Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nem váltam még el papíron....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem váltam még el papíron. Jogom van-e néhány ingóságomhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Az alábbi szöveget, kérném, hogy női olvasók lapozzák túl, mert ők máshogyítélnék meg a dolgokat mint a férfiak. Persze elfogadok minden más választ is.


Egy picit bonyolult amit kérdezni szertnék így igyekszem minél rövidebbre fogni az írásomat és minél tömörebbre. Remélem sikerül.


Pár éve külön lakcímen (ősöknél) élek. Nem váltam el papíron. Nejem, én inkább itt most exnek hívnám a továbbiakban abban a házban lakik amit lényegében mi építettünk. Az össze költség úgy 7,2 milla volt, ebből 2,1-et kaptunk mint kedvező kamatozású hitelt. Ez a házasságuznk alatt az őszámlájáról lett levonva 10 év alatt. Már semmi tartozás nincs a házra. Ő ebben lakik most előző házasságából származó 2 nagykorú és a mi házasságunkból született 2 kiskorú gyermekel. Az exem dolgozik. Van munkahelye.


Én most 22800-at kapok, ami nem is minősül jövedelemnek az adóbevalláson. Ebből kap 5000-et havonta és ennyi. Gondolhatjátok milyen a maradékból valamit is összespórolni. Tavaly voltam külföldön ésott amit kerestem, azt félretettem kamatozni, hogy legalább a jövőre tudjak gondolni, mert ebben az országban nem igentehetem meg. Már már ahhoz is hozzá kell nyúlnom, hogy a következő hónapig meglegyek. Egyelőre semmui kilátás, így terv ismét külföld. Most a messzibb Albion lesz a cél.


Hogy kapjam a 22800-at, be kellett jelentkeznem a régi lakcímemre, őseimhez, ahol valójában lakom. Különben nem kapnám, mert az ex is igénybe vesz bizonyos támogatásokat. Ezeket ő már régebben igénybevette, amikor még azon a lakcímen laktam, de ezekről én nem is tudtam. Előadta, hogy egyedülálló. Szóval akkor hazudott ott. Mikor én akartam igénybe venni, akkor szóltak, h ő már kap támogatást és így akkor nekem nem jár.

Ez persze nem fog kiderülni, mert ki az aki ellenőrzi, de ha megbolygatom, akkor lehet ráfázik majd.

Ezt itt most mi is hagyjuk, csak leírtam, mert épp eszembe jutott.


Nos. Abban a házban lakik azokkal az ingóságokkal amik voltak mikor még oda szólt a lakcímkártyám. Tulajdoni jogom 50-50%, mivel a házasság alatt szerzett vagyon ennek minősül, ha jól tudom. Ha ismét a lakcímem szeretném megváltoztatni, akkor a lakcímbejelentőt nekem mint tulajdonosnak kell aláírnom, ha jól tudom.

- Ez is az egyik kérdésem, amire választ szeretnék kapni. -


Az esküvőn (videó is bizonyítja), hogy tőlük még az anyja se jött el csak a huga és a sógora. Volt ott pár kollégája is, de az ő ajándékuk annyi volt, h áfizettem velük, ha az anyagiakat nézzük.


A fő kérdésem, hogy ma épp telefonon közöltem vele, hogy elhozom azt a mikrosütőt, amit az én haverjaim adtak akkor nekünk. És erre azzal fenyeget, hogy kihívja a rendőrséget. Gondoltam, hogy holnapután bemegyek a rendőrsége és megkédezem, hogy ilyenkor ebben az esetben mit tesz a rendőrség, ha nem szól ugyan oda a lakcímkártyám, de az én tulajdonom az 50%. A lakcímet pedig át tudom íratni, mivel én írom alá a lapot, ha kell. De ezt most nem szeretném. Igaz, h ingyen van még a lakcím csere (ha jól tudom), de akkor sem szeretném meglépni. Főleg a segély miatt.


Milyen jogon kiabál velem, h ott már semmi sem az enyém??

Vajon elvihetem-e a mikrómat? És még pár dolgot?

Mégegyszer mondom házasság alatt vagyunk még.


Folytatnám a kérdéseimet.

