Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ezt már nem lehet elviselni!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt már nem lehet elviselni! Tegnap összeomlott az életem. Hogy éljem túl, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Azzal kezdeném , hogy 22 éves házasok vagyunk.A férjem időnként italozott, csavargott, elment a haverjával horgászni ,napokra,lusta volt,nem sorolom...Én voltam a hülye,hogy eddig is tűrtem a gyerekek miatt,akik már 16,és 19 évesek.A nyáron adtam egy/sokadik/ ultimátumot,hogy ha mégegyszer berúg,vége, vagy ő megy el, vagy én(mivel ő mindig mondta,hogy ha úgy adódik a házat nem hagyja el). Szóval a fiamtegnapelütt nagyon megsértett, beszólt, kezdődött ezzel.Elmentem 20 km-re lakó anyámhoz, meg a temetőre, /apum már rég nem él/gondoltam ott töltöm a napot, esetleg ott alszom, beszélgetünk, kifújom magam/bár ő mindig a fiamat pártolja, már -már betegesen odavan érte,a lányomat nem szereti, emiatt is sokat veszekedünk...)Erre mivel fogad, melyikkel mész haza, azt mondtad 10-re jössz,stb, mindent krizizált ,kifogásolt,(hozzáteszem ,magányában rákapott az italra, nyugtatót is szed, bár ő azt hiszi,mi nem vesszük észre,)Félórát bírtam ,majd eljöttem, és a vonat indulásik a tóparton zokogtam. Nem igaz, hogy nem kellek senkinek, a fiam nem néz semmibe, anyámhoz nem mehetek vigaszért....!Hazamegyek és, mivár a férjem megint elcsavargott,részegen jött hsza,(azt hitte,anyámnál alszok biztos).Szó szót követet,és dulakodni kezdtünk/eddig még ez nem fordult elő/erre már odajött a fiam és a lányom is segíteni, és kizavartuk együttes erővel...Én másodszorra is sírógörcsöt kaptam, rongy az idegem,azt hittem beszedem az összes gyógyszert, ami itthon van, mert ezt már nem lehet kibírni. Mielőtt a férfi/párti/ak megsajnálnák, elmondom, van hova menni, az ő anyja itt lakik az utcában,bár annyira nincsenek oda egymásért, és le tud menni a kb60 km-re levő téliesített kis víkendházunkba, amit együtt építettünk anno.Meg eltud menni a haverjához is akinél volt, mert az agglagény ,egyedül él.nem tudom hol lehet, de nem is nagyon érdekel.Hogyan tovább,mit tanácsoltok?
2009. nov. 3. 09:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Azt írod, "tegnap összeomlott az életed". A kommentedből nekem az jön le, hogy ez egyáltalán nem így van. Leírtad a folyamatot, megjegyezted, hogy már régóta megy a civakodás, nincs szeretet, nyugalom, békesség, nem inspiráljátok egymást semmire (a férjed ül a számítógép és a TV előtt, tehát unalmas, sivár és békétlen az életetek együtt.

Jellemezted a férjedet is. A házasságodhoz és a férjedhez való hozzáállásodból látszik, gyakorlatilag eddig sem volt boldog az életetek, nem volt jó a házasságotok, csak bizonyos célok (közös gyerekek, közös vagyon, közös megélhetés) összetartott benneteket. Az életed nem tegnap omlott össze, csak tegnap több minden összejött egyszerre, ami máskor külön külön lép fel és ezért érzed úgy, összedőlt a világ. Csúnya, de nagyon igaz dolgot fogok neked mondani. Aki cselédként viselkedik, azzal cselédként fognak bánni. Lehet, a fiad és az anyukád sem tisztel igazán, mert hagyod, hogy így bánjanak veled. Aki mártíromságot vállal, az előbb utóbb mártír lesz és belegebed abba, amit felvállalt. Te évtizedekig egy olyan helyzetet tűrtél, ami ugyan nem volt jó, de mégis benne maradtál, mert valószínűleg féltél változtatni és mert nem akartál szembesülni vele, hogy a közös életetek nem lesz jobb, csak rosszabb. Ok, egyszer megszabja az ember a határt, ultimátumot ad az eltévelyedőnek, de ha ez állandósul, szerinted ki veszi majd komolyan az újabbakat? Most "csak" annyi történt, hogy szembesültél vele, mi a következménye a sok meghátrálásnak, tűrésnek. Innentől a Te döntésed, képes leszel-e végre ezen valóban változtatni, vagy maradnak a "hagyományos" fordulatok, az újabb ultimátumok, a veszekedések és szépen minden marad a régiben. Mire eléred majd az 50-60 évet, akkor szépen beletörődsz, hogy tönkretetted az egész életedet.


