Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hátrányosan befolyásol válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hátrányosan befolyásol válás során, ha elköltözök a saját házunkból a 2 éves gyermekemmel, albérletbe, mert ahol élünk nincs munkalehetőség?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyeden vagyok, de el szeretném indítani a válást, megfontolt döntés, már 1 éve húzódik és semmi sem változik, csak az idő telik rajtunk. Félek, ha nincs munkahelyem és gyeden vagyok otthon a kicsivel, vagyis nemsokára 2 éves és gyes-ből nem fogom tudni már eltartani a kicsit és magam. Ahol a házunk van, nincs munkalehetőség, vagy ha lenne is kevés bérért. A házon hitel is van és a rezsije se kevés, a bölcsöde(20 km más településen) fizetős. Csak egy lehetőségem van, hogy elköltözök, albérletbe, ha találok munkát más városban. Viszont a félek, hogy ezzel anyagilag majd rosszul járok. Azt szeretném, ha eladnánk a férjemmel a házunkat, kifizetnénk a hiteleket és fele-fele, hisz közös tulajdon. Csak ő nem akar válni és sokszor úgy beszél, hogy nem fogok kapni semmit, mert ő úgy rendezi majd. A kicsire sem gondol, hogy így hogyan fogok majd neki a megfelelő életkörülményeket teremteni, önző ember nagyon.

Ilyen helyzetben mit tehetnék? A válóper biztos sokáig el fog húzódni, mert ő szemétkedik és amit csak tud keresztbe akar nekem tenni, nem érti meg, hogy a gyereknek kedvezne és őt óvná, ha békésen válnánk el. Azt mondta majd az ügyvédje mondd nekem egy összeget és tetszik nem tetszik ez lesz és mehet a fenébe. Hát szép ember! Viszont mindenünk közös és én a fele-fele arányból nem engedek. Valahogy nekem is házat, lakást kell vennem, nem élhetek albérletben, mikor van egy ingatlan félig a nevemen, amiből vehetnék egy lakást valahol és nevelhetném a kicsikémet. Pénzem nincs! 50 ezer a gyed és lassan még ennyi se lesz. Mit tévő legyek? Hogy szabaduljak ebből a helyzetből?


2009. nov. 1. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szuleid, anyosod hol elnek, ok nem tudnanak vigyazni a kicsire napkozben amikor majd letellik a gyeded?

Ha dolgozni fogsz majd, akkor 3 eves koraig kaphatod meg a gyest is ugy tudom. Az ovi hol van az is messze toletek?

A hazbol ne koltozzel ki, mert akkor elveszted.

Egy ugyvedhez menjel el, vannak ingyenes jogi tanacsadasok is, kerdezd meg tole, hogy mit tegyel, nehogy elveszitsd a hazat!

Biztos, hogy el kell valnotok? Nagyon rossz a helyzet?

2009. nov. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tulajdonviszonyon nem változtat, hogy ott laksz-e vagy sem. A házasságtk alatt szerzett vagyon (ház, autó, lakberendezés stb) és at ez alatt felvett hitelek közösek, mindekettötöknek egyenlö arányban jár belöle (kivéve, ha valamelyiknek volt elötte már bizonyitható különvagyona). A vagyonmegosztás során a vagyontárgyakereeböl kivnják a még meglévö tartozásokat és ennek fele az egy före jutó vagyon. Ha a házn még sok a tartozás, akkor te ugyan megkaphatod a fele ház értékét, de a fele tartozást is fizetned kellene, ezért a legtöbb esetben a biróság a fél ház értékét csökkenti a tartozás fele értékével, és csak annyit kapsz. Ha nem akarsz ott alkni, akkor ezt az összeget köteles a másik fél neked kifizetni - nincs olyan, hogy az ügyvéd mond egy összeget...

Viszont azt tudnod kell, hogy a vagynmegosztás évekig húzódó ügy, addig is valahol kell élned, és azt nem kell a volt férjednek fizetni, csak a gyerektartást, azt viszont megint nem csak ugy hasra, hanem a fizetése 20-25%át gyerekenként.

Ha válni akarsz - márpedig szerintem azt akarsz, akkor keress egy ügyvédet - ha nincs pénzed, akkor kérj mentességet, mert egyedül nem jutsz semmire. De készülj fel arra, hogy döntés csak évek múlva lesz, a válásról meg a vagyonmegosztásról is.

2009. nov. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!