Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek ez jogos. Szétment...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dankon kérdése:

Szerintetek ez jogos. Szétmentem a kapcsolatból van egy gyermekünk. Elvesztettem a munkahelyemet munkanélküli lettem. SEGÉLYT NEM KAPTAM MERT VÁLALKOZO VOLTAM. Tehát a biroság a seminek a 15 20%át álapitotta meg. Vagyis majdnem 40-ezret. Ez normális?

Figyelt kérdés
2013. jún. 24. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha most változott az anyagi helyzeted, akkor kérheted a gyerektartás összegének megváltoztatását, és ha nincs munkád, akkor a minimálbér 20%-át szokás megitélni.


Az eredeti határozatban viszont garantáltan nem a semmiböl állapították meg az összeget, hanem a saccolt jovedelmed alapján.

2013. jún. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja ez mi az hogy saccoltak mikor sajnos tényleg semmi jövedelem.Az én családom segitett nekem de ök sincsennek elengedve
2013. jún. 24. 10:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így szól a törvény, munkanélkülinél a mindenkori minimálbért veszik alapul. A gyerekből addig se lehet kivenni az elemet, gondoskodni kell róla, amit nem háríthatsz egyoldalúan a másik szülőre. Nyilván azok, akik együtt nevelik a gyereküket, áthidalják az ilyesmit, de ti külön vagytok, nem köteles a másik szülő "helyetted" is gondoskodni a gyerekről. Te is laksz valahol, valamiből, eszel valamit, a gyereked tartását is köteles vagy megoldani. A gyerek tartása előrébb van a saját személyes szükségleteknél, ezért szól úgy a családjogi törvény, hogy a gyermeket a szülő saját tartásának rovására is tartani köteles. Ez van, teremtsd elő valahonnan, mert ha az állam meg is előlegezi, behajtják rajtad, sőt a tartás elmulasztása bűncselekmény, el is ítélhetnek miatta, sokakat csak a vádemelés vesz rá, hogy fizessenek, de érdekes módon olyankor a föld alól is előkaparják a hiányzó összeget, csak ilyenkor még az eljárás költségeivel is megfejelik az egészet.

Nem rosszindulatból írtam le mindezt, csak hogy lásd: ez van, ezen lehet hőbörögni, hogy igazságos vagy sem, de változtatni nem.

2013. jún. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megjöttem,Evvel nincs is túl nagy gond Én a GYereket el is hozom 2-hetente + kap mindent amit tudok + ruhát+ elviszem mindig valahova de a 2-töt nem tudom fizetni sajnos!

Melyiket választanám?

2013. jún. 24. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:

A kötelességed a gyerektartás fizetése. Amikor nálad van, akkor nem kell viszont ruhákat venned neki meg drága helyekre vinni.

A legtöbb gyereknek böven elég, ha a szülövel játszótérre mennek, vagy sétálni/kirándulni valamerre, és ez nem kerül semmibe.

(A saccoláshoz: az a régebbi jövedelmed alapján történik. Ezért ha megszünt a munkahelyed, jelentsd be és akkor megváltoztatják az összeget.)

2013. jún. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd a törvény arra kötelez, hogy a gyerektartást fizesd, arra nem, hogy ezen felül vegyél bármit is a gyereknek, akárcsak egy fagyit is...A gyerektartást kell fizetned, a többit pedig szüneteltetni kell, amíg nincs munkád.
2013. jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bisztos igazat adok neked,de hid el hiteltörlesztésbe maradtam 1-dül ök + 5-en vannak:És hogy tudnám elviselni ha oda fizetném nem tudnék e gy-nek semmit.
2013. jún. 24. 12:48
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy azt viseled el, hogy a gyerekedet nem fagyiztatod, kirándultatod, amíg nincs munkád, vagy majd azt kell elviselned, hogy tartás elmulasztása miatt az ügyészség vádat elem, a bíróság meg elítél.
2013. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!