Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nyári kapcsolattartás bizonyta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nyári kapcsolattartás bizonytalanságban? /többi lent/

Figyelt kérdés

Gyermekünket a bíróság nálam helyezte el jogerősen,azóta sem nevelhetem a gyermeket nyugalomban.

Exem mindent elkövet,hogy ellenem fordítsa a gyereket,fenyeget,hogy beváltja ígéretét és külföldre megy a gyermekkel úgy,hogy nem találom meg őket többet.

A kapcsolattartást rendesen biztosítom,igyekszem nem venni tudomást a játékairól,gyermeknek soha nem szólok róla egy rossz szót sem.

Most követeli,hogy adjam ki a nyári időszakra az útlevelet,személyit,oltási könyvet,taj kártyát.

A bírósági ítéletben csak a taj kártya átadása szerepel,semmi más irat,arra sincs utalás,hogy a kapcsolattartás alatt viheti külföldre is a gyermeket v.nem.

Kérdésem,ha a bírósági ítéletnek megfelelően csak a taj kártyát adom át,/ami természetes számomra is,mivel bármi történhet 1hónap alatt,akár orvosi ellátásra is szükség lehet/ megsértek-e bármilyen törvényt,elmarasztalhatnak-e miatta bárhol is? A gyermek még csk 3éves múlt,tehát neki mindegy,hogy hol nyaral,neki külföld még semmit nem jelent,tehát nem ártanék a gyermeknek. Többet ártanék,ha lehetőséget adnék arra,hogy véglegesen eltűnjenek.


Lehetőleg érdemi válaszokat várok és nem megszólást,hogy milyen gonosz szülő vagyok


2013. jún. 10. 11:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Ami benne van a végzésben, az az irányadó. Ha csak a taj van benne, akkor csak azt vagy köteles átadni.
2013. jún. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem marasztalta el miatta senki. Mondjuk személyit simán csináltathat újat a gyereknek, mondván hogy elveszett....
2013. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

A bírósági ítéletben nem szerepel konkrétan az útlevél, úgyhogy annak a megtagadása szerintem nem bűncselekmény. Amúgy külföldre csak a másik szülő engedélyével viheti a gyereket, szóval attól, hogy átadod az útlevelét még nem hiszem hogy azt jelentené, hogy menjetek amerre láttok....


A helyedben azért felhívnám a kerületi gyámügyet, hogy ez a helyzet, ők mit mondanak, köteles vagy-e átadni ezeket az iratokat. A volt férjednek akkor már mondhatod, hogy a gyámügy véleménye ez és ez, a törvények szerint jársz el, ha nem tetszik, ott megbeszélheti XY ügyintézővel. Akkor talán nem fog üresen fenyegetőzni. Azt mégsem mondhatod, hogy a gyakori kérdéseken valakik azt hiszik, hogy...


Én a helyedben most megeresztenék egy telefont nekik, megemlítve azt is, hogy mivel fenyegetőzik az apa.

2013. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
nem te vagy a gonosz szülő, hanem az exed.. sosem értettem azokat az embereket, akik válás után a gyereket használták fel eszközként arra, hogy fájdalmat okozzanak a másiknak.. szerintem próbálj beszélni a volt pároddal, hogy ennek csak a gyerek issza meg a levét.. na mindegy, bocsi a prédikációért, amúgy ha azt csinálod, ami az ítéletben szerepel ( csak a taj kártyát adod át),neked nem lesz belőle semmi bajod, viszont ha ki akarja vinni külföldre, ahhoz más papírok is kellenek
2013. jún. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%
Mivel a leírtak alapján szerintem a gyerek 14 év alatti, ezért leírom, hogy simán nem csináltathat gondviselő!!! nélkül útlevelet. Aki nem lehet a már elvált apa csak is a nevelő szülő!
2013. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

4: " viszont ha ki akarja vinni külföldre, ahhoz más papírok is kellenek"


Elvileg igen, gyakorlatilag meg eltűnik és keresheted, szóval jogos anyuka félelme....

Nekem az apától van írásos nyilatkozatom, egyedül a sulis beiratkozáshoz kellett, de egyébként úgy jöttünk el pár ezer kilométert, hogy rájuk se néztek....

2013. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Feltételezésekkel és fenyegetésekkel hivatalosan nem lehet mit kezdeni addig,míg meg nem történik a baj.Évek óta tart a bizonytalanságunk.
2013. jún. 10. 11:58
 8/16 anonim ***** válasza:

5: "Mivel a leírtak alapján szerintem a gyerek 14 év alatti, ezért leírom, hogy simán nem csináltathat gondviselő!!! nélkül útlevelet."


Ez igaz, útlevelet nem, de személyit igen. Azzal meg már elviheti EU-n belül.

2013. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem, nem csinaltathat neki szemelyit, mert azt csak a gyermekkel azonos lakcimen lako szulo csinaltathat. Ellenorzik igenyleskor a lakcimkartyat is, pont ezert.
2013. jún. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Csak akkor kell a másik szülő hozzájárulása, ha 30 napnál hosszabb időre viszi külföldre.

Amúgy meg lesír a kérdésedről, hogy te is az a tipikus szülő vagy, aki képes a gyerekét is felhasználni a személyes bosszújára a vélt sérelmekért.

Tipikus dolog, hogy már előre feljelentik az apát az anyák, hogy külföldre akarja vinni az apa a gyereket és nem áll szándékában visszahozni. Nem egy ilyet hallottam már, de egyetlen egyet sem, ahol tényleg megtette volna. (feltéve ha nem eleve külföldi állampolgár.)

Félre kellene tenni a személyes sértődöttséget és békétlenséget, és a gyerek érdekében normális hangnemben beszélni az exszel, odadni a papírokat és hagyni, hogy a gyerek jól érezze magát vele is. Azzal te nem leszel kevesebb, hogy az apja jó apa akar lenni, de ha keresztbe teszel, akkor majd ne csodálkozz, hogy otthagy a gyereked, mert rájön, hogy milyen is vagy valójában.

2013. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!