Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha élettársak voltunk, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha élettársak voltunk, és akkor vettük a lakást akkor válásnál feleződik?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt a kérdéseket, hogy házasság előtti vagyon azé marad akié volt. De mi van akkor ha, 5 évig nem bejegyzett élettársi kapcsolatban voltunk. Vesz egy lakást az Ő nevére. Majd elvesz feleségül és utána jön a válás. Akkor a lakással mi a helyzet? Hisz ugyan akkor nem voltunk házasok, de azért én is beletettem abba a kasszába, amiből sikerült lakást vennie.

Csak elméleti a kérdés nem áll fent ilyen, csak kíváncsi voltam. Köszönöm a válaszokat.


2013. aug. 29. 17:27
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Szerencsére nem áll fent ilyen helyzet nálam, mint írtam is csak elméleti a kérdés, mert annyi ilyen kérdést olvastam és ez miatt vetődött fel bennem. Nem olyanra gondoltam, hogy mikor még össze sem jöttünk már volt lakása, hisz az egyértelmű csak az övé és semmi közöm sincs hozzá. Hanem inkább olyanokra lettem volna kíváncsi, hogy több éven keresztül csak együtt élnek pasinak több pénze van ezért úgy gondolja, hogy saját nevére veszi a lakást. Persze abba nem gondol bele, hogy a nő segítsége nélkül nem tudna olyan lakást venni, mert közben a nővel feleződik a rezsi a nő ellátja az otthoni teendőket. Így könnyebben és gyorsabban össze tudja gyűjteni a lakásra valót, ezért csak a saját nevére veszi. Majd megveszi a lakást és csak az után házasodnak össze. Ergo a lakás a házasság előtt szerzett vagyon, de élettársi kapcsolat alatt.

Még egyszer köszönöm mindenek a válaszát.

2013. aug. 30. 18:26
 32/40 anonim ***** válasza:

Ha együtt élek valakivel közben veszek egy lakást a nevemre ugye mert én vettem akkor az nem az nem közös mert ha igen 2 névre vettem volna ennyi.Ezzel az erővel odaköltözök valakihez mint élettárs azt x idő után viszem a vagyonát persze :)Sokan azt hiszik másét elvinni hú de nagy dolog de az az illető aki más vagyonára pályázik ő is féltené a sajátját a haszonlesőktől.


Nyilván ha vesz a párod egy bútort az közös de amit vesz lakás,kocsi és a saját nevére vagyis EGY névre íratja az azért van mert nem közös tehát nincs jogod elvinni ha van annyi becsületed.


DE ha közösen veszitek azt a lakást akkor írassátok 2 névre ennyi és akkor biztos jár a fele ha már ennyire arra hajtasz.

2013. aug. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Ha a Te segítségeddel tudna lakást venni vagyis a te adnál a lakás felének összegét akkor miért nem íratja 2 névre? :)Joggal kérhetnéd ha már rajtad keresztül összespórolt több milliót akkor ezt csinálja ha így van:)
2013. aug. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Azért elég ritka hogy valakik házasság előtt csak úgy előrántanak a mellény zsebükből 5-5 milliót, hogy egy lakást vegyenek.

Ha hitelre vette akkor meg úgyis jár a házasság alatt a lakásra költött pénz fele.

2013. aug. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Ja és 10 év együtt élés számít élettársi viszonynak:)
2013. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Kedves 48%, kérlek legalább téves információkkal nem hülyíts itt senkit!


Élettárs fogalma:

Ptk.

685/A. § Élettársi kapcsolat áll fenn két olyan házasságkötés vagy bejegyzett élettársi kapcsolat létesítése nélkül közös háztartásban érzelmi és gazdasági közösségben (életközösségben) együtt élő személy között, akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége vagy élettársi kapcsolata, és akik nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri, féltestvéri kapcsolatban.


A Ptk. meghatározása szerint akkor beszélhetünk élettársi viszonyról, ha

a felek házasságkötés, vagy bejegyzett élettársi kapcsolat nélkül együtt élnek,

közös háztartással rendelkeznek,

köztük érzelmi és gazdasági közösség áll fenn,

egyik félnek sincs házastársa, bejegyzett élettársi kapcsolata,

egymással egyenesági rokonságban, tesvér, vagy féltestvéri kapcsolatban nem állnak.



Fontos tudni, hogy a fentiek közül minden feltételnek meg kell felelnie a pár együttélésének ahhoz, hogy a jog élettársaknak ismerje el őket. Ha a felek között vita alakul ki az élettársi viszony fennállásáról - ez a vagyon felosztásánál elég gyakori -, a bíróság valamennyi kritériumot vizsgálni fogja, és nem elegendő például az, ha a felek közötti szoros érzelmi kötelék, vagy a közös lakásban történő együttélés bizonyítottá válik.


NINCS 10 ÉVHEZ KÖTVE!!

NINCS IS IDŐHÖZ KÖTVE!

AZ EGYÜTTÉLÉS KEZDETÉTŐL JÖN LÉTRE ÉLETTÁRSI KAPCSOLAT!


És huszadjára is leírom ide Tv.- hivatkozással:


3. A közös háztartásban élők vagyoni viszonyai


578/G. § (1) Az élettársak együttélésük alatt a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont. Ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni. A háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít.


(2)Ezeket a szabályokat kell alkalmazni - a házastársak és a bejegyzett élettársak kivételével - a közös háztartásban élő más hozzátartozók vagyoni viszonyaira is.


H

2013. aug. 31. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

De persze a fentiekre ellenbizonyítás lehetőségével élhetsz, kedves 48%-os! :)

Kizárólag tv-i tényállással alátámasztva, természetesen! :)

Mert tudod azért, mert te azt mondod, még nincs úgy! :D

2013. aug. 31. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Ja és még a 2 névre vegyél lakás, ha adtál bele pénzt kérdéskörhöz:

Tudod, ha az egyik fél pl. illetékkedvezményre vagy illetékmentességre jogosult, akkor logikus lépés, hogy hiába ketten rakták össze amijük van, de csak az egyik nevére kerül, mivel csak az jogosult a kedvezményt igénybe venni


És nem számít kinek a nevén van!

2013. aug. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Akkor így járt mi vettünk lakást de 2 névre ezzel elkerültük az esetleges gondokat.Enyém ,nem a Tied....



Akkor ezzel keverem:


Az élettársak tartási jogosultsága

Ha 10 évig fennállott akkor tartást követelhet az élettárstól.

2013. aug. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Ja és ha nem tudjátok 2 névre venni a lakást vagy az autót akkor menjetek el egy ügyvédhez ahol leírjátok,hogy közösen vettétek és ha tujátok azt is ki hány százalékkal vagy összeggel járult hozzá a későbbi esetleges viták elkerülése végett.legyen papír róla mert így nem tudod bizonyítani,hogy a fele mondjuk neked jár ha az Ő nevén van és nincs róla papír.
2013. aug. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!