Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lakcímváltozáshoz kell az apa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakcímváltozáshoz kell az apa aláírása is?

Figyelt kérdés
Még 2009-ben elváltunk, a bíróság a 2 lányunkat nálam helyezte el. A lányokkal 2011-ben elköltöztünk egy másik városba a páromhoz. Az állandó akcímváltozást bejelentő lapot mint szülő csak én írtam alá. Az lenne a kérdésem, hogy ezt megtámadhatja e az apa. Perben állunk egymással és a szülői felügyeleti joga a családjogi törvény szerint erre a dologra kiterjed. (név, lakcímváltozás, iskola megválasztása stb...) Származhat ebből bajom, hogy ő írásban nem engedélyezte az új állandó lakcím létesítését?

#apa #válás #ex #lakcímm gyerekek
2013. aug. 30. 10:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Kérheti az eredeti állapot (régi lakcím) visszaállítását, mondván hogy ő nem engedte ezt?
2013. aug. 30. 10:41
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, származhat, mert a családjogi törvény szerint az ilyen dolgokba a különálló szülőnek beleszólási joga van.


1952. évi IV. törvény a házasságról, a családról és a gyámságról

VIII. fejezet

"72/B. §120 (1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben a gyermek elhelyezését követően - közös szülői felügyelet hiányában is - együttesen gyakorolják jogaikat, kivéve, ha a különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette.

(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdés: a kiskorú gyermek nevének meghatározása, illetve nevének megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, továbbá iskolájának, valamint életpályájának megválasztása."


( [link]

2013. aug. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor is ha én nem tudom az ő lakcímét, sem telefonszámát. Csak emailben értekezünk illetve időszakos kapcsolattartás van. Nem dönthetek a lakóhelyünkről csak én, egyedül?
2013. aug. 30. 11:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálad helyezték el a gyermekeket. Gondolom, ő tudott róla, hogy máshová költöztök. Amíg az országból nem viszed ki és tudta van az új lakcímről, addig nincs gond. Nálunk semmi problémát nem okozott és az okmányirodában is azt mondták elég az egyik fél.
2013. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen kell, mint ahogy az előttem szólók idézték a törvényt is, de a gyakorlat az, hogy a hatóságok mégsem kérik.


Nálunk is ez történt, amikor megtudtam bejelentettem és kértem az eredeti állapot visszaállítását. A polgármesteri hivatal persze elutasította, mert nekik érdekük a minél több lakó, de a másodfok már nekem adott igazat, s végül bár nem állították vissza az eredeti lakcímet, de fiktiválták az anya által bejelentettet.


Ez persze az adminisztratív része, a gyakorlati meg az, hogy nem várhatod el tőle, hogy a te önös érdekedből megváltoztatott lakcím miatt neki pluszköltsége és idővesztesége keletkezzen. Próbáljatok meg megállapodni, ha pedig nem sikerül, akkor add át neki a gyerekeket és költözz el egyedül. A gyerek akkor is közös, és nem véletlenül írja elő a törvény bizonyos fontos dolgokban a közös döntést.

2013. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Származhat bajod belőle, lehet neki jogi következménye.

Mondjuk ha nem lenne törvénybe foglalva, akkor evidens, hogy azért mert ti elváltatok és nálad laknak a gyerekek még nem jelenti azt, hogy egyedül te lettél a szülő, az apa is ugyanolyan szülő maradt, ugyanannyira beleszólhat a nevelésbe és minden a lányokkal kapcsolatos dolgokba mint te. Együtt kell vele működnöd, nem magad miatt, hanem a gyerekeitek miatt. Pl. nem költözhetsz olyan helyre ahol a távolsággal vagy az utazási nehézségekkel akadályozod a láthatást és a beleegyezése nélkül se költözhetsz. Kívánom, hogy legyél nagyon boldog az új pároddal, de azt ne felejtsd, hogy csak Te cseréltél partnert, a lányok nem cseréltek apukát.

2013. szept. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!