Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan kell jól feldolgozni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kell jól feldolgozni a "válást"?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogyan lehet rá felkészülni, vagy ha már megtörtént és beüt a magány, hogyan kell kezelni? Van egy gyermekem, nem tehetem meg, hogy egész nap zokogok és csokit zabálok, és szomorú zenéket hallgatok, meg persze nem is tartom ezt túl jó ötletnek. Együtt élünk évek óta, tehát kicsit félek ( na jó nagyon félek ), hogy hogyan fog érinteni amikor már nem lesz a fogason a pulóvere, nem találom a sarokban a zokniját, nem teregetem ki a pólóját. Nem szedegetem össze a fogpiszkálót utána és nem lesznek a polcon a "mütyűrjei". Eddig csak olyan szakításom volt ,mikor családdal laktam. Tehát ez egy új dolog lesz nekem az anyagi problémákkal együtt. Hogyan kell kezelnem? Hogyan lehet túltenni magam rajta? Legszívesebben egész nap zokognék, de nem tehetem meg a gyermekem miatt.
2013. júl. 27. 19:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
talán felnőttél, és megtanultad/od felnőtt módjára kezelni,mint ahogy a többi ember is.
2013. júl. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen érzés lesz, még jelenleg együtt vagyunk. De szeretnék előre felkészülni, a gyermek miatt meg a sajt lelkem miatt. De rajta kívül még nem éltem senkivel. Így olyanok válaszát várom, akik voltak már hasonló helyzetben. illetve szeretném tudni, hogyan kell majd kezelni az érzéseimet, bár azt sem tudom pontosan, mennyire leszek kiborulva. Félek attól, hogy nagyon. De még nem voltam ilyen helyzetben így nem tudom, ezért kérdezem, hogy más ember, hogyan tette túl magát rajta, mivel ezt sem tudom, ismerősi körömben nincs ilyen ember, akitől megkérdezhetném.
2013. júl. 27. 19:08
 3/15 anonim ***** válasza:
4%
Miért nem inkább azon töröd a fejed, hogy hogyan kell feleségként viselkedned? Miért nem a kapcsolaton gondolkodsz? Vagy már eldöntötted, hogy elválsz? Egyébként nem hiszem, hogy létezik jó módszer a válás feldolgozására.
2013. júl. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
mondjuk első körben ha nem foglalkozol vele... én akkor váltam el, amikor már tényleg semmi nem érdekelt a kedves exférjemmel kapcsolatban, érzelemmentessé váltam
2013. júl. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves válaszok mondhatom. Fogalmam sincsen, hogy a kérdésemből honnan szűrtétek le, hogy nem vagyok jó társa a páromnak, vagy, hogy eldöntöttem, hogy elválok.

Mint írtam, még együtt vagyunk. Minden nap kisminkelem magam, kitakarítok, meleg étellel és süteménnyel várom a páromat haza a munkából. Kiszolgálom, mindent megkap, az ágyban is minden kérését teljesítem, feldobom a szexuális életünket, a gyerekkel sincsen gondja, mert a számára kellemetlen teendőket is mind elvégzem. Viszont nem működik a kapcsolatunk, veszekszünk, agresszív lett és nem lehet vele beszélni. Nem szeretném kitenni a gyermekemet a folytonos feszültségnek itthon,és szeretnék esélyt adni arra, hogy még boldogok lehessünk, párom is én is.

De jelenleg még küzdünk a kapcsolatért együtt vagyunk. Én csak szimplán megkérdeztem, mert ha esetleg mégsem tudjuk megmenteni a kapcsolatunkat, szerettem volna tudni, mire számíthatok, hogyan kell majd kezelnem. De már bánom, hogy feltettem a kérdést, igazán megtanulhattam már volna, hogy ezen az oldalon ismeretlenül ítélkeznek az emberek és belelátnak a másik életébe, mindent tudnak.