Milyen gyerektartást ítélhetnek meg, ha nicns jövedelmem? Megelőlegeztetné az államtól? Ha jól tudom azok se hülyék, ha látják, hogy nincs esélyük behajtani, akkor ők sem finanszírozzák meg 1 évnél tovább.

Ha sikerülne valahol külföldön munkát találnim, akkor hogy tudná érvényesíteni a segély iránit kérelmét?

Egyik női ismerősöm is igényelt volna a volt társától még több tartást, de csak akkor, ha megmondja, h a férjének hol van munkahelye. Amit ugyebár ő nem tudott megmondani így a bíróság nem nyomozott uzána. Akor tudta volna, ha megmondja az asszony.


Mára hirtelen ennyit írok csak. Lehet még folytatom.


Köszömöm, h elolvastátok


2013. okt. 5. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Muszáj ennyire pitiánernek és kisstilűnek lenned?

Mondjuk a másik oldal se jobb...


De nincs egyetlen haverod, aki azut mondaná: ember, ne járasd le magad egy koszos mikro miatt?

2013. okt. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha ház7aság alatt vettétek a lakást akkor az közös. Teljesen lényegtelen kinek a számlájáról fizettétek vagyon közösség van.

Miért nem rendeztétek eddig a vagyon felezést?

2013. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menj külföldre, de előtte adjátok be a válást, ennek így semmi értelme. Így tudnál rendes gyerektartást fizetni, mert az az ötezer semmire sem elég.

Jogod van az ingóságok felére, esetleg más hangnemben beszélj a nejeddel, például mond el neki, hogy kevés a pénzed és nem tudod eltartani magad ezért kérsz pár ingóságot, hogy legyen mit enned, ha eladod őket. Ha én lennék a nejed pénzt adnék neked, hogy kihúzd a következő hónapig amíg ismét el tudsz menni. Próbáltál erről normális hangnemben beszélni vele?

2013. okt. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Persze, h próbáltam vele normálisan beszélni. Nem lehet. Csak néhány dolgot ha írjak róla. Aki pitiánernek említ, az nem tudja a többi dolgot ami mögötte van még. Amikről nem írtam. Ez van. Nem is lényeges most.

Milyen nő lehet az aki nem engedte meg, h a gyerekeknek játékuk legyen?? Ha valaki bejött hozzánk, nem látot gyerekjátékot semerre.

Mikor már nem voltam velüké s azért nem, mert így leglaább tudok valamit adni magamból a gyerkeknek, mert úgy csak a fogyatékos viták ... szóval sejthetitek.

A másik, hogy amikor eljöttem onnan, akkor a gyerekek is mesélteék, hogy örökké ordibált. Ez votl akkor is és most is még van. Magában beszél. Mindenki hülye.

A gyerekeket nem engedte ki az udvarba se (falusi családi házról van szó)

Az utcában van 20 ház talán és még oda sem.

Most 10, 12 évesek múltak fél éve. Ez még most is majdnem így van, de már kimehetnek. Az lene a jó, ha TVt néznének és csönbe lenének. Az a jó, ha egész nap nyomják az internetet, mert akkor csönbe vannak.

Ő csak TVt néz, naponta óránként 1szer minimum felmos és főz. A mai napig elmegy a gyerekekért a suliba, pedig én ugyanonnan jártam haza anno és elsős koromban már egyedül jártam haza. Ők most ugyebár lassan 11 és 13 évesek lesznek. Fiú mindkettő.

Most mennem kell, majd talán még írok pár sort.

Üzenem az első hozzászólónak, hogy igazság isvan abban amit írt, de hangneméből kiderül, h keveset tud.

2013. okt. 5. 20:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha közös a ház és csak ő lakik benne, akkor kérhetsz többlethasználati díjat tőle. Ez is jelenthet neked valami plusz pénzt.

Mivel van tulajdonod, oda bármikor be is jelentkezhetsz.

