Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan dönthet a bíróság az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan dönthet a bíróság az ingatlan megosztásáról az alábbi paraméterek mellett? Ki marad, ki megy? Ki hány %-ot kap?

Figyelt kérdés
A ház két szintes. Az alsó szint a férj szüleinek nevén van. Az emelet ráépítés történt a házaspár közösen szerzett vagyonából. A 3 gyermek az anyánál van. A válás az apa magatartása miatt történt. Alkohol, tettlegesség(bizonyítható)miatt.
2013. júl. 22. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy miért történik a válás a bíróságot egyáltalán nem érdekli.

Az alsó szintem marad az apa az emeleten meg az anya. Ha nem tudnak megegyezni akkor szerintem jobb ha az anya költözik el mert ekkora lakás 75%-rá 50-70 ezres lakáshasználatot simán kérhet az apa ha ő költözik.

2013. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az első nem jól írja.

Abban igaza van hogy a vagyon elosztásnál nem számít hogy ki miért vált el. Nincs közük egymáshoz.

Az alsó szint azt írod hogy a férj és szülők nevén van. Akkor ez marad a férj és szülőkké, itt nem lesz osztozkodás.

A felső szint ráépítés, vagyis házasság alatt épült, lett közös vagyon. Az bizony a férj és feleségé 1/2 arányban.

Ilyen esetben vagy kifizetnek téged, és a fele tulajdonrészed visszaszáll a férjedhez. Vagy te kifizeted a férjed fele tulajdonrészét, és tied a teljes felső szint (az alsó a férjedé és a szüleié.)

Vagy eladjátok a nagy házat és mindenki arányosan megkapja a pénzét.


A gond csak akkor van, ha a férj nem hajlandó sem eladni, sem kifizetni. Mert akkor évekig pereskedhetsz a jogos részed után


A húgom pontosan ebben a cipőben jár. (hasonló paraméterek miatt) 3 éve elvált,, és 3 éve tart a vagyoni per. A volt férj sem eladni sem fizetni nem akar, és mindig fellebbez, húzza az időt..

2013. júl. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem. Lényegében ugyanazt írtátok. Az arány 25-75% a férj javára. Ezt értem. A szintmegosztásos verzió az közös megegyezés tárgya, vagy a bíróság is elrendelheti?
2013. júl. 22. 23:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Közös megegyezés. Csak a közös dolgokat lehet megosztani, így elvileg a második szint megosztására kötelezhetnek.
2013. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát jó. Sejtettem, h csak a matek szabályai érvényesülnek. Pedig az ember igazságérzete mást mondana, ismerve a körülményeket. Köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 22. 23:50
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Az igazságérzet is a 75-25%-os megosztást diktálná, te nem így gondolod?
2013. júl. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem az igazságérzet azt mondja hogy annyit kapsz amennyit beletettél. Vagy szerinted nem?
2013. júl. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az arány 50-50%, mert amit a házasság alatt szerez egy házaspár, az közös vagyon és felesben oszlik meg a két fél között.

Tehát a ráépített emelet kettötök vagyona, ennek fele jár neked, fele a másiknak.

Vagyonmegosztás során lehetséges, hogy valamelyik fél kifizesse a másikat, illetve hogy az egyik fél kiköltözik, a másik meg, aki benne marad, lakáshasználati díjat fizet a fél lakás használatáért.

2013. júl. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt ne felejtsük el, hogy lényeges szempont, hogy a ráépített emelet egy elkülöníthető, önálló lakrész-e! Mert ha nem (pl. közös a földszinttel pl. a fürdő vagy nincs külön bejárata az emeletnek) akkor sokkal jobb pozícióban van a férj.


Az egy nagyon szomorú dolog, hogy a férjed részegen megvert, remélhetőleg ezért megkapja a büntetését egy büntetőper keretein belül, de ez a vagyonmegosztás szempontjából érdektelen, tök mindegy, hogy az igazságérzeted mit diktál.

2013. júl. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én kívülálló vagyok ebben a történetben. Szerintem az a szomorú, h a nő sokkal többet adott magából ebbe a házasságba, mint a férj. Testileg megszenvedte a szüléseket. 3 gyerek mellett nem volt szabadideje, bezárva élt a lakásban amíg kicsik voltak, közben a faszi élte a világát a haverokkal, majd este még megerőszakolta a nejét. Most meg dolgozhat a nő, mint a barom a munkahelyén is. Szerintem simán járna neki a fél ház egy igazságos világban. sőt... A férj büntetéséről ne is beszéljünk.
2013. júl. 23. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!