Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi segélyt kaphat egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi segélyt kaphat egy egyedül álló anyuka a gyereke után?

Figyelt kérdés

Tehát ha PAPÍRON munka nélküli, (feketén egy csomót keres, plusz a pasija is dettó) van egy kiskorú gyereke.

Illetve milyen más támogatások lehetnek még? Iskolakezdési, vagy rezsi támogatások, stb?

Azért kérdem, mert a volt párom egyre többet követelődzik. Így is gyerektartást, meg mindent kap, és azt állítja, hogy abból a pénzből nem tudja a gyereket eltartani amit tőlem kap.

De SZERINTEM ez nem így van.

Nem csak abból kéne gazdálkodnia.

Van amit tőlem kap, akkor ugyanennyit minimum az anyukának is a gyerekre kéne fordítani.

Plusz az összes segély féle, gyereknevelési, meg családi pótlék stb.


2013. szept. 28. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A nem egyedülállókhoz képest emelt családit kap,ami kb 1500 ft-tal több mint a sima.
2013. szept. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Te hol élsz kérdező? Azt hiszed, hogy egy egyedül álló anyuka egy gyerekkel kap mindenféle segélyt, rezsitámogatást, stb??

Hát csak hogy felvilágosult legyél elmondom: albérletben élek egy kiskorú gyerekkel, egyedül, élettárs nélkül. A gyereknek teljes árat fizetek a suliban a kajáért, a tankönyvekért, nincs albérlet meg rezsi támogatás, semmi nincs, csak a családi ami 13700 ft.

Ha egyedül nevelsz egy gyereket semmit nem adnak, csak ha sokgyerekes vagy!

2013. szept. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azert, mert egyedullallo anya, csak a csaladipotlek magasabb. Segélyt - rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény- alacsony jovedelem eseten kap, ez azonban nem készpénz, hanem ingyenes intezmenyi étkezés a gyereknek, ingyenes tankönyvek s évente kétszer hatezer körüli Erzsébet utalvány. Ha van ingatlan a néven, vagy a gyerek néven, ha van autó, mar nem is jár. Mi az a rengeteg tartasdij, amiből nem tudja eltartani a gyereket?
2013. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3 kiskorú gyereke van (de ebből csak 1-nek vagyok én az apukája a másik kettő az előző kapcsolatából van).

Én úgy tudom, (az iskola honlapjáról) hogy a tankönyvek ingyen vannak. Ennek ellenére 30 ezret elkért az anyuka mert nagyon sokban vannak a tankönyvek. (ált. iskola 5-es)

A lányom többször elszólta már magát, hogy ezért meg azért nem kell annyit fizetni mint másoknak (villany meg gáz számla), mégis volt hogy idejött az ex a csekkel, hogy én fizessem ki nekik.

Van egy kb. 1 évvel idősebb barátnője a gyerekemnek és eddig mindig, és most is tőlük kapják a márkás alig használt ruhákat, de az ex folyamatosan hisztizik, hogy ennyibe meg annyiba kerültek a ruhák és én fizessek.

Én anno otthagytam mindent (lakás, berendezés) most egy apró albérletben lakom a mostani párommal, akinek köszönhetően tudom a gyerektartást és a többit fizetni.

2013. szept. 28. 13:53
 5/14 A kérdező kommentje:
A gyerektartás 30 ezer (aminek én egyedül a felét SEM tudnám kifizetni, bruttó 74-et keresek), de úgy kérte, hogy a bíróságon csak 10 ezret mondjuk, hogy ne essen el egy csomó támogatástól.
2013. szept. 28. 13:55
 6/14 anonim ***** válasza:
Nincs az a gyerek, meg annyi gyerek, akik miatt kevesebb rezsit kelljen fizetni, ezt nem tudom, hogy hol hallottad!
2013. szept. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De van, mert konkrétan az egyik kollégámmal is így van. Nem tudják fizetni a rezsit és kapnak kompenzációt. Tehát pl. kerülne a víz, villany meg minden havonta mondjuk 20 ezerbe és kell fizetniük 12 ezret. De ehhez kell igazolás, hogy az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg egy bizonyos összeget (ezt nem tudom hogy mennyi), és ugyanilyen alapon kapja az édesanyja a közgyógyot vagy mi a neve, tehát ingyen az gyógyszereit.
2013. szept. 28. 14:07
 8/14 anonim ***** válasza:

Hogy feketén mennyit keres, azt elég nehéz bizonyítani, de van rá mód, beszélj ügyvéddel.

A jelenlegi pasijának nincs eltartási kötelezettsége a gyereked felé, akkor lenne, ha örökbe fogadná, amihez az engedélyed is kell.

Az anyukának nem "minimum", hanem maximum kell annyit fordítania a gyerekre, mint a gyerektartás összege, mert ő munkában, energiában is sokat feccöl bele a nevelésébe, te meg nem.

Ha jön az ex a csekkel, hogy fizesd ki, és a lányod szerint nem annyi a rezsitek, nézd meg, tényleg az ex nevére és a lakása címére szól-e a csekk (gondolom, magadtól is nézed). Ha tényleg, akkor inkább a csekknek higgy, ne egy tízéves gyerek véleményének arról, mennyi a rezsi.

Ha a lakás közös tulajdon volt és otthagytad nekik, akkor valami kompenzáció jár (akár lakbért is kérhetsz a lakás feléért, vagy cserébe lemondanak a gyerektartásról), de ehhez megint ügyvéddel kell konzultálnod.

A bruttó 74-gyel kapcsolatban járj utána, nem vernek-e át a melóhelyeden, én 4 órásba vagyok bejelentve tudtommal minimálbérrel és a nettóm 60 körüli.

Hatalmas lájk a mostani párodnak, amiért beszáll a gyerektartásba; a legtöbb nő húzza a száját a párja gyerekével kapcsolatban.

2013. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem gyerekhez hanem jövedelem függő a segély.

Ha neki papíron nincs fizetése akkor gyerekvédelmit, lakásfenetartást kap.

2013. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem tudok mit tenni sajnos nagyon megszívtam. (az ex melléfogott, így gondolom azért szemétkedik) Tényleg ennyit keresek. Egyedül nem tudnám az albérletet sem fenntartani. A párom magán tanár, így ezeket "kompenzálja" amit persze nem várhatok el tőle.
2013. szept. 28. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!