Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti miért váltatok el? Miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti miért váltatok el? Miért van ennyi válás? (bocsi ha indiszkrét vok, de mostanság annyian válnak haveri, ismerősi köreimből. )

Figyelt kérdés
Érdekelne, de aki nem akar ne válaszoljon.. csak lehet h én vagyok a hülye ha valamelyik haverom szüleinek (látszólag) jó házasságuk van, majd bejelentik h elválnak, stb... Ha már ahelyett h a problémákat meg se beszélik, stb miért kell válni?

2013. jún. 2. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Elözször is "vagyok"

A másik a látszólag jó h´zasság nem biztos,hogy jó is.....

Sokaknak ez csak a látszat.

Mások a félrelépések miatt,van aki a távollét alatt megromlott házasság miatt válik.

Rájönnek,hogy külön utakon könnyebb mindenkinek.

2013. jún. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Sok házasság látszik kivülről szépnek, noha belül "rohad az alma"! Rengetegen azért válnak mert megtettek mindent, még sem megy együtt!
2013. jún. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ritka a nagyon jó házasság, és ma már nem köti az embereket a "szokás", hogy "nem szabad válni". Ezért kéne jobban átgondolni a házasságot, ha már van lehetősége mindenkinek azzal összekötni az életét, akivel akarja...
2013. jún. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Én azért, mert a gyerekek születése után ellustult. Semmit sem csinált, a családot én tartottam el, a gyerekeket én neveltem, minden házimunka rám szakadt. Szinte olyan volt, mintha kiskamasz fiam lett volna. Már nem tudtam benne semmit tisztelni. Ő úgy gondolta, hogy jobban meg kellene becsülnöm, azt hitte, ha féltékennyé tesz, akkor összekapom magam és teperek utána. Én meg beintettem, hogy akkor menj. Nm bántam meg a válást, inkább azt, hogy nem 4-5 évvel korábban tettem meg, sok szenvedéstől megkíméltem volna magam és a gyerekeket.
2013. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi 10 év együttélés, 5 év házasság után váltunk el. Mindent meg tudtunk mindig beszélni egymással, ezt is. Szóval nem minden esetben igaz, hogy nem beszélnek, nem alkalmazkodnak, ezért válnak. Vártunk még sokat ezzel, de mindig oda jutottunk, hogy más terveink vannak a jövőre nézve, teljesen más elképzeléseink, másfelől kihűlt a kapcsolat, olyanok voltunk/vagyunk mint két testvér. Vita nem volt, azóta is jóban vagyunk, és ez így is marad remélhetőleg. A házasság nem működött, most kaptunk egy második lehetőséget, hogy úgy alakítsuk az életünket, ahogy szeretnék vagy ahogy tudjuk.
2013. jún. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
13 év után váltunk el. Valahol a lelkem mélyén tudtam, hogy el el kalandozik időnként, de nem csaptam patáliát. Aztán egyszer bejelentette, hogy szerelmes lett, és menni akar. Elintézte a válást, elköltözött, aztán mire befejeződött a válás már jött volna vissza. Egyébként látszólag nálunk is rendben voltak a dolgok. A mi válásunk azért következett be, mert nem illettünk össze, igazából össze sem kellett volna házasodnunk. kicsit ő is idomult, kicsit én is, csakhogy idővel kiderült, hogy hosszútávon nem működik ez az "idomult" változat. Hogy értsd. Ő próbált hűséges leni, (miközben szeretett kalandozni) vagy legalábbis hűségesnek mutatni magát, én pedig próbáltam szemet hunyni, mondván, hogy ettől még működhet jól a házasságunk. Aztán én is rájöttem, hogy nem, nekem fontos a hűség.
2013. jún. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Bocsánat nincs tapasztalatom a témában csak külső szemlélő vagyok.Azt vettem észre ,hogy manapság mindenki házasodni akar. Már egy 17/8/9 éves lánynak is az az álma,hogy a pasijával összeházasodjon , persze nagy a szerelem ,de szerintem butaság ilyen korán. Mert még az ember saját magát sem ismeri , még nem nőtt fel , felelőtlen,nem élte ki magát,és a párját sem ismeri annyira ,hogy össze is házasodjon vele na meg ha össze is házasodik az esetek többségében válás az eredmény. Az az egyik baj,hogy elsietik a dolgot a másik meg ,hogy ha probléma van ,akkor azt nem beszélik meg hanem mennek pl egy 3. félhez vagy magukban tartják és csak egyre rosszabb lesz és nem akarják megjavítani a dolgokat hanem lecserélik. Vagy megunják egymást már nem vonzódnak egymáshoz.Mindenki változik folyamatosan és így a tervek és a célok is változnak és ha mást akarnak az élettől az is egy ok.
2013. jún. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok a nehézség. Sokkal többet kívánnak az emberektől a munkahelyükön, otthon, az iskolában, mint az normális lenne.

37 éves nő vagyok. Azt látom a zömében már elvált barátnőimen, hogy elegük van az elvárásokból. Dolgozzanak (sokat, sok pénzért), gyerekeket neveljenek (de úgy, hogy közben ne szoruljanak senki segítségére), legyenek fittek, csinosak, vezessenek patyolatszerű háztartást...


A férfiakkal szemben viszont alig-alig van elvárás. Vele szemben csak annyi a követelmény, hogy dolgozzon és sok pénzt keressen. De nem kell a gyerekkel foglalkoznia (hogy ezt miért mondom? Nézzétek meg, ha egy gyerekkel "probléma" van, mindig az az első, hogy anyukán kérik számon a hibát), a férfinak nem kell elegánsnak és kisportoltnak lennie, nem kell háztartást vezetnie etc...


Ezek a társadalmi elvárások mindenkire hatnak. Azok a házasok, akik képesek ezen felülemelkedni és saját értékrend szerint képesek kiegyenlíteni ezt az igazságtalanságot, ott általában nincs válás. De a férfiak zöme, örömmel lustul el a kapcsolatban. A lustaságához pedig megkapja a külvilágtól az önigazolást.

A nők pedig egy ponton túl nem hajlandóak tovább tűrni.

2013. jún. 6. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
9%

Azért, mert a nő úgy gondolja, hogy majd megváltozik a pasi a házasságban,

viszont a pasas azt gondolja, hogy nem változik meg a nő a házasságban!!

2013. jún. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!