Amit a házasság (pontosabban amíg vagyonközösség volt köztetek és együtt éltetek) alatt vettetek az közös, egyikőtök sem adhatja el a másik tudta nélkül és nem is viheti magával. A mikro nem személyes ajándék, mondhatja hogy közösen kaptátok. Tehát nem hozhatod el a mikrót csak úgy. Egyezzetek meg hogy mi kié, és akkor már tiszta lesz minden. Egyezzetek meg az ingatlan sorsáról, a többlethasználati díj mértékéről, mindenről és intézzétek el a válást. Ha nem megy megegyezéssel, akkor vagyonperben, de abban ügyvéd nélkül nem lesz sok esélyed a mai nőpárti bíróságokon, az ügyvéd pedig pénzbe kerül.

2013. okt. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pillanatnyilag úgy képzeli, hogy minden az övé. Annak ellenére, hogy a házat mi építettük a két kezünkkel. Ő semmit se hozott. Most nagy pofával ordibál (szó szerint), hogy minden az övé. Még amit nagymamám kötött makramét, az is.

Így állunk.

Hogy eddig miért nem léptünk tovább?

Mert az háborút szülne és mindkét félnek komoly veszteségei lennének. Nekem így elsők a gyerekek és az ő nyugalmuk, már ha egyáltalán van. Ma is épp a nagyobb ik fiacskám mondta, hogy már alig bírj (és a kisebbik is) az anyjának az ordibálásait. Még magában is beszél. Azon gondolkodom, hogy ha nagyon elmérgesedik a helyzet, akkor felajánlom a nagyobbiknak, hogy lakjon nálam. Csak, hogy ennek most nincs alapja, mert ha elképzelem a bíróságot, akkor is neki ítélnék. Így most nem érdemes háborút indítamon. Inkább a hidegháború, hogy a gyerekeknek is legyen némi nyugalmuk még megnőnek. Ezt a pár évet már ki kell bírnom és akkor ...

2013. okt. 6. 20:09
 7/9 A kérdező kommentje:

#1 -nek üzenném még, hogy nem a mikró a lényeg, hanem hogy azt hiszi, hogy minden az övé és én tűnjek el az életéből.

Építkezés utolsó napjaiban az átvétel előtt egy baleset miatt kórházba kerültem pár napra. Egyik látogatása alkalmával az derült ki, hogy jobb lett volna neki, ha nem kórházba hanem a temetőbe kerülök. De hát én mindíg magamban kerstem a hibát eddig. Aminek egyszer véget kell vetni.

2013. okt. 6. 20:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Válj el ! Akkor kaphatsz csak bármit. Amíg együtt vaytok papíron addig semmi nem jár...
2013. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Beadod a válópert, te, magad, csinálsz egy elosztást a vagyonról, ingóságokról, mindenről egy listába szedve, hogy kié mi legyen.

Fogadsz egy jó ügyvédet, perelsz (válóper), a jó ügyvéddel a listádon szereplő dolgokat meg is fogod kapni, vagy kb. úgy, mert vagyonközösség volt, ahogy többen mondjuk. Megegyeztek a gyerekekről (kinél lesznek elhelyezve, gyerektartás, stb.), elváltok, és utána viheted, amit neked ítélt a bíróság.

Ha te nem mész bele, hogy minden az övé legyen, az életben nem fog ott rendőr intézkedni, ha kihívja, mert elviszed az onnantól már te hozzád tartozó dolgokat.

Az én szüleim is problémásak voltak, főként a tulajdonokról, de meg tudtak egyezni.

Légy határozott, keress meg egy jó válóeres ügyvédet, mert ha ebből bármelyik hiányzik, vesztesz.


Amm, a tulajdonoknál én a gyerekek bútorait, ágyát, ilyesmit nem venném bele, mivel az ugye az övüké, és bár tőletek kapták, nem lenne fair, ha az ő tulajdonukon is osztoznátok.


Szóval a megoldás:

1. fogadj ügyvédet

2. beszéljetek a tulajdonokról, gyerekekről

3. indítsatok válópert

4. próbálj meg megegyezni a még nejeddel, de légy határozott, és kemény

5. írjátok alá a végleges szerződést, amibe MINDENT belefoglaltok

6. élj boldogan ezentúl a nő nélkül, de a gyerekekről ne feledkezz meg :)

2013. okt. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!