Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezési pernél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezési pernél mennyire számít, ha az anya prostitúcióval foglalkozik?

Figyelt kérdés
2013. jún. 8. 09:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vállalkozóival csinálni. Tevékenységi kör: közérzetjavító szolgáltatás.
2013. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
40%

:))


az egy dolog, hogy lehet legálisan folytatni ilyen tevékenységet:) Egy gyermekelhelyezési per viszont nem erről szól:)


Idézet a Legfelső Bíróság 17. számú - Irányelv

a gyermek elhelyezésével kapcsolatos szempontokról kiadványából


"A bíróságnak gondosan vizsgálnia kell, hogy a szülőket az egyéniségük, életmódjuk, erkölcsi tulajdonságaik, alkalmassá teszik-e a gyermek nevelésére."


Attól, hogy az anyuka foglalkozása lehet törvényes még nem felel meg a szempontoknak!

2013. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Csak indulatból írtam a kérdést, örülök, hogy lenne esélyem, de én lehet, hogy még elkalmatlanabb volnék egyedül nevelni a lányomat.
2013. jún. 8. 13:56
 14/22 anonim ***** válasza:
69%

Szóval, ha azt akarod, hogy a gyermeked a hagyományos, egy férj-egy feleség és a gyerekek családmodellt tekintse természetesnek, és a jövőben őelőtte is ez a minta szerepeljen, mint követendő példa, akkor igen, ez alapján joggal ragaszkodsz a gyermek nálad való elhelyezéséhez.


Az anya, jelenlegi életmódja szerint a "teljesen nyitott házasság"-modellt mutatja a gyermekének, amibe belefér az egyszerre több férfi a háznál. Amennyiben olyan közegben nő fel, azt fogja természetesnek tekinteni, és könnyen meglehet, hogy felnőtt korában ő sem fog kivetnivalót találni abban a család-modellben.


Szerintem e két különbség az, ami alapján fel lehet állítani a gyermekelhelyezés iránti igényedet.


Mivel az apeh a nejed által folytatott tevékenységet hivatalosan elismerte mint kenyérkereseti lehetőséget, szóval erkölcstelenség címén indítani már nem lehet sok sikered.

A mai világban, amikor minden második-harmadik ember munkanélküli, azon az alapon sem indíthatod, hogy nem képes eltartani és mindent megadni gyermekednek.


Szóval ügyesnek kell lenned, és olyan indokokra alapozva benyújtani igényedet, hogy az a bíróság előtőt is megállja a helyét és ne legyen "lesöpörhető" az asztalról.

2013. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Számít de nem úgy hogy a szomszéd néni látta hogy felment hozzá egy pasa aki túl sokáig volt nála...

Az is számit most miből élhogy gondoskodik a gyerekről.

2013. jún. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
52%
Jajj,ezt nehogy megemlítsd a bíróságon!Más irányból közelíts,mert ha a gyerekét eltudja tartani,akár még úgyis,hogy a testét árulja akkor már nyert is.Ugyanis a megcsalás az NEM bűn!Az bűn,ha te lek@rvázod,és akár fel is nyomhat érte!Én is ebben a cipőben járok,de ő szinte büszke volt rá,hogy több férfival hetyegett,bizonyított módon!!!Mégse érdekelte egy bíróságot se!Én már 4 küzdök és mégis ő a felperes úgy,hogy megkapta a gyereket!Már a saját fellebbezését is fellebbezi.Iszonyatos háborúban vagyok,de csak nyerek egyfolytában.Most már elfogom venni tőle a gyereket...ha érdekel hogy mit hogyan és miért,csak kérdezz!!!
2013. jún. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Többnyire számít, de bíró kérdése. A bírók többségénél ez kizáró tényező, de ezt nem lehet előre tudni.

Viszont én csak azt nem értem, hogy te hogy tudtál egy olyan nővel együtt élni, akit mások is rendszeresen használtak. Neked ez nem okozott problémát? Mert akár ezt is megkérdezheti a bíró.

2013. jún. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Talán úgy, hogy nem tudtam róla. Nekem van rendes munkám, amit nap közben végzek.
2013. jún. 9. 20:00
 19/22 anonim válasza:
Perdöntő lehet !! A kiskoru gyermeket mindig ott helyezi el a birósg ahol a szellemi erkölcsi fizikális nevelése a leginkább biztositott.Prostitució esetén a nagyszülő vagy egyenásági rokon is hamarabb kapná meg a gyermeket mint az anya
2013. jún. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Reflexx válasza:
Semmi esélyed, a Magyar jogrendben csak veszélyeztetés esetén veszik el a kiskorú gyereket az anyától. Sajnálom, ez van, próbálj kialkudni minél több láthatóságot. Sok szerencsét.
2013. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!