Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Páromnak két ingatlan van a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Páromnak két ingatlan van a nevén, amit még a házasságunk előtt szerzett. Most el szeretne válni és ki akar tenni a 20hónapos kisfiammal együtt. Megteheti?

Figyelt kérdés

Házasságunk után én költöztem hozzá és közösen fizettük a lakás törlesztő részleteit. Sajnos ezt hivatalosan bizonyítani nem tudom!

Van más megoldás az albérleten kívül?


2008. júl. 2. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ha be vagy jelentve, akkor első körben biztosan nem tud kitenni, csak bírósági végzéssel.


A törlesztőrészletet nem kell bizonyítanod, pontosabban neki kellene bizonyítani (mert alapból a házasság vagyonközösség is, azaz a bevételek és a kiadások közösek), hogy egyedül ő fizette. Fontos lenne tudni, hogy mennyi ideje vagytok házasok, mert ez sokat befolyásol a közös tulajdonban.


Mindenképpen keress egy ügyvédet amilyen gyorsan csak tudsz és ha tudsz szererezz kimutatásokat a bankszámlákról egyebekről, mert aki ki akarja rakni a gyerekét az utcára, az más aljasságra is képes...

2008. júl. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő szerezte a házasság előtt, az az ő különvagyona, és soha de soha nem lesz közös. Amit utána szereztetek, ebben az esetben a törlesztőrészlet fizetése, annak a felét kellene hogy neked kifizesse. Meg amit azóta együtt tettetek bele, pl ha esetleg cseréltetek tetőt a házon, vagy ilyesmi. Ügyvédre lesz szükséged. De egyébként ne hagyd magad, mert csak úgy nem hajíthat ki az utcára, ugyanis neki rajtad kívül még van tartási kötelezettsége is, az pedig minden más kötelezettséget megelőz. Ha a 20 hónapos gyerekét kivágja az utcára, azért komoly perre is számíthat.
2008. júl. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Én azt hallottam, hogy 15 évi házasság után a felek különvagyona is közös lesz, nem tudom, ebben mennyi az igazság. Viszont ha közösen fizettétek a hitelt, akkor mindenképpen megillet téged a befizetett pénz egy része. Hogy pontosan mennyi, egy ügyvéd tudja neked megmondani...
2008. júl. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. júl. 3. 07:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok annyira jártas a jogban, így nem akarok hülyeséget mondani sem, éppen ezért keress fel mihamarább egy ügyvédet és mutasss be minden lehetséges papírt.
2008. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!