Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hova fordulhatok láthatás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hova fordulhatok láthatás elmaradása miatt, ha a gyámhivatal még válaszra sem méltat?

Figyelt kérdés
Sajnos az exnejem úgy kezeli a gyerekeket, mintha a tulajdona lenne, minden lehetséges eszközt megragad arra, hogy nekem keresztbe tegyen. Beszélni vele nem lehet, maximum a bíróságon, de akkor is csak az ügyvédjén keresztül. Én hiába is szeretnék már végre nyugalmat, nem megy. A fő bűnöm, hogy a váláskor én is akartam a gyerekeket. Ha úgy van kedve, egyszerűen nem adja oda a gyerekeket, így már többször elmaradt a láthatás. Ezek miatt megtettem a gyámhivatalnál a feljelentéseket, először még el is jártak, megállapították az anya önhibáját, amit persze az exnejem megfellebbezett, a kormányhivatal pedig valami apró adminisztratív dolog miatt új eljárásra kötelezte a gyámhivatalt, így jogerős ítélet nem született. Ennek már két éve. Azóta több alkalommal is elmaradt a láthatás, ami miatt szintén tettem feljelentéseket, de ezekkel a gyámhivatal már nem foglalkozott. Telefonon hívtam őket, egyszer hivatkoztak átszervezésre, egyszer azt sem tudták, hogy miről van szó, de olyan is volt, hogy azt a választ kaptam, hogy van ennél nekik fontosabb dolguk is. Írtam levelet, amiben érdeklődtem az ügyek állása iránt, de még csak válaszra sem méltattak. Miden levelet tértivevényes ajánlottként küldtem. Mit tehetek, hogy eljárjon a gyámhivatal? Egyáltalán hova fordulhatok a láthatások elmaradása miatt, ha a gyámhivatalban nem akarnak vele foglalkozni. (Bár ezek után el tudom képzelni, hogy mennyi esélyem van, ha eleve így állnak hozzá.)

2013. okt. 9. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána, ki a gyámhivatal felettes szerve. Ott jelentheted az esetet.


Vagy bíróság.

2013. okt. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. De ha nincs elég pénz a gyerektartásra, vagy elmaradok pár napot, akkor már jön a feljelentgetés, így szinte 3-4 havonta járok a rendőrségre, bíróságra.
2013. okt. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, első körben a Korméányhivatalhoz, ha ott sem érsz célt, akkor a bíróságra. Bár én a hecc kedvéért lehet, hogy nem az ügyben fellebbezgetnék, hanem a rendőrségen büntető feljelentést tennék a gyámhivatalon dolgozó ISMERETLEN elkövetővel szemben visszaélés hivatallal büntett kötelességszegéssel megvalósított alakzata miatt (régi Btk szerinti név, meg kell nézni, hogy az újban hogy hívják ugyanezt), hagy szokják, hogy engem komolyan köll venni,... mert a hivatalokban is csak emberek vannak, akik nem fognak addig dolgozni, amíg ügyfeleket elghajtani és lógni, kávézgatni, meg egész nap fészbúkolni is lehet... rá kell őket döbbenteni, hogy ennek vége van, muszáj dolgozniuk...
2013. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ombudsman
2013. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

3-as és 4-es is jó tippet adott, én a helyedben tuti megfogadnám. Ha nem haladsz, akkor fogadj saját ügyvédet. Lehet, hogy az fizetős (bár önkormányzatoknál van díjmentes jogi tanácsadás), de legalább valaki értő ember képviselné már a jogaidat.

Egy biztos. Apaként nem csak jogod, de kötelességed is látogatni a gyerekedet, és ha ezt a láthatást az anyuka megakadályozza, akkor vét a törvény ellen, aminek igenis van következménye. Ugyanis a láthatás ellehetetlenítésével a gyerek pszichés fejlődése ellen vét igen súlyosan, és ha nem rendeződik az ügy, ha van több bejelentésed a gyámügyön, bíróságra is fordulsz akkor igencsak felülvizsgálják az anya szülői alkalmasságát. Ne hagyd magad!!!!

2013. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

elképesztő, hogy mi megy itt magyarországon!!! Mi az, hogy volt olyan eset hogy nem is tudtak az ügyről??? Felháborító!!! ezt nem tehetik meg!!!


