Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy zajlik egy válás? Feleződ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy zajlik egy válás? Feleződik minden vagyon és hitel?

Figyelt kérdés
vàlni akarok,de sok a közös tartozàs...személyi kölcsön èn nevemen a hàz miatt lett felvéve,pàrom tatozàsa,hàztörlesztő...van egy közös kocsink,ami hitelmentes és egy 9 hós kislànyunk...az össz tatozàs 95.000 ft..ha beadom a vàlópert,akkor.mire kell szàmítanom?feleződik a hitel?és a hàz kié lesz?a gyerek hiva kerül?az apuka nem akarnà velem engedni a gyereket...ha nâlanmarad a gyrek,akkor övé a hàz is?én meg csak fizetem makd a hitelt?szeretnék visszamenni gyedről dolgozni is,de csalàdi segítség nélkül éltünk eddig is és se ő,se én nem tudnànk a babàt sem hova rakni...főleg,ha külön élnénk és mindketten dolgoznànk...de csak emiatt meg nem akarok tovàbb vele élni...új életet szeretnék,de nem tudom,h.hogyan kivitelezhető!segítsetek kérlek...egy 26 éves fiatal anyuka
2013. okt. 13. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudom, de én a helyedben megkeresnék egy ügyvédet, aki tutira jól válaszol minden kérdésedre. Aztán utána eldöntöd.
2013. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy kinek mi van a nevéén, ha házasság alatt vettétek az vagyonközösség alatt van. Ami a házasság alatt felvettetek hitelt,lakás,autó mind közös és feleződik. Házat jobb eladni és visszafizetni a hitelt,mivel aki lakik a lakásban a másik tulajdon részére lakáshasználati díjat kell fizetnie.

Ilyen kisgyereket szinte biztos, hogy az anyánál helyezik el. Mindezek ellenére a közös megegyezés lenne a legjobb.

2013. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sok a kérdés, ügyvéd kell.

Adóstársak vagytok, akkor feleződik, ha a ház is közös (nem örökölt, nem házasságba hozott), az is, eladjátok, vagy egyikőtök kifizeti a másikat, kicsi gyerek többnyire anyánál van elhelyezve, ha az anya normális.

2013. okt. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a hàz 50-50% ban van,de nem tudjuk eladni,m.csak előszerződésünk van...nem banki lakàshiteles...a személyi kölcsönt hàzassàg alatt vetük fel...viszont van amit ő hozott be a kapcsolatba még hàzassàg előtt...akkor sz nem feleződik nem?ha az övé marad a hàz és marad vele a gyerek is,akkor ha nem kérek lakàshasznàlati díjat,akkor megbeszélhető,h.ő se kérjen gyerektartàst nem?nem akarok lemondani a gyetekről,de hs nàlam marad,akkor meg megélni nem tudunk,m.nem tudok visszamenni dolgozni... ): nem egyszrű helyzez...
2013. okt. 13. 11:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A házasság előtt már meglévő vagyon nem feleződik, az marad saját.


A házasság alatt szerzett vagyon és adósság közös, bárki nevén is fut.

Ezt a válásnál a vagyonmegosztás fogja tartalmazni.


Ha a válóperben nem tudtok megegyezni, akkor vagyonmegosztási pert indíthatsz, amit meg is fogsz nyerni.


Pl. ha kiderül, hogy a házastársad a házasságotok alatt akár a tudtod nélkül alapított egy céget, vagy társtulajdonos lett, akkor annak a felét is megítéli a bíróság és bejegyez az ő részének a felére társtulajnak.

2013. okt. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok


A csecsemőt nem adják az apjának, az anyánál marad.


Feltéve, ha nem iszol, nem drogozol, rendesen ellátod, és munkád is van.

2013. okt. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

5-ös vagyok


Az lakik a házban, akivel a pici marad, hacsak nem akkora, hogy megosztással, külön lakrészben mindkét fél ott nem maradhat.

2013. okt. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Házasság előtti vagyon nem feleződik.

Bármiben megegyezhetek.

De ha nem mész vissza dolgozni, ő lesz gyed-en a gyerekkel mert nála lesz elhelyezve akkor te miből akarsz megélni?

2013. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 7/8

Ez azért nem teljesen igaz. A lakást senkinek nem fogja a bíróság ítélni,mivel közös. Kizárólagos lakáshasználatot esetleg megítélhet de akkor fizetni kell havonta, mintha albérletben élne.

2013. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet a kapcsolatot megmenteni?? 1.5 éve még közös gyereket vállaltatok... :(


Nagyon sajnálom!

2013. okt. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!