Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vajon hány magyar lehet...

Vajon hány magyar lehet akinek negatív értéket mutat a vagyon összesítés? Én sokat ismerek, volt aki tíz év havi milliós bér mellet is a hitel válság miatt mínuszba került.

Figyelt kérdés
És ő még ráadásul eurós hitel és euróban kaport fizetés mellet. - csak hát a multi cég megsínylette a válságot, és kitették a szűrét, egyik napról a másikra kivonultak Kelet-Közép-Európából. - ezt csak ezért írtam ide, hogy ez sokszor nem felelőtlenség, mert rengetegszer csak korsajátosságok összjátéka.
2012. máj. 17. 17:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Minden magyarnak negatívot mutat, ha elosztjuk az államadósságot a lakosok számával, még a kisbabák is mínuszban vannak egy kertes ház árával.
2012. máj. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Én most a magánvagyonra gondoltam. Arra, hogy hány embernek lehet például nagyobb személyes (kölcsön) adóssága, mint amekkora a ingó és ingatlan vagyon tárgyai együttes összértéke.


Mert az tudom sokan vannak. Van erre valahol valami statisztika?

2012. máj. 17. 19:11
 3/16 anonim ***** válasza:

2011 IV. negyedévében a háztartások nettó pénzügyi vagyona 16 ezer milliárd Ft volt (ebben tehát nincs benne az ingatlan). Hogy hány háztartásnak negatív, azt nem tudom. Az átlag pozitív, valószínűleg a legtöbb háztartásnál pozitív a nettó pénzügyi vagyon. Ehhez még jönnek az ingatlanok.


"Én sokat ismerek, volt aki tíz év havi milliós bér mellet is a hitel válság miatt mínuszba került."


Én meg egyet se. Mindenkinek megvannak a maga sztorijai, de országos szinten ebből nem lehet következtetéseket levonni.

2012. máj. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen de tízezrekről szól a híradás is, akik többel tartoznak a bankoknak mint az összvagyonuk. - de ez úgy már a bulvár híradók világa.
2012. máj. 18. 18:13
 5/16 anonim ***** válasza:

"tízezrekről szól a híradás is, akik többel tartoznak a bankoknak mint az összvagyonuk"


Tízezrek? Az országban milliók élnek.

2012. máj. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Tíz ezer családokról és amúgy egy is sok.


De én ahogy most utána olvasgatok, itt több mint valószínű milliós létszámú rétegről van szó.

2012. máj. 19. 15:30
 7/16 anonim ***** válasza:
Állítólag Magyarországon az emberek 81%-ának nincs 50 ezer forintnál nagyobb megtakarítása.
2012. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"ezt csak ezért írtam ide, hogy ez sokszor nem felelőtlenség, mert rengetegszer csak korsajátosságok összjátéka."

Az erőn felüli hitelfelvételeknek a deviza hitelek kockázatának alig kihangsúlyozása egyértelműen az akkori vezetés és a média felelőssége is.Voltak országok óvva intették az embereket , főleg a svájci frank alapú hitelektől(Dánia, Finnország, Ausztria). Volt ahol amikor elkezdett emelkedni a svájci frank ,szépen visszafagyasztották majdnem az eredeti értékére(Bosznia, Szlovénia, Lengyelo).

írod hogy:

"hogy ez sokszor nem felelőtlenség, mert rengetegszer csak korsajátosságok összjátéka"

Ebben nincs igazad.Mert akkor is ha analfabéta a hitelfelvevőnek teljes mértékben mértékben van felelőssége abban , hogy minek ír alá.Bár az állam és az akkori vezetés megóvhatta volna attól,hogy csőbe húzzák az a néhány millió családot.


De szerintem(ezen lehet velem vitatkozni is) a legfőbb probléma a magyaroknál ,hogy kibacottul sznobok és irigyek.És nem csak a felső tízezer hanem a közép és alsó osztályok is!

Arról vagyunk híresek, hogy itt mindenkinek két kategóriával jobb autója van mint amilyet társadalmi vagy anyagi helyzete indokolna.Itt rettenetes nagy igényekkel van a lakosság túlnyomó része ,azzal kapcsolatban ami az anyagi javakat illeti.Az is emeletes házat épített aki jó ha egy kétszobás árát ki bírná nyögni valaha.A panelokban olyan felújításokat vittek végbe sokan aminek az ára , a lakás értékében soha nem fog tükröződni és a komfort érzetük sem javult annyit, hogy megérje.Főleg így hogy most még jó darabig carban vannak még.Akkor még nem is beszéltem az ötletszerű vásárlási ,karácsonyi,iskolai évkezdeti hitelekről.Na meg az "éretteségi" rongyrázás.Még az óvodában is ballagás van .Utána meg világra szóló "party". Amikor meg sikerül csonkmentesen befejeznia 4.,8.,12. osztályt...Hawai!!

Valahogy elfelejtették az emberek, hogyan illene szépen és szerényen élni...most majd megtanulják.

Sokak szemében több lett az értéke az anyagi javaknak,karriernek mint a családnak, gyermeknek,emberi kapcsolatoknak.Na ez a "korsajátos" olykor már már beteges tévedés.

Miért van érték válság ,aminek csak a következménye a gazdasági válság?

Rossz minták, csapnivaló oktatás, szenny média és az emberi gyarlóság.Ami már olyan szinten van, hogy nemhogy nem tudják tudatosan ,hanem már is érzik mikor gyarlók és mikor gyengék lélekben és alapvető igazságérzetben...

2012. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

No igen. Miért kell több kategóriával jobb, nagyobb ház vagy kocsi, ha csak hitelből megy?

A munkatársaim között többen is vannak, akiknek a havi fizetés beérkezésével is mínuszban van a számlája, tehát effektíve egyetlen fillérük sincs, minden hónapban hitelből fizetik az utolsó kiflit is. És a tartozás hónapról hónapra nő ezáltal.

2012. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Azért soknak az egyetlen lehetősége volt a lakhatáshoz a hitelfelvétel. Ezért is volt kamattámogatás régen. Nem, hogy a saját lakáshoz egyetlen lehetőség, hanem a szimpla együtt lakhatáshoz is. Nálunk nincs hagyománya a flatshare-nek 8nem mintha az oltári jó lenne, de több mint a semmi), párok meg olcsóbban úszták volna meg a hitelt mint a lakásbérlést/"piaci albérletet".


"A panelokban olyan felújításokat vittek végbe sokan aminek az ára , a lakás értékében soha nem fog tükröződni és a komfort érzetük sem javult annyit, hogy megérje." - ez ok. Mert még soha meg sem fog térülni, csak a német technológiát áruló cégnek, meg a kivitelezőknek.


De superminikkel az autópályán és országúton? - akkor hol is vannak azok a szegények az óriás autóikkal Fiat Uno, Swift, Ignis és sorolhatnám. Egy biciklivel nagyobb biztonságban volnának ott.


"Rossz minták, csapnivaló oktatás, szenny média és az emberi gyarlóság." - Hát ez van, főleg a felső oktatás, egy hatvanas években érettségizett ember (én fiatalabb vagyok) szinte az összes főiskolást és sok egyetemistát is joggal taníthatna/korrepetálhatna, arra amiből tegnap valahogy a fiatal sikerrel levizsgázott.

2012. máj. 23. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!