Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után a házasságra utaló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tima69 kérdése:

Válás után a házasságra utaló -né toldással csak az újabb házasságkötésig tarthatja meg a volt feleség a házassági nevét. Ez világos. De ha csak a volt férj vezetéknevét viselte a saját keresztnevével, akkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Előbb vissza kell vennie a lánykori nevét, hogy a 2. házasságnál viselhesse leendő férje vezetéknevét?

pl:

lánykori név: Kovács Anna

1. házasság: Varga Anna

2. házasságnál pl Horváthé Kovács Annya vagy Horváth-Kovács Anna szeretne lenni?



2013. ápr. 4. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

ha jól tudom név változtatásra senki sem kötelezhető, pláne a második esetben. ha a volt feleség nem érzi úgy hogy az előző férje nevével lesz az új férjének a felesége (de szép mondat :D ) akkor törvényileg nem kötelezhető a névváltásra...

szóval ha a leánykori neve Kovács volt de időközben Varga lett akkor simán lehet Horváthné Varga vagy Horváth-Varga

2013. ápr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bodnár Kingi válasza:
Szerintem nem kell vissza venni,így is lehetsz Horváthné,persze azt jó tisztázni,hogy a párodat zavarná e ha így vennéd fel a nevét. Én válásom óta,csak az irataimban használom a férjes nevem és most ,hogy új párom van és komolyra fordult a kapcsolatunk,vissza veszem a lánykori nevem,mert engem is és a páromat is egyre jobban zavar. Mondjuk én a volt férjem teljes nevét vettem fel,ezért az enyém kicsit más helyzet.
2013. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Jégtánc ***** válasza:
67%
Volt férjem vezetéknevét viselem a keresztnevemmel.Nem kell megváltoztatni.Második házasságnál is megkérdezik hogy szeretnéd viselni,akkor majd azt a nevet mondod ami neked szimpatikus.Természetesen a volt férj vezetéknevét akkor nem mondhatod:)
2013. ápr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!