Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ezt már nem lehet elviselni!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt már nem lehet elviselni! Tegnap összeomlott az életem. Hogy éljem túl, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Azzal kezdeném , hogy 22 éves házasok vagyunk.A férjem időnként italozott, csavargott, elment a haverjával horgászni ,napokra,lusta volt,nem sorolom...Én voltam a hülye,hogy eddig is tűrtem a gyerekek miatt,akik már 16,és 19 évesek.A nyáron adtam egy/sokadik/ ultimátumot,hogy ha mégegyszer berúg,vége, vagy ő megy el, vagy én(mivel ő mindig mondta,hogy ha úgy adódik a házat nem hagyja el). Szóval a fiamtegnapelütt nagyon megsértett, beszólt, kezdődött ezzel.Elmentem 20 km-re lakó anyámhoz, meg a temetőre, /apum már rég nem él/gondoltam ott töltöm a napot, esetleg ott alszom, beszélgetünk, kifújom magam/bár ő mindig a fiamat pártolja, már -már betegesen odavan érte,a lányomat nem szereti, emiatt is sokat veszekedünk...)Erre mivel fogad, melyikkel mész haza, azt mondtad 10-re jössz,stb, mindent krizizált ,kifogásolt,(hozzáteszem ,magányában rákapott az italra, nyugtatót is szed, bár ő azt hiszi,mi nem vesszük észre,)Félórát bírtam ,majd eljöttem, és a vonat indulásik a tóparton zokogtam. Nem igaz, hogy nem kellek senkinek, a fiam nem néz semmibe, anyámhoz nem mehetek vigaszért....!Hazamegyek és, mivár a férjem megint elcsavargott,részegen jött hsza,(azt hitte,anyámnál alszok biztos).Szó szót követet,és dulakodni kezdtünk/eddig még ez nem fordult elő/erre már odajött a fiam és a lányom is segíteni, és kizavartuk együttes erővel...Én másodszorra is sírógörcsöt kaptam, rongy az idegem,azt hittem beszedem az összes gyógyszert, ami itthon van, mert ezt már nem lehet kibírni. Mielőtt a férfi/párti/ak megsajnálnák, elmondom, van hova menni, az ő anyja itt lakik az utcában,bár annyira nincsenek oda egymásért, és le tud menni a kb60 km-re levő téliesített kis víkendházunkba, amit együtt építettünk anno.Meg eltud menni a haverjához is akinél volt, mert az agglagény ,egyedül él.nem tudom hol lehet, de nem is nagyon érdekel.Hogyan tovább,mit tanácsoltok?
2009. nov. 3. 09:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Hát nézd, nézz magadba mélyen és gondolkozz el. Jó e neked ezzel a figurával továbbra is.

Ha nem, akkor add be a válópert. Munkád van? Mennyit keresel? És a férjednek van melója? Tud majd gyerektartást fizetni? Legalább nem a piára fogja elvinni a pénzt mindig.


Amúgy a "férfipártias" dolgot eltúlzod, nem ilyenre fognak írni akik "őket pártolják", más topicokban a kérdést író nő is sokszor vétkes ahova sok ilyen hozzászólást kap.


A gyerekekért annyira nem kell már aggódni hálégnek, a 19éves már dolgozni is tud suli mellett, ha csak kicsit is de tud, a 16 éves is már akár. De nem csecsemők szerencsére, megértik mi folyik körülöttük és tutira ők is megértik az egészet, bár a fiú lehet apjára kezd hasonlítani, ezért is kell minnél előbb elválni tőle, mert olyan lesz mint ő.


Mivel bántott meg amúgy?


Fiú voltam amúgy.

2009. nov. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

hát ez tényleg gáz, sajnálom nagyon.

(szerencsére nem voltam még így, és remélem nem is leszek!)

most azt gondolom, hogy elválnék, vagyonmegosztás meg ilyesmi biztos lenne, és elmennék a lányommal külön (esetleg ideiglenesen abba a víkendházba, amíg nem rendeződnek a közös anyagiak). a lányoddal remélhetőleg jobban kijössz, és ő még kiskorú is. még simán tudnál új életet kezdeni. az életünkből csak egy van, nem mindegy, hogy hogyan éljük le. ha ez nem jó már így neked, akkor lépj szerintem. már elég nagyok is a gyerekek, de egyébként sem jó nekik ez a légkör.

lehet, hogy a fiad is máshogy áll majd hozzád, ha látja, hogy az apa nélkül jobban érzed magad, jobban boldogulsz, boldogabb vagy. most biztosan őt is frusztrálja ez az egész helyzet.

a legjobbakat kívánom neked!!