Kérdező keresd meg a gyámügy felettes szervét, és igenis kérd az ügy kivizsgálását, kérd, hogy állapítsa meg a gyámügy hibáját, felelősségét, és kérd, hogy soron kívül, azonnal hozzanak döntést az ügyedben!! (30 nap) (Esetedben marasztalják el az anyát amiért akadályozza a láthatást)


Kérd, hogy szankcionálják a viselkedését! Pl. pénzbírság!!


ha ez sem jár sikerrrel, lehetne menni a tv-be. Komolyan fókusz vagy ilyesmi helyre, a tv az ilyen ügyekre lecsap úgyis!!

2013. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A kapcsolattartás akadályozása, főleg, ha a kapcsolattartások elmaradása teljesen alaptalan, (tehát nem fekvőbeteg a gyerkőc)akkor az exfeleséged elköveti a kiskorú veszélyeztetését. Ellene rendőrségi feljelentést tehetsz. A gyámhivatalnál pedig, -amennyiben a bírósági döntés kettő évnél régebbi- elindíthatod a kapcsolattartás újraszabályozása elleni kérelmed. Az elmaradt kapcsolattartás miatt az édesanya kemény pénzbírságot kaphat, ha ezt bizonyíthatóan és rendszeresen akadályozza.
2013. okt. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7: A rendőrségen már voltam, azt mondták, hogy ez nem tartozik rájuk, a gyámhivatalhoz adjam be, náluk csak a papírkosárban landolna. Ez Magyarország.

Az indok egyébként az volt, hogy családi programot szervezett. Egy alkalommal valóban küldött SMS-t, hogy ő rokonlátogatást tervezett arra a hétvégére és emiatt elmarad a kapcsolattartás, de pótolni nem hajlandó. Erre én visszaírtam, hogy ha nincs pótlás, akkor nem járulok hozzá az elmaradáshoz, de erre már nem jött válasz és ez csak egy alkalom volt, volt hogy egyszerűen csak nem voltak otthon, hiába mentem, a telefont sem vette fel senki, még a gyerekeknek is megtiltotta. A gyerekekből aztán később kiszedtem, hogy mozizni mentek. Egy korábbi alkalommal, amikor még máshol laktak már volt ellene elmarasztaló határozat, az a gyámhivatal korrekt volt, s bár hozott két hamis tanút, hogy ő ott volt és én mi nem voltunk ott, a másodfok már nem hitte el, mert túl sok ellentmondás volt a hazudozásaiban. De ez a mostani vidéki gyámhivatal már a füle botját sem mozdítja. Sajnos az egyik rokona a polgármesteri hivatalban dolgozik, akár az is lehet, hogy ő szólt oda a gyámhivatalba, hogy hanyagolják az ügyet. De sajnos ez nem egyedi eset, mert van egy ismerősöm, aki szintén ugyanígy jár, nála sem tesz semmit a gyámhivatal, s neki ráadásul még az ország másik végéből kell utazgatnia feleslegesen.

2013. okt. 11. 07:34
 9/13 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a helyzeted kilátástalanságát, öt éve küzdő anya vagyok. A gyerekeket a volt férjem elperelte tőlem és a mai napig mindent megtesz, hogy megnehezítse a kapcsolattartást. Ezen a héten jártam gyámügyön, rendőrségen és bíróságon is emiatt, szóval nem légből kapott tanácsokat adok. Első körben minden esetben ragaszkodnod kell hozzá a gyámhatóságon, hogy vegyenek fel jegyzőkönyvet és induljon eljárás. (Sajnos ismerem a vidéki ismeretségek és egyéb összefonódások minden aspektusát, hisz a volt férjem új élettársa családsegítőben dolgozik...gondolhatod én mennyire rúgtam labdába öt éven át.) Az eljárásnak van egy kötelező menete, ha abban hibáznak akkor a felettes szervhez, vagy bírósághoz is fordulhatsz. Mivel az én esetemben nem adtam fel, így ha ma bemegyek bármelyik hivatalba komolyan vesznek már és neked is ezt tanácsolom. Csak akkor rontasz el valami, ha feladod. A kapcsolattartás folytonos és bizonyítható akadályozása odáig vezethet, hogy kérheted a gyermekelhelyezés megváltoztatását is a bíróságon. És itt van még egy honlap, ami pontosan az ilyen kiszolgáltatott helyzetben lévő apáknak (nem is értem miért csak apáknak, mert sajnos egyre több anya is ilyen helyzetben van) szól. Minden segítséget meg fogsz kapni, csak kérni kell, meg kitartani! Remélem segítettem.

[link]

2013. okt. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Hogy sikerült apának elperelnie a gyerekeket? Mi volt az indok?

2013. okt. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!