Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig húzhatja még a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig húzhatja még a volt férjem a gyermekelhelyezéses pert?

Figyelt kérdés
Lassan 1,5 éve folyik a per, azóta persze egy árva forintot sem fizetett a gyerekek után. Nem érdekli, hogy közben mi alig tudunk kijönni a pénzemből. Nincs az ilyen ügyeknél valami meghatározott idő, ami alatt döntést kell hozni?
2013. júl. 10. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs. Az én szüleimnél ez 4 évig tartott.


Viszont jó hír, hogy a gyerektartást utólag is meg kell fizetnie, szóval ha egyszer minden lezajlott, jön egy nagy halom pénzzel.

2013. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a gyerektartást csak 6 hónapra visszamenőleg lehet behajtani.
2013. júl. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A per indulásától 6 hónapra visszamenőleg. Ha 10 évig gondozod a gyereked, és hirtelen eszedbe jut, hogy pénzt is lehetne ezért követelni, akkor az szívás, mert buksz 9.5 évet.
2013. júl. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A "halom pénz" biztos jó lesz, de addig is jó lenne, ha nem azt kellene számolgatnom, hogy hó végén fogok-e még én is enni vagy csak a gyerekek.
2013. júl. 10. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja hát ehhez picit előre kellett volna gondolkodnod. Ha nem eltartatod a nagy hátsód, hanem te is dolgoztál volna, most is lenne munkád és nem kéne ilyen miatt aggódni.
2013. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, miből gondolod, hogy nem dolgozott anyuka eddig? Hol írta, hogy őt bárki is eltartotta?
2013. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Létezik ideiglenes intézkedés. Nálunk 4 évig tartott a gyermekelhelyezés, de kb. a legelején ideiglenes intézkedés keretén belül hozott döntést a bíróság a tartásdíjról, és szükség esetén a láthatásról is. Függetlenül attól, hogy még nincs gyermekelhelyezésről ítélet, addig még rendezni kell a tartásdíjat, kapcsolattartást.


Azonnal kérd, soron kívül az ideiglenes intézkedést, hogy állapítasanak meg tartásdíjat. Az ideiglenes intézkedés pont azért van, hogy amíg húzódik a per, addig se érje jogsérelem egyik-másik felet. Jelen esetben téged és a gyermekeket.

2013. júl. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!