2009. nov. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Kitartás. Vannak mások sokkal rosszabb helyzetben, ahol a nőket nap mint nap verik. Próbáld magad ezzel vígasztalni. A gyerekekkel kéne leülnöd és megpróbálni megbeszélni velük, hogy ők szeretnének így élni, örökös veszekedésben, agresszív, alkoholista apával vagy maradjatok 3-an békességben. És akkor a férjedet valahogy kirakni a házból. Nem az a megoldás, hogy begyógyszerezed magad. Mutasd meg, hogy kemény vagy és kiállsz magadért és a gyerkőcökért. Lehet, hogy a fiad is azért sértett meg téged, mert ő sem tudja, hogy mit kéne tennie. Ki mellé kéne állnia. Sok sikert és kívánom oldódjon meg a dolog
2009. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Biztosan nagyon rossz most neked.

Amit összeomlásként élsz meg, az csak egy mély gödör.

Én is voltam már úgy, hogy azt hittem, összeomlott az életem. Nehezen, de túléltem. Később jöttem rá, hogy egy tízes skálán alig voltam problémásabb 1-nél. (Válás, szintén.) Csak be voltam zárkózva, nem láttam másokat, nem érdekeltek mások problémái, így nem volt mihez viszonyítanom. Ma már másképp látom ezeket a dolgokat. Remélem, te is túljutsz ezen a válságon és ha 1 év múlva megkérdezik, hogy mi volt életed legjobb döntése, tudod majd azt mondani, hogy az, amit ma fogsz meghozni.

2009. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Valj el tole! Mifele ultimatumot kell meg neki adnod? Teljesen tonkremesz, es vege lesz egyszer az eletednek! Ezt ne vard meg!

A gyerekek mar nagyok ahhoz, hogy mindent felfogjanak, biztosan melletted allnak, hiszen latjak, hogy a ferjed az, aki tonkre tesz benneteket, es nem te.

Irj a birosagra, add be a valast, majd lesz valahogy, de ennel csak jobb lehet!

Ha van baratnod, hozza menjel el, beszeld ki magadbol a gondodat. A gyerekeket kerd meg, ok ne idegesitsenek teged semmivel, alljanak melled.

Add be a valast, es minden megoldodik hidd el! Az ne erdekeljen, hogy o azt mondja, hogy nem megy sehova. Dehogy nem megy, muszaj lesz mennie!

2009. nov. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

09:42-es! "És akkor a férjedet valahogy kirakni a házból."

Gratulálok! Ez aztán a jó tanács!

A férj szerinted nem dolgozott azért a házért???

2009. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
75%

azzal már elindultál egy úton, hogy leírtad a problémádat!

Erősnek kell lenned, úgy tűnik egyelőre valóban magad vagy az életben, de én úgy gondolom az írásod alapján, hogy meg van a magadhozvaló eszed! Válás, azt hiszem ez evidens.

1 fiatalkorú gyermekről kell gondoskodni, habár nem tudom, hogy a 19 éves gyereked tanul vagy már dolgozik, de Ő talán nem jelent akkora gondot, mint a kisebbik.

Barátnődi, egyéb rokonaid nincsenek esetleg, akiktől kérhetnél lelkitámaszt?

2009. nov. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,és hogy biztattok.Amikor nem ivott normális volt, de egy sótlan humortalan unalmas alak.Annyi szóljon mentségére, hogy a fizetését hazaadta,és ha mondtam valamit hogy meg kéne csinálni megtette, bár szívesebben punnyadt a számítógép, és a Tv előtt. Én dolgozom, a fiam is remélem hamarosan talál munkát,bár így fele annyi pénzből kell kijönnünk majd ,de megoldom, mert takarékos vagyok. Remélem e gyerekek nem haragszanak rám, ezért a lépésért,de eddig is miattuk tűrtem. Meg nemsokára már kirepülnek itthonról,és még rám is várhat pár boldog, vagy legalábbis nyugodtan töltött év....
2009. nov. 3. 10:19
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem a gyerekek azert haragudhatnak rad, hogy eddig is turtel, es nem valtoztattal. Ez a csaladi legkor senkinek sem jo! Senkinek a vilagon! Ezt te is tudod.

Viszont tudom, hogy iszonyat nehez valtoztatni. Nagyon-nagyon sok ero kell hozza, es segitseg is. Lelkileg foleg. Meg anyagilag, meg mindenhogy. Remelem sikerul, de akkor tenyleg valjal el!

2009. nov. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

remélem lesz erőd meglépni ezt a dolgot. van esetleg egy barátnőd, aki támaszt tudna nyújtani a nehéz időszakban? (ha már anyukádra nem igazán számíthatsz). akármi is lesz, azt jó időről időre megbeszélni valakivel, aki kívülről látja az egészet és tud segíteni mikor úgy érzed elakadtál.

fel a fejjel, sok sikert! megérdemled a boldogságot. és a gyerekeknek is jobb lenne.

2009. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!