Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha élettársak voltunk, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha élettársak voltunk, és akkor vettük a lakást akkor válásnál feleződik?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt a kérdéseket, hogy házasság előtti vagyon azé marad akié volt. De mi van akkor ha, 5 évig nem bejegyzett élettársi kapcsolatban voltunk. Vesz egy lakást az Ő nevére. Majd elvesz feleségül és utána jön a válás. Akkor a lakással mi a helyzet? Hisz ugyan akkor nem voltunk házasok, de azért én is beletettem abba a kasszába, amiből sikerült lakást vennie.

Csak elméleti a kérdés nem áll fent ilyen, csak kíváncsi voltam. Köszönöm a válaszokat.


2013. aug. 29. 17:27
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

Talán...

Csak gyanítom, hogy az már nem fog átmenni, hogy legalább annyit kipréseljenek magukból, hogy "sorry, én tudtam rosszul".

2013. aug. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
41%

Ami a párod nevén van esküvő előtt az soha nem lesz közös vagyon amit osszatok majd váláskor.Élettársi papír sem jogosít téged fel semmire hisz nem 2 néven van a lakás hanem az Ő nevén.Ha beletettél a kasszába akkor miért nem megy 2 névre a lakás?Az úgy lenne jó.

Ha meg Ő vette de Te adtál pénzt a felújításra akkor sem jár neked a lakás fele miért??Te vetted?Nem.

Miért van az,hogy egyesek a más vagyonára hajtanak dolgozz meg Te a saját lakásodért és ne azon agyalj kit ,hogy tudsz majd lenyúlni ha arról van szó jogtalanul.

2013. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
43%

Miért van az, hogy egyesek képtelenek felfogni, hogy nincs igazuk...

Senkit nem érdekel kinek a nevén van bármi is...ha lényeges lenne, az lenne a tv. szövegében leírva...

2013. aug. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
70%

Akkor még egyszer az értetlen idiótáknak:


Ptk.

3. A közös háztartásban élők vagyoni viszonyai


578/G. § (1)Az élettársak együttélésük alatt a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont. Ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni. A háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít.


(2) Ezeket a szabályokat kell alkalmazni - a házastársak és a bejegyzett élettársak kivételével - a közös háztartásban élő más hozzátartozók vagyoni viszonyaira is.

2013. aug. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
37%
Különvagyon, nincs közöd hozzá.
2013. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
73%
Én együtt élek a párommal 10 éve az Ő lakásában ha külön mennénk semmi jogom nem lenne a lakása felét kérni mire fel?Ezt Ő vette az,hogy azóta én is beleadtam pénzt a háztartásba egy dolog de a ház felét nincs jogom elvinni.
2013. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

MIT NEM LEHET EZEN ÉRTENI?????


Már az ÖSSZEKÖLTÖZÉS NAPJÁTÓL FENNÁLL A VAGYONKÖZÖSSÉG!!!!!


Vagyis váláskor az számít közös vagyonnak, amit az összeköltözés napjától vásároltak és lényegtelen, hogy az kinek a nevére kerül.

2013. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
41%
67%-os, szerintem kapcsold ki a gépet, és egy kicsit nyugodj meg, mert mindjárt agyvérzést kapsz....
2013. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

A gyakorin ténfergő, unatkozó eszetlen brigád beszólogatásai nem érdekelnek, tőlük aztán nem kapok agyvérzést, ne aggódj.


Én tényleg a valós tapasztalataim megosztásával szeretnék azoknak az embereknek segíteni, akik nem tudnak, vagy egyelőre nem akarnak valamiért jogászhoz fordulni.


Csak annyit nem értek, hogy többen miért adnak úgy tanácsod - bármilyen témában -, hogy fogalmuk sincs miről is beszélnek.... Rejtély... Gondoltam a CapsLock talán segíti a felfogást, rásegítve az agy fotó alapú adatfelfogására... :)

2013. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyesek itt tényleg fogalomzavarban szenvednek! Különbség van, ha a páromnak már megvolt a lakása és én úgy költözöm hozzá - ezesetben tényleg külön vagyon, közöm hozzá 0.

Illetve tök más, ha az élettársak valamilyen arányban közösen vesznek lakást, bármelyikük nevére.

Hogy kinek a nevére az lényegtelen.

Illetve ha felújítom a saját pénzemen a párom már meglévő lakását, arra a pénzre is megtérítési igényem keletkezik.

2013. aug. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!