Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit csinálnátok, ha a gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálnátok, ha a gyerek anyja azt mondja, hogy nem akar az apjához menni a gyerek, mert ott nem szeretik eléggé? És többet nem akar az apjához menni. Ez láthatási jog akadályoztatása is lehet?

Figyelt kérdés
Az anya sokat dolgozik, így a suli után a gyerek a nagyszülőknél van, van új kapcsolata az anyának. Az apának is van családja, két pici gyerekkel, nyilván megváltoztak a viszonyok. Uncsi a gyereknek a két gyermek mellett..

2013. márc. 15. 09:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ki vagy a történetben?

Én az Apa helyében megmondanám, hogy ilyen nincs, az én gyerekem is és ha nem engedi hozzám akkor felfogom jelenteni láthatás korlátozás miatt.

2013. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Irrelevans, hogy a gyerek akar e menni, a torveny szerint mennie kell. Anyuka helyeben beszelnek a gyerekkel. Egyebkent mi az hogy "uncsi"? Hogy ott nem szamitogepezhetsz egesz nap?
2013. márc. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán ezt csak az anyuka mondja a gyereknek! Nagyon sok nő az apja ellen neveli a gyereket.

Ha nem megy a gyerek a meghatározott időben, a Gyámhatóságnál vagy a Bíróságnál fel kell jelenti az anyát a láthatás akadályoztatásáért.

2013. márc. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt az apának kellene megbeszélnie a gyerekkel.
2013. márc. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs veszélyeztetve akkor menjen el.

Saját példa:

Megcsalt a férjem, beadtam a papírokat. 10 éves volt a fiunk és megtudta. Nem én mondtam el, soha nem szidtam az apját, mégis őt okolta azért amiért szétesett a családja. Nagyon sokszor a fejéhez vágta, hogy utálja. Hibába beszéltem vele én is, hogy ez nem így működik, őt nagyon szereti az apukája. Végül pszichológusnál kötöttünk ki hármasban. Kellett úgy egy fél év míg helyrejött a kapcsolatuk. De helyrejött. Ha az apa szereti a gyereket akkor próbáljátok meg megoldani, felkutatni mi lehet az oka. Talán náluk a két kistestvér iránti féltékenység.

Nagy felelőtlenség ráhagyni egy gyerekre a döntést pillanatnyi érzelmi hullámai miatt. Lehet rövid távon "jobb" neki így, de hosszú távon biztos sérül.

2013. márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én az új feleség vagyok. Amikor itt van a gyerek, nagyon visszahúzódó, csendes, de szeret a 2,5 éves testvérével játszani, együtt autóznak stb. Nem tudom, hogy féltékenység-e, de nyilván az apukája nem csak vele foglalkozik, hiszen van másik két testvére már. Szerintem az anyukája van a háttérben, aki mindenféléket mond neki, már volt olyan, hogy idejött, megölelt és megkérdezte, hogy miért nem szeretjük őt? Még nem mondtam, hogy 8 éves és fiú és a két testvére 2,5 éves és 6 hónapos.
2013. márc. 15. 12:02
 7/17 anonim ***** válasza:

Szeressétek, öleljétek :) Kicsit zárkózzanak el kettesben is a férjeddel akár csak egy órára, míg te lefoglalod a másik két gyerkőcöt. A nagyobbikkal már tud játszani, a kicsivel kapcsolatban rá lehet bízni dolgokat. Dicsérjétek, jegyezzétek meg, hogy milyen jó hogy itt van nektek és ennyit segít. 8 éves, még nagyon kicsi ő is. Akkor érzi, hogy szeretve, becsülve van, ha konkrétan kimutatjátok.

Ha az anya tényleg ellenetek neveli, akkor is kell hogy majd érezze nem teljesen igaz az amit az anya állít, ha érzi, hogy nem úgy van.

2013. márc. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem úgy általánosságban, hogy ha az apa nem akarja látni a gyereket hát akkor ne látogassa, nincs rá kötelezve, de ha már a gyerek mondja azt hogy nem akarja látni, akkor a gyerek igenis kötelezve van hogy olyannal legyen akit nem szeret.


Félreértés ne essék nem ebben az ügyben csak általánosságban. Itt le kell ülni az anyával beszélni, hogy ő tapasztalt e a gyereken valamiféle változást. Nem feltétlenül az anya neveli ellenetek. Engem sem neveltek az apám ellen soha, mégsem akarom látni.

A kicsivel pedig minél többet kell éreztetni, hogy ő is fontos, nem csak a másik kettő.

Neki ez egy törés hogy már nem csak ő van. Lehet az elsőt még elfogadta mert rá is szántatok elég időt, de már a figyelmetek harmadolódik ha ott van. Legyél néha te a két gyerekkel és az apa a csak vele. És persze fordítva is igaz. Az is fontos hogy te sok időt legyél vele, hogy ne érezze azt hogy neked vannak saját gyerekeid és ő már nem is számít.

2013. márc. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Azert van ez igy kitalalva, kedves utolso, mert a gyerek meg cselekvokeptelennek szamit, nem biztos hogy tudja, mi a jo neki. Lehet, hogy azert nem akar menni a masik szulohoz, mert ott pl vannak szabalyok.
2013. márc. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

# 8/9


Hányszor mondja egy gyerek, hogy nem akar menni oviba iskolába, akkor már ne is menjen?

2013. márc. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!