Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás elött állok! Létezik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás elött állok! Létezik olyan hogy asszony (el) tartás? Gyerektartásrol tudok csak! Ha igen, akkor az hogy smint megy?

Figyelt kérdés
2008. dec. 26. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
asszonytartás nincs. A gyerekek után vagy köteles fizetni, az exedet nem vagy köteles eltartani. Menjen el dolgozni, nagyon sokan tesznek így!!!
2008. dec. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Minden létezik,még a férfi is kérhet tartás dijat az asszonytol!
2008. dec. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Az elsö h.lyeségeket irt!De létezik asszonytartás is ,meg a férfi is kérhet tartásdijat az asszonytol!Csak sokan nem tudják!Csak az olyanok minek irnak ide.
2008. dec. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Az asszonytartást az 1952. évi IV. törvény a következőképp rendezi:


„A házastárs köteles a különélő és önhibáján kívül rászoruló házastársát - ha arra nem érdemtelen - különvagyonából is eltartani, amennyiben házastársa megélhetésének költségeit a közös vagyonból nem lehet fedezni, és a tartás nem veszélyezteti a kötelezett saját, valamint annak megélhetését, akinek eltartására házastársával egysorban köteles.”


Ez a rendelkezés arra az esetre is irányadó, ha a házastársak között vagyonközösség nincs. A bíróság annak a házastársnak ítél meg házastársi tartást, aki önhibáján kívül rászorul. (Például az, aki rokkant és rokkantsági nyugdíján kívül semmilyen más jövedelme nincsen, nyilvánvalóan rászorul a házastársi tartásra. )



Az első voltam, kétlem, hogy náluk ez a helyzet állna fenn!

2008. dec. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Nemtudom de szerintem amiket ide felraknak törvényeket sem minden ugy van!Mi is most válunk és belekellett irni(az ügyvéd irta a válási papirt).Hogy egymással szemben házasstársi tartásdijat nem kérünk valahogy megvolt fogalmazval.De egyébként azt mondta lehet kérni!Akkor hazudott az ügyvéd?
2008. dec. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
magyarországon nincs olyan,hogy asszonytartás :) a hozzáírók tán ismerenek személyesen olyat? nem ámerikábán élünk,itt más törvények mérvadók,csak gyerektartás van és slussz.
2008. dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
kulfoldon van aszonytartas!
2008. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
74%
És milyen jogon lenne?Házasság előtt se kérhet senki leánytartást!A házasság felbontása után,meg szerintem menjen mindenki a saját útjára.Egyedül a gyerekemmel vagyok felelős foglalkozni.Nincs az a törvény ami arra kötelezhetne,hogy egy elvált asszonyt én tartsak el.Miért kellett elválnia? Ha meg el kellett,akkor szagulja a saját virágját,amit szakított!Felháborító,amit egyes elvált asszonyok a volt férjükkel művelnek.
2008. dec. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

És az is szánalmas, amit egyes apák művelnek, ismerek olyat, aki a nővel tartatja el magát...

Lényegtelen.

Aki tapasztalatból írt, hogy mikor aláírtak egy papírt, abban volt erre utalás, azt miért kellett lepontozni, amikor azt ő tapasztalatból írta, mert az orra előtt volt a papíron feketén-fehéren?

Nem, nem ismerem a válaszolót, és nem tudom, hogy megy a válás, de erre úgy szerettem volna utalni, hogy nézzétek meg, kit pontoztatok le már megint, egy tapasztalatból írót.

Lehet, hogy nem élnek ezzel, de valami miatt mégis ott van a papíron erre utaló dolog, amit alá kell írni.

2008. dec. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérni asszonytartást, de a bíróság ritkán itéli meg. Megítéli, ha pl. a nő a házasságuk alatt vált rokkanttá, - ahogy a tv. irja, önhibáján kivül nem tudja eltartani magát, ill. ha nem érdemtelen rá. ha van más férfival kapcsolata, v. élettársi viszonyban van, akkor érdemtelen rá. és azt is mérlegeli a biróság, hogy az eltartásra kötelezett tudná e teljesíteni. ha pl. nyilatkozik, hogy új kapcsolatában 3 kiskorúról gondoskodik, akkor 1000 % hogy nem fogják rá kötelezni. amilyen bejelentett bérek vannak......szerintem asszonytartás csak elméletben létezik.
2008. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!