2013. júl. 28. 11:13
 6/15 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet felkészülni, majd ha ott leszel, kiderül. Hiába készülsz fel rá, hogy te erős vagy, meg nem dől össze a világ, mondjuk eljön a pillanat, amikor becsukja maga mögött az ajtót, és neki állsz bőgni. Pedig felkészültél rá, hogy nem fogsz. Hiszen a házasságotokról is azt írod, mindent megadtál neki, mégsem működik.
2013. júl. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Onnan jött a kérdés, hogy éreztem én, hogy hiába küzdünk, nem fogom sokáig bírni és a párom sem így ezt.

Hétvégén összevesztünk és akkor azt mondtuk, jövő héten elköltözik. Valahogy így, hogy ki lett mondva kiborultam, pedig sokszor elképzeltem már, hogyan fogunk boldogulni ketten, a gyerkőccel Apa nélkül. Végül megbeszéltük, hogy küzdünk még tovább. Én is ettől félek, hogy nagyon ki fogok borulni :( Köszönöm szépen a választ!

2013. júl. 28. 18:12
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez tök jó, és meddig fogtok küzdeni?


Az én kedves szüleim 3 éves koromban akartak először elválni, de nem, mert "a gyerek miatt" együtt kell maradni... Mit is láttam otthon? Soha egy kedves szó, egy közös program, látszott az arcukon, hogy utálnak otthon lenni, amikor esténként adtak egymásnak 1 puszit, olyan kisugárzásuk volt, hogy a belem kifordult tőlük... Amikor már nem bírtam tovább, 18 évesen érettségi előtt összecsomagoltam, és eljöttem, rá 1 héttel anyám beadta a válást.


Most vagyok 26 éves, és képtelen vagyok normális párkapcsolatra, nem szeretek puszit adni, meg ölelkezni, ritkán élvezem a szexet, és nem szeretek "törődni" az aktuális párommal, nem beszélgetek vele, nem főzök rá, vagy ilyesmi. Tudom, hogy nem jó ez így, de változni is képtelen vagyok, a pszichiáter szerint gyerekkori traumás berögződés.


Gondoltam, elmesélem, még mielőtt túlzottan nekiálltok "küzdeni"

2013. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!


Sajnálom, hogy ez a helyzet nálad :(


A mi gyermekünk mindössze most lett 10 hónapos, nagyon pici, és egyelőre nem sokat érez a köztünk lévő feszültségből. Pontosan azért szeretném, ha eldőlne hamarosan, hogy tudunk-e együtt élni tovább, mert nem szeretném ha megviselné a kislányunkat. Mindketten elvált szülők gyermekei vagyunk a párommal, és ha szét is mennénk, tudnánk ezt helyén kezelni, párom sűrűn jönne a kicsihez. Sok közös programunk van most is.

A problémák pár hónappal ezelőtt kezdődtek, így nem szeretném ilyen hamar feladni, de természetesen ha azt látnám, hogy a gyermekemnek akár egy pillanatig is kárt okoz ami köztünk van, akkor nem gondolkoznék. De úgy gondolom, ha már együtt élünk pár éve és van egy kislányunk aki még egy éves sincsen, egy olyan probléma miatt ami csak néhány hete hónapja kezdődött, nem adnám fel rögtön, szeretném, ha még küzdenénk legalább egy pár hónapig, évekig nem szeretném én sem húzni.

2013. júl. 28. 20:50
 10/15 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ezt a küzdelmet nem úgy értem, hogy mindenáron együtt kell maradni a gyerek miatt. Szeretném ha boldogok lennénk. Ha ez együtt nem megy, akkor talán van még esély arra, hogy találok valakit aki szeret majd a gyermekemmel együtt. A párom is biztosan talál majd valakit, akivel boldog lehet. A gyermekünknek is az a legjobb ha boldogak a szülei. De ilyen könnyen és ilyen hamar nem szeretném feladni a kapcsolatot. Csak szerettem volna felkészülni a "szakításra", de akkor úgy látom erre nem lehet felkészülni úgy igazán. :(
2013. júl. 28. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!