Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvehetik gyerekemet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvehetik gyerekemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Negyven alatti anyuka vagyok egy 18, egy 10 és egy négyéves gyerekkel. A két nagyobbik az első férjemtől van, akitől hat éve váltam el, legkisebb a második férjemtől, akivel most sajnos válásra kerül a sor. Én minimálbérért dogozom, sajnos nem találok jobb állást, bár a mai időkben annak is örülhetek, hogy ennyi van. A férjem nem bánik jól a két nagyobbik gyerekkel, sajnos nem tudja őket elfogadni, a legtöbb vita ebből származik. A tízéves fiamat nagyon nehezen viseli el, mert eleven, többször még fogyatékosnak is nevezte, érthető, ha ezt nem viselem el, melyik anya hagyná, hogy így beszéljenek a gyerekéről? Sajnos a válás még nem minden, azt mondta, ha ő megy, viszi a kisfiamat is, hiába mondta neki az egész család, az ismerősök, a barátok, mindenki, hogy a gyereknek az anyja mellett a helye, azt mondta, őt ez nem érdekli. Olyan önző, hogy az sem hatja meg, egy négyéves gyereknek az anyjára van szüksége. Az anyósom és az apósom is fenyegetőznek, hogy pénzüket és befolyásukat nem fogják sajnálni hogy elvehessék tőlem a gyermekem. Ezt nem tudnám elviselni, de nem lesz pénzem egy olyan ügyvédre mint nekik. Olvastam, hogy nem lehet egykönnyen elvenni a gyerekeket az anyujtól, mégis félek, hogy olyan dolgokat mondanának rólam, ami nem igaz. A gyerekem apás, szóval talán ha megkérdezik, még azt is mondaná hogy apát szereti jobban. De remélem hogy ez egy józan bíróra nem hatna. A férjemnek nincs türelme a gyerekhez, nem tud vele foglalkozni. Egyedül a pénze szólna mellette. De ezzel az is szemben áll, hogy a volt férjem fizeti a gyerektartást rendesen és gondoskodik a nagyobb gyerekeimről, segít amiben csak tud, a mostani férjemnek is kellene fizetni, plusz kapom a családi pótlékot is. Szerintetek lehetséges hogy elveszítem a kisfiam? Csak mert egy önző apa nem tud mást hajtogatni, mint hogy a minimálbéremből nem tudom majd eltartani és nem hagyja éhezni a gyerekét.? Ugye ennél több és megalapozottabb indok kell? Egy kétségbeesett Anya
2009. okt. 24. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem,NEM viheti el a kisfiad!

A bírók akkor adják az apának,ha drogos vagy,vagy ilyenek..

Szóval ha teljesen alkalmatlan vagy a gyerek nevelésére!

A férjed akármit is kitalálhat,ha nem tudja bizonyítani!

Sóval NE izgulj!

2009. okt. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek, ilyen esetben már csak a legutolsó utáni lehetőség, hogy az apjához kerül. A gyereknek kell egy anya, és ezt minden bíró tudja. Ne izgulj, nem fogod elveszteni a gyermekedet!
2009. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is neked ítéli majd a bíró ÉS ha a férjed ilyen fenemód fel tud vágni azzal, hogy ilyen meg olyan jól keres, akkor a gyerektartásba is rendesen be kell majd szállnia, hogy tényleg ne kelljen szűkölködnie a gyereknek az édesanyja mellett :)
2009. okt. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Azért annyira nem bíznék a magyar jogszolgáltatásban. Ugyanis ha a fenyegetés nem üres, és valóban nem sajnálnak pénzt és kapcsolatokat a cél elérése érdekében, akkor akár rosszul is jöhetsz ki a dologból.

Ezzel nem megijeszteni akartalak, de ne ülj a bársonyszékben ölbe tett kézzel, hogy jaj de jó neked. Küzdj a gyermekeidért, bizonyítsd, hogy amivel majd esetlegesen mocskolnának, nem igaz - már most. Légy jó anyag, tisztes szülő. Neked most ez a feladatod.

2009. okt. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
az a lényeg hogy ne irj alá seminek az ügyvéded jelenléte nélkül mert sok olyan nö volt hogy a férje aláiratot egy papirt amit a nö nem olvasot el és kiderült hogy lemondott az anyai jogairol.amugy nem veszik el töled nyugi
2009. okt. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Hol van az előírva,h csak az anya nevelheti a gyereket?Nem csak a te gyereked az övé is.A barátom 2 gyereket nevelt fel tisztességesen,más férfi is képes erre.
2009. okt. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívesen választják szét a testvéreket,csak ha nyomós ok van rá.

A pénzzel meg sokra nem megy a férjed,megveszteget valakit?Annyija tuti nincs ,félti az állását mindenki.

Ha tényleg ragaszkodik a kicsihez inkább egyezetek meg abban,hogy toöbbször láthassa.(négyévesen mondjuk már be lehet íratni úszásra,heti 2X vigye el apuka,vagy délutánonként ő menjen érte az oviba stb)

2009. okt. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Feltétlenül ügyvédre lesz szükséged, ez egy hosszan elhúzódó és akár egy csúnya per is lehet.

Értem, hogy nincs rá pénzed, de abból, amit leírtál, úgy látom, esetleg jogosult lehetsz a "Nép ügyvédje" szolgáltatásra, akár azért, mert az egy főre jutó jövedelmetek nem haladja meg a 28.500 Ft-ot, akár azért, mert ez a per - gyerekelhelyezés - tárgyi költségfeljegyzéses.


Javaslom, menj el az illetékes Igazságügyi Hivatalhoz (Jogi Segítségnyújtó Szolgálat), és ott engedélyezik számodra az ügyvédet, aki egyelőre - első lépésként - segít megfogalmazni a keresetlevelet (javaslom minél előbb beadni, hogy te lehess a felperes), a későbbiekben pedig pártfogó ügyvédet is ott kaphatsz, ez a számodra ingyenes.


Itt nézz utána: [link]


Megtalálod a megyei hivatalok címeit is.


Sok sikert és kitartást!


egy ügyvéd

2009. okt. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!