Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » -50%-ig tulajdonomba van...

-50%-ig tulajdonomba van tárdsaházi házrész amit 2002-ben ajándékozás útján kaptam; - párommal 3 éve együtt élünk, de nem vagyunk házasok; - a páromnak nincs ingatlan tulajdona. Kaphatunk-e szocpol támogatást ha új házat építünk?

Figyelt kérdés
2008. júl. 11. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mert van a tulajdonodba egy lakás, még ha csak 50% is. A törvényben kell utánanézni, ill. a bankban biztos többet tudnak.
2008. júl. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajna olyan szemetek, hogy enm csak azért nem kaphastz szocpolt mert 50%-os tulajdonod van van , de akkor se , hogyha magadnak építesz.Csak és kizárólag céges vállalkozásból vásárolt ingatlan szocpolképes.Kemény mi?

Mi azért nem vehetjük fel mert az eladott ingatlanunk teljes vétálárát nem tesszük bele az újba és már ez is kizáró ok...hihetetlen ez a rendszer

2008. júl. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia .MI is épitkeztünk ugy hogy elötte eladtuk a lakásunkat,igy megkaptunk a szocpolt!AZ A LÉNYEG HOGY AMIKOR MEGKÉRED A HASZNÁLATBA VÉTELIT ADDIGRA NE LEGYEN A NEVEDEN LAKÁS!GONDOLOM HITELT IS VESZTEK FEL?M i is vetünk fel hitelt és 95 százalékos készültségi foknál utaltas el a szocpolt a bank-mondjuk mi egy gyerekre vetük csak fel.Ja és elöbb VÁRD MEG MIG KIUTALJA A BANK A SZOCPOLT CSAKIS UTÁNA KÉRD MEG A HASZNÁLATBA VÉTELIT.KÜLÖMBEN VISSZA FIZETETI A BANK VELED-ÉN IS DOLGOZTAM BANKBAN.JA ÉS SZÁMLÁK IS KELLENEK EZ FONTOS!
2008. júl. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!