Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Valóban "kiherélheti" a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban "kiherélheti" a feleség a férjet?

Figyelt kérdés
A férj vagyok. Státuszom az évek alatt folyamatosan romlott, túl engedékeny voltam sokmindenben, hogy a "rossz anya" érzés ne erősödjön benne. Két gyerekkel próbáltam visszakapaszkodni, de addigra elhitte, hogy ő hibátlan, az intimitásnak vége, és nem tudja elképzelni sem, hogy ebben legalább annyira ludas, mint én. Válóper 2-ik fordulóját várjuk. Hogy lehet rávenni valakit arra, hogy akár szakember (mediátor) segítségével elmenjünk beszélgetésekre? A felcsattanó dühe miatt kettesben erre nem vagyunk már képesek.
2013. máj. 24. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a sarkadra kell állni... Nem váltam még, nem tudom, hogy a békítésen túl vagytok-e már, de esetleg a bírónak lehetne mondani, hogy te addig nem akarsz válni, amíg meg nem próbáljátok szakértő segítségével megbeszélni a dolgokat, és ha tényleg nem működik a kapcsolatotok, csak akkor szeretnél válni. Nem vagyok benne biztos, de szerintem a bíró kötelezheti arra, hogy vegyen ebben részt. Már, ha te nem tudod rábeszélni.
2013. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%

Sajnos igen, és valójában még csak hibáztatni sem lehet nagyon, ez a női természet egyik lényegi momentuma.


Nagyon nagy vonalakban arról van szó, hogy a nők természetüknél fogva az erős, "alfa" hímekhez vonzódnak, és akkor nyugodtak, ha időről-időre bizonyságot nyernek róla, hogy a választott párjuk még mindig betölti a csoportban a vezető szerepét, vagyis még mindig "alfa". Ahhoz, hogy ezt kiderítsék, lényegében folyamatosan "tesztelik" a párjuk viselkedését, és a kapott reakciókat csoportosítják "alfa" és "béta" reakciókként. Ha túl sok a "béta" reakció, azaz az engedékeny, behódoló, nem vezető jellegű válasz vagy magatartás, akkor idegessé, elégedetlenné válnak és elkezdenek egy másik után nézni, rosszabb esetben saját magukat kezdik alfának tekinteni.


Javaslom, hogy tanulmányozd át alaposan a www.ferfihang.hu weboldal korai cikkeit, ott nagyon sok ilyen jellegű leírás van, angol nyelven pedig még több. De a lényeg valóban az, amit fentebb leírtam. Az a rossz az egészben, hogy a nőknél ez nem akaratlagos, sőt, megkockáztatom, hogy teljesen tudat alatti dolog, de így van. Soha, soha semmikor nem szabad kiengedni az irányítást a kezedből. A feleségeddel való kapcsolatod már (szerintem) menthetetlen, de ne így legyen!

2013. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez akkora hülye általánosítás, hogy minden nő alfa hímet akar... Nőben és férfiban is van alfa és béta, és akkor tud jó lenni egy kapcsolat, ha ebben ellentétesek jönnek össze.
2013. máj. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!