem szeretsz hozzá járni, stb. Kiszedi a gyerekből a negatívumokat ami az apjánál történt, majd azt felerősítve folyamatosan tömi a fejét, aztán egy idő után a gyerek tényleg nem akar menni, a pszichológus meg azt hozza ki, hogy de hát a gyerek tényleg nem érzi ott jól magát, és az apa tényleg milyen agresszív állat.
2013. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nem volt agresszív, csak folyton megalázott, letolt.

elvitt vidámparkba, felültetett egy olyan hintaszerű dologra, ahol szabályosan rettegtem. elkezdtem kiabálni, sikítani, erre kb elküldött a csába, h ne üvöltözzek. de hát egy 6 éves gyereknél ez talán jogos.

az orrom alá bagózott, kólát itatott velem 5 évesen, életemben akkor ittam először, és sztem ez sem normális dolog, nem is ízlett.


az azért hozzátartozik, h anyám sem ápolt vele túl jó viszonyt, bár ennek oka volt.

2013. máj. 17. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!