Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi van akkor ha anyám nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor ha anyám nem akarja a gyerektartást kérni normálisan apámtól? Én kérhetem?

Figyelt kérdés

Apámnak nagy a fizetése, de anyám megegyezett vele, hogy egy fix összegben. Tragikusan kicsi pénz ahhoz képest amije van. Így nem tudok tanulni, meg semmit. Anyám azt mondja elég arra, hogy kaját tegyen elém, ő meg eltartja magát.

Anyám is, apám is azt mondja dolgozzak suli mellett, mert eddig állítólag nem csináltam semmit. de könyörgöm még 19 vagyok tanulnom kellene. Eddig nem voltam valami jó tanuló, de most még szeretnék tovább tanulni. Én vajon kérhetem a fizetés 20%-át??


2013. aug. 12. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem kérheted. Sőt! Ha magas is apád fizetése, akkor sem biztos, hogy megítélnének 20 %-ot! De ha eddig nem voltál jó tanuló, akkor hogy és hol akarsz tovább tanulni? Az egyetemeken, még a gyönge szakokon is kell tanulni. Sokan élnek kevés pénzből, még is jó tanulók.

19 évesen már akár el is kellene tartanod magadat!

2013. aug. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A gyerektartás igénylését anyád és apád megoldotta. Te nem bírálhatod felül. Anyud megkapja a pénzt amit anyud rád költ. Ha úgy érzed ez kevés akkor tessék elmenni dolgozni. Sokan dolgoznak egyetem mellett úgy hogy jól is tanulnak.. Szóval azt mondani indoknak hogy azért nem tanulsz jól mert apád kevés gyerektartást fizet, ez nevetséges..
2013. aug. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem egyetem akarok tanulni, ha nem jók a pontszámaim. Egyébként meg normális suliba járnék, valami két évesre, de nem akarja fizetni egyik sem. Mellette nem tudok dolgozni, mikor be kell járni!
2013. aug. 12. 21:11
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Éppenséggel kérheted, mert nagykoru vagy. 18 év felett azonban mar nem gyerektartas van, hanem rokontartas, ami először us nem kotelezo, másodszor pedig jóval alacsonyabb összeg, min a gyerektartas. En a helyedben maradnék a fenekemen.
2013. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Vajon miért nem akarják fizetni?

Menj el diákmunkára most is itt volt 3 hónap.

2013. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
Minden sulival meg lehet egyezni, hogy magán tanuló legyél. És akkor el tudsz menni dolgozni. (Az más kérdés, hogy hova(???), mikor a gyakorlattal rendelkező állítólag hiányszakma se tud elhelyezkedni).
2013. aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy így semmi normálisat nem találnék! Most bajuk van velem, ezért nem akarnak fizetni, de ezért elb.sszák a saját gyerekül életét??
2013. aug. 12. 21:33
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem mondta senki, hogy vezér igazgatónak menj, munkát találj és ne válogass.
2013. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal már lezárultak a jelentkezések a felsőoktatási intézményekben. Ez nem úgy működik kicsi szívem, hogy majd elkezdek valamilyen sulit. És a következő egy évben mit szeretnél csinálni? Apád pénzén élősködni, amiért ő megdolgozik? Igaza van. Felnőtt ember vagy, annyi eszed nem volt, hogy tanulj és tovább tanulj, bezzeg most, hogy elküldenek dolgozni, most kitalálod, hogy ja, inkább mégis tanulnék, addig is jár a gyerektartás meg még lébecolhatok pár évig. Szedd össze magad, menj el dolgozni és majd akkor kezdj el egy sulit, ha tényleg van vele célod! Ráadásul hallottál már olyanról, hogy államilag finanszírozott képzés? Képzeld, annak ingyen van, aki tanult. Hogy ők elbassák az életed, mert nem fizetnek neked bármilyen sulit, ami most kipattant a fejedből? Nem, nem kisszívem, te bszod el az életed ezzel a hozzáállással.
2013. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Most bajuk van velem, ezért nem akarnak fizetni, de ezért elb.sszák a saját gyerekül életét??" No ez aranyos!!! Vajh mi van még a háttérben?
2013. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!