Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek is vissza kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is vissza kellene utasítania a feleségnek váláskor a "túl magas" gyerektartást? Büszkeségből?

Figyelt kérdés
De így a gyerekével is rosszat tesz.
2013. máj. 21. 20:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy fenét... a gyerektartás a gyereknek megy. Ha jobb életminőséget lehetne ezzel a gyereknek biztosítani, miért utasítaná vissza az exfeleség? Csak azért, hogy a hápogóknak bizonyítson?

Most nem feltétlenül a nagyon márkás ruhákra gondolok, de azért mondjuk több pénzből a gyerek jobb minőségű ennivalót, innivalót kaphat, jobb minőségű ruhákban járhat (nem olyanban, amiről egy mosás után lejön a minta, vagy olyan kínais tornacipőben, aminek 3 teesióra után szétjön a talpa), többször elmehet jobb programokra, színházba, moziba, vehetnek neki jobb sportfelszerelést, picit magasabb értékű ajándékokat a születésnapjára vagy karácsonyra. Mindig el lehet költeni értelmesebb dolgokra a több pénzt...

2013. máj. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A a férfi felajánlotta ezt az összeget és nem probléma neki kifizetni, én nem utasítanám vissza. Ha nincs rá olyan nagy szükség a mindennapokhoz, akkor a maradék összeget gyűjteném a gyereknek. Elvégre senkinek nincs bebetonozva a jó anyagi helyzete, könnyen lehet, hogy apuka pár év múlva nem tud adni, legalább akkor is biztosított a gyerek ellátása.
2013. máj. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ha kirívóan magas összeg akkor én nem fogadnám. Megmondanám,hogy a különbözetet tegye egy számlára a gyerekre. Felnőttkorába pedig majd megkapja.
2013. máj. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
28%

"Ha nincs rá olyan nagy szükség a mindennapokhoz, akkor a maradék összeget gyűjteném a gyereknek."


Nekem ezzel az a bajom, hogy anyuka is tegyen félre a gyerek jövőjére meg az apuka is a saját keresetéből. Könnyű más fa..ával a csalánt verni esett, szerintem.

2013. máj. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14: Nézd, ha az apa önként akarja ezt a pénzt adni, akkor fölösleges anyukának a mellét verni, hogy márpedig az neki nem kell.

Normális esetben, ha a két fél nem háborúzik hanem a gyerek érdekét nézve békésen megegyeznek mindenben, akkor úgysem nézik azt, hogy apa vett tornacipőt 7500-ért, az anya csak 6500-at fizetett a nadrágért, akkor még tartozik egy ezressel - vagy fordítva.


Az apának van, önszántából adja, akkor mi a gond??? Anyuka félreteszi a gyereknek és kész.


Amúgy meg nem 50-50%-ban kell anyagilag mindent fizetni, azért a gyermeket nevelő szülő igencsak hozzáad időt, energiát, ha anyuka három napig ül mellette és borogatja, emiatt táppénzen van és kevesebb a fizetése, nem tud karriert csinálni, mert nem túlórázhat rendszeresen, stb, akkor nem biztos, hogy az apa segítségével megspórolt x Ft-hoz hozzá tud tenni ugyanannyit.

2013. máj. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha az apa ajánlotta fel az összeget, fogadd el. De azt a pénzt, amire nincs szükséged, tedd be egy megtakarítási számlára, melyet a gyerek nevére nyitottál. Erről tudjon az apa is. Beszéld meg vele.
2013. máj. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom ha a kérdező az írja, hogy túl magas akkor azért nem hiszem, hogy 1-2 ezer Ft lenne.

Az pedig, hogy beteg a gyerek és szabira kell menni, őszintén házasságba is nagyrészt a nő megy táppénzre. Nem hiszem, hogy 1-2 szabi napon múlik a karriere bárkinek is.

2013. máj. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Van már megtakarítási számlája, oda megy mindkét féltől ugyanannyi összeg.


A gyerek 15 éves, 80.000 a felajánlott gyt.

Láthatás hivatalosan két hetente van, de apuka a munkája miatt hol ráér, hol nem.

2013. máj. 22. 08:51
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem kéne visszautasítania. Nincs is joga, a gyerektartás a gyerek pénze. Használja fel okosan, ennyi.
2013. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem


az a gyerek pénze, a gyerekre kell költeni, ha nincs rá szükség, nélküle is tisztességgel tudom nevelni, akkor rá egy számlára, hogy a gyereknek legyen miből indulnia.

Ha az apa nagyon megszorul, akkor utalnék vissza belőle, de ha " túl magas" összeget tud fizetni, akkor valószínűleg nem minimálbéren tengődik.


ennek semmi köze a büszkeségemhez, hiszen nem egészen az én pénzem, mégha én is rendelkezem felette

2013. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!