Egy 22 év házasság után elvált nő

2009. nov. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Valóban úgy éreztem, hogy összeomlott az életem, hiába próbálod megmagyarázni...Most is azt hiszem, hogy csak álmodtam az egészet, annyi minden összejött...Cselédként, mártírként meg egyátalán nem mondhatnám ,hogy viselkedem.Biztos hogy tisztábban látsz most, mint én,és igazad is lehet pár dologban.csak sajnos én nem vagyok olyan határozott jellem, sokat vívódok még most is kétségek közt. Érdekes, nálunk is pont 22 év után jött ez...
2009. nov. 5. 12:50
 13/16 anonim ***** válasza:
51%
Azzal, hogy elfogadtál egy olyan férjet, aki sosem volt az igazi társad és lehúztál vele úgy 22 évet, hogy ő csak horgászni járt, kocsmázni, lusta volt, miközben Te nevelted a gyerekeket, vitted a háztartást, dolgoztál, stb, stb, az szerintem eléggé mártíromság. "Én voltam a hülye, hogy eddig is tűrtem a gyerekek miatt". Ezt a mondatot Te írtad... Ezekre a szavaidra értettem, hogy "cselédként, mártírként" viselkedtél. Nem kioktatni szeretnélek, távol áll tőlem, csak felnyitni a szemed. Én is azt képzeltem, ha mindent úgy teszek, ahogy a családnak jó, akkor majd jó leszek és megmentem vele a házasságom. Nem így történt. Az utolsó években már folyton megalázott a férjem, mert nem tisztelt. Nálunk is megtörtént a dulakodás, amivel pontot tett a "tűrésem" végére.
2009. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Elhiszem,hogy nem bántani akartál mondataiddal...nagyon rossz lelkiállapotban vagyok, de azt hiszem, ez most érthető. Akkor mi "sorstársak" vagyunk,de nem tudom vigasztal-e, hogy más is járt már ilyen helyzetben...
2009. nov. 5. 17:09
 15/16 anonim ***** válasza:

Sajnállak nagyon, de csak egyvalamit tudok mondani, amit lehet, már mondtak előttem.

És előre is bocsánat, hogy ilyen fiatalon válaszolok^^; csak szüleim jóvóltából már én is átéltem tizenéves korom elején a válás végzetét. Csak azt tudom mondani még pluszban a többieké mellett, hogy a 16 éves gyerekeddel nagyon vigyázz, törődj vele és figyelj rá. Mondjuk én 13-14 évesen éltem át anno gyerekszemmel a dolgot, és a mai napig "szívok" miatta. Idegeim azóta sem jöttek rendbe, pedig már 18 vagyok. Anyám pedig azóta is a rémálmom, akár szeret, akár nem.-.-

Sok szerencsét, amennyiben még nem ért véget a tortúra, és sok erőlevest :) *ölel*

2009. nov. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kár erőltetned, ha jól értem, már csak egymás hibáit látjátok meg.

Ne csinálj hülyeséget, mert többet érsz annál. A lakásviszonyokat korrektül kell elintézni. Valószínű, hogy mindkettőtök életszínvonala romlik, de a nyugalmatok meglesz.

A fiad még éretlen! Majd ha szülő lesz, becsülni fog téged. A gyerekeket ki kell hagyni, hiába nagyok. Ez rátok tartozik, nekik ne kelljen egyikőtök pártját se fognia!

Jöjj magaddal békébe! Érezd magadat jól egyedül! Egyedül vagyunk legbelül mindannyian. Időnként mellénkszegődik egy társ, de egyedül halunk meg...

Aztán lehet, öregségetekre megint összejöttök. De legyen önbecsülésed! Egyedül is boldogulsz!

2009. nov. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!