Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás-gyermek elhelyezés mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás-gyermek elhelyezés mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Az alábbiakban szeretnék tanácsot kérni!

A párommal jelenleg fél éve vagyunk együtt de ő egy évek óta nagyon rossz házasságból szeretne végleg kilépni, eddig a gyerekre való tekintettel, illetve anyagi helyzete miatt valamint a házastársa ellenséges viselkedése miatt, nem tudott érdemben lépni.

Párom a házasság óta felépített egy házat., ő az 1/1 tulajdonos,viszont a tulajdonjogot a házasság utan szerezte meg. A tényálláshoz hozzátartozik, h a házastársa minimálbérért dolgozik, párom jól keresőnek mondhatja magát! A 4 év házasság alatt minden tulajdont a párom vitt a házasságba és teljes mértékben ő tartja el a családot,és a szülei is támogatni tudják.

a kérdésem az lenne Önhöz, hogy a válóper elindítása esetén van e esély arra, hogy a gyerek nála maradjon ehhez milyen megalapozott indokokra van szükség, vagy milyen megalapozott bizonyítékok kellennek ahhoz hogy a gyerek vele maradhasson (bizonyított, hogy a házastárs bántalmazza a páromat és ezt mind a gyerek előtt teszi aki szavai szerint nem szereti az anyját)!

Amennyiben jól tudom, válás esetén a vagyonfelosztásban az igazságügyi szakértő véleménye a mérvadó és így mindenképpen 50-50%ban kell osztozniuk ( akkor is ha a párom hiteles okiratokkal illetve tanukkal tudja bizonyítani hogy mindent ő vitt a házasságba)?

A válóper és egyéb költségek ( szakértői vélemény, illetékek, körülbelüli ügyvédi díj) nagyjából mennyi költséggel járnak illetve átlagosan mennyi idő alatt zajlanak le?


2013. júl. 19. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Párod keressen fel egy válóperes ügyvédet. Ő át fogja nézni az iratokat.

2. A házasságon belül szerzett vagyon közös vagyon. Mindegy, hogy kinek a nevére került. Annyi különbség lesz, hogy így hosszadalmasabb lesz az eljárás, hogy minden a férj nevén van.

3. El ne hidd neki, hogy nem tud lelépni a feleségétől, mert "anyagi helyzet", "feleség", "gyerek". Az összes ezt mondja a szeretőjének. Állítólag jól keres, legalábbis ezt írtad, tehát mi az akadálya annak, hogy tovább lépjen?

4. Bántalmazás :) Az, hogy veszekednek a gyerek előtt, mindkét fél bűne. Ha a párom veszekedne velem a gyerekünk előtt, vagy sarkon fordulnék, vagy bevinném a párom a szobába, hogy folytassa ott, vagy a gyereket vinném a szobába. Tehát mindkét fél bűne. Gondolom nem monoklikra és kék-zöld foltokra kell itt gondolni.

Bár szerintem én is elagyabugyálnám párocskámat, ha a szeretőjétől bűzlő parfümös ingét kéne kimosnom...

5. Nagy valószínűséggel az anyának fogják ítélni a gyereket. Bár ez attól is függ, hogy hány éves a gyerkőc. De azt írtad, 4 év házasság. Gondolom a gyerek is csak 2-3 éves lehet, tehát az anyánál fog maradni.

6. Nem kell mindent elhinni, amit a félrelépő férjek mondanak a szeretőjüknek. Nem véletlen, hogy csak félrelépnek, és nem otthagyják az asszonyt.

2013. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

köszönöm a válaszod, de annyit hozzá tennék a dologhoz valószinű ez a fontos információ kimaradt, hogy NEM a szeretője vagyok.....mielött mi "összejöttünk" már elötte külön voltak, értem ezt hogy egy lakásba de teljesen külön élnek, külön szoba stb!! Nem titokba vagyunk együtt, mindenki tud a kapcsolatról! A kisgyerek is ismer engem, és szeret!

2013. júl. 19. 09:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, 1. vagyok. Bocsi, nem akartam ítélkezni. Akkor a "negatív" dolgokat vond le a válaszomból, a többi pedig marad. :)

Mindenféleképpen keressetek fel egy ügyvédet. A papírokat, hiteles okiratokat meg kell neki mutatni, és ő el tudja majd dönteni, hogy lehet-e a házat vagy annak nagyobb részét különvagyonként kezelni, vagy nem.

Pl. ha bizonyítottan bevitt 20 millát a házasságba, és bizonyítottan abból építkezett/vásárolt ingatlant, az számíthat különvagyonnak. De ez sok mindentől függ.

Csak egy jogász tud ebben az esetben segíteni.

2013. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat:)
2013. júl. 19. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!