Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után, élettársi kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után, élettársi kapcsolatból született baba a volt férj nevére kerül?

Figyelt kérdés
Régóta különélés, hosszadalmas válás a férj időhúzása miatt (gyerektartás). Új páromtól a baba a válás után születne meg pár hónappal. Vigyáztunk, de besikerült, semmiképp sem szeretnénk elvetetni, nagyon jól meg vagyunk. Ha a válás kimondása után élettársi kapcsolatot jegyeztetek be + apasági nyilatkozatot tesz a párom, akkor is a volt férjem nevére kerül a kicsi? Semmi kiskapu nincs? Tudom, házasságkötés szülés előtt. :) Más egyéb? Persze szeretnénk összeházasodni egymással, csak nem a baba neve miatt kapkodva.
2013. máj. 29. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha a fogantatáskor még férjnél voltál, akkor először az ő nevére kerül ... aztán jön az ő lemondó és a párod apasági nyilatkozata és akkor az ő nevén lesz ... a születési anyakönyv szerint is onnantól ő az apa, nem marad nyoma a papírokban
2013. máj. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%
Dehogy. Azé a gyerek aki elismeri.
2013. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kései Sirató ***** válasza:
81%

A szülést megelőzően mikor váltál el?

A törvény szerint, ha a válás és a szülés között nem telik el 300 nap, akkor anyakönyvezik a gyereket a volt férjre. Ilyen esetben nem is lehet apai elismerő nyilatkozatot tenni. Ha több, mint 300 nap van a fogantatás és a szülés között, akkor elismerheti az új párod.

2013. máj. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Szia. Én is ebben benne voltam. A válás és a gyerek születése között 10 hónapnak kell eltelnie, ellenkező esetben a volt férj nevére kerül a baba. akkor is, hogyha a párod elismeri az apaságot. Utána bírósági macerával veheti majd a nevére. Mi ezt elkerülendő, még a gyerek megszületése előtt összeházasodtunk.

Ezt másképp nem tudod elkerülni, vagy megesküdtök gyorsan a válás és a gyerek születés között, vagy marad a problémás ügyintézés. Én előbbit ajánlom, hogyha tényleg jól megvagytok.

2013. máj. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
#4 kiegészíteném: nincs bírósági macera, a gyámügyön kell majd nyilatkozni személyesen minden érintettnek (én is tapasztalatból tudom)
2013. máj. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát semmiképp sem szeretnénk hogy a baba a volt férj nevére kerülne + kellemetlen még utána intézkedni is, a párom már most ki van ettől akadva, persze én is..... A gyors házasság tudom megmentene minket ettől, de nem ilyen körülmények között akartuk összekötni az életünket, vagyis hogy rohanjunk a házasságkötőbe nagy pocival. :) Azért lehetett volna már valami törvényi változás ezzel kapcsolatban, sokan vannak ilyen helyzetben sajnos.

A bíróságra el kell menni mindenképp, tegnap este tudtam meg egy ügyvédtől. Persze akkor ha így döntünk....

2013. máj. 30. 09:32
 7/10 anonim ***** válasza:

azért csak megismétlem, hogy - miután a törvény azóta nem változott - nem KELL bíróságra menni, hiába pontozta le valaki hozzáértő:


1952. évi IV. törvény ( családjogi törvény )


37. § (5) Elismerést és hozzájárulást anyakönyvvezetőnél, bíróságnál, gyámhatóságnál, konzuli tisztviselőnél, integrált ügyfélszolgálaton kell jegyzőkönyvbe venni vagy közjegyzőnél közjegyzői okiratba foglalni. A hozzájárulást a konzuli tanúsítvány kiállítására felhatalmazott tiszteletbeli konzulnál is meg lehet tenni.


tehát megismétlem, nekünk elég volt a gyámhatóságnál megjelenni és nyilatkozatot tenni

2013. máj. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, elég nyilatkozatot tenni, ahhoz hogy az apa elismerje az apaságát. Ahhoz tényleg elég!

De viszont, ha már rákerül a volt férj nevére, akkor nem elég egy nyilatkozat a gyámügyön4

Kérdező, annak idején mi sem ilyen gyors esküvőről álmodtunk, két tanúval, de mi is az utolsó pillanatban értesültünk erről, hogy ezzel elkerülhető, hogy a volt férj nevére kerüljön a gyerek, úgyhogy belevágtunk. Más lehetőséged sajnos nincs arra, hogy a gyerek azonnal a párod nevét viselje!

2013. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ameddig nem mondják ki a válást nem lehet apasági nyilatkozatot tenni.A válás után 280 nappal született gyerek az ex nevére kerül,utána bírósági macera.Tapasztalat :(
2013. jún. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. jún. 19. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!