Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan lehet így elválni? Van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet így elválni? Van kiút ebből?

Figyelt kérdés
Közös hitelünk van és van egy közös gyerekünk. Én szeretnék a lakásban maradni a gyerekkel. A lakás fele-fele. A hitel az ő nevén van, anyukám lakása van még beterhelve, ő az 1. adóstárs, én a 2. adóstárs. Én egyedül a teljes hitelt fizetni nem tudom + a rezsit. Ha eladjuk, akkor is marad hitelünk. A gyerektartás nem sok lenne, mert minimál bérrel van bejelentve, hiába kapja a dupláját. De ha itt hagyná nekem a lakást, akkor meg nem is kéne fizetnie gyerektartást. Egyedülálló anyaként, nem hiszem, hogy nagyon sok támogatást kapnék. Mit lehetne tenni?
2013. aug. 22. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod fizetni a hitelt mindenképpen el kellene adni a lakást és kifizetni a tartozást a bank felé, aztán mehettek albérletbe. Én tuti eladnám, nem dönteném anyám a csőd szélére, mivel adóstárs...

Tulajdonképpen csak te és anyád fogtok szívni, a férjed meg elballag és annyi.

2013. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Csak ti fogtok szívni ebből. Sajnálom
2013. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben inkább megegyeznék a férjemmel, hogy az övé a lakás, cserébe fizeti továbbra a hitelt, nekem kifizeti az eddig visszafizetett összeg felét, és visszaköltöznék gyerekestül anyukámhoz.
2013. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Oké ott maradsz a lakásba a fél hitelt fizeted te a másik felét, a volt párod. Te az ő tulajdonrészére lakáshasználati díjat vagy köteles fizetni.

Esetleg fordítva, ha a volt párod szeretné a lakást.

Vagy eladjátok a lakást és a maradék hitelt fizetitek felesben.


Ez a három variáció van,más nem nagyon tudtok csinálni.

2013. aug. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Látom a hitelt nem tudnád fizetni, de a lakás az kéne.

Ő meg mehet a híd alá, de még fizessen is?

A lakás is közös, a tartozás is közös.

Ha otthagyná neked akkor anyukáddal együtt kéne, hogy rendezzétek a tartozást a bank felé.

2013. aug. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Hiába hagyná neked ott a lakást, gyerektartást akkor is kellene fizetnie. A házból nem tudod etetni-ruházni a gyereket. Sőt, a hitelt neked kellene fizetned egyedül, ha egyedül laksz benne.

Nem hiszem, hogy elköltözne és várná, hogy a hiteltartozás miatt mikor tiltják le a fizetését. Különben is a lakást nem ítéli senkinek a bíróság, mert mindkettőtöknek joga van a tulajdonában lakni.

2013. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az unoka húgomek is most vállnak.

A hitelt az megmarad mindkettotoknek, ha csak a bankhoz nem nyújtottok be (te vagy a ferjed) egy hitel át vállalási kérelmet, de akkor valószínűleg (minimálbérrel ) ezt a bank majd elutasítja.

Így továbbra ketten torlesztitek majd.

Ha eladjatok es meg marad hitel az is felezodik.

Ha a lakás négyzetméterre lehetővé teszi a közös használatot es egyikőtok sem zárkózik el tőle (ugye a fontos az aki tovább ott el vagyis te! nem zárkózol el a közös lakás használattol) es a másik fel megis elköltözik nem kérhető lakás használati díj.

A gyerektartas mindezektol független!

2013. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem adjátok ki bérbe, a bérlő kb fizeti bérleti díjként a törlesztőrészletet (bár nem tudom, hogy az mennyi)

és fenntartja a lakást, fizeti a rezsit stb.

Te addig a gyermekkel költözz anyukádhoz, a férjed meg (???)

Közbe árulhatjátok, vagy akkor, ha már annyira lecsökkent a hitel, hogy az árából rendezni tudjátok a tartozást.

Vagy kereshettek is rajta és feleztek.

2013. aug. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8-as en is ugyanezt tennem... Sztem ez a helyes megoldas... A tobbitol ugyis elmergesedne egy ido utan a helyzet... De viszont igen a hazbol nem lehet etetni a gyereket, de sok anyuka inkabb lemond a gyt-rol a lakas miatt... Nem jobb mint albiba tengodni?! Aztan ha az exferj nem tud fizetni mert pl munka nelkuli lesz akk meg a pislogas megy... Mert benne van a pakliban....
2013. aug. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!