Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mibe fektessem a pénzem?...

Mibe fektessem a pénzem? (cirka másfélmillió forintot)

Figyelt kérdés
Van kb. 1,5 millió forintom. A pénzre 5-7 év múlva lenne szükségem, külön szeretnék költözni, és szeretnék minél kevesebb lakáshitelt felvenni, vagy esetleg ha mellette gyűjtök is, egy kisebb lakással el akarom a hitelfelvételt kerülni. Mit ajánlotok, hogyan kamatoztathatnám ezt az összeget? Esetleg bankba tegyem? Ha igen, akkor melyik bankba? Illetve ha havonta akarok hozzá tenni, akkor a kamat az új összeghez fog mindig igazodni? Ha egy évben mondjuk kamatozott x összeget, akkor a következő évben annak a (ha 7%-ot kamatozik évente) 7%-át hozza? Fiatal vagyok, és még egyáltalán nem vagyok otthon ebben a témában! Bármilyen tanácsnak örülnék! (Havi 20 000 forintot tennék hozzá 5-7 évig.)

2012. aug. 8. 00:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Évi 8-10%-os kamatra is szert tehetsz, ha jól választasz bankot. 8% kamattal számolva 6 év múlva 1500000*(1.08)^6 pénzed lesz.

Ennyit tudtam segíteni, a többit majd az okosok megmondják. :-)

2012. aug. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. aug. 8. 00:44
 3/17 anonim ***** válasza:
Az első nem számolta bele a kamatadót, ami tudtommal 16%.
2012. aug. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ez mit jelent? A frissen betett összegből vonják le? Ne haragudjatok, tényleg, de egyáltalán nem értek ehhez, ezért is van ennyi kérdésem. :D
2012. aug. 8. 00:58
 5/17 anonim ***** válasza:
meg a havonta belerakott 20-at sem.
2012. aug. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Láttam, hogy sok bankban az első periódusban van valamiféle kedvezmény, például az első periódusban 10%-ot kamatozik, utána jelentősen kevesebbet. Lehet olyat csinálni, hogy évente / periódusonként más bankba helyezem a pénzt a szerint, hogy hol elérhető éppen kedvezmény, illetve hol érné meg jobban kamatoztatni a pénzt?
2012. aug. 8. 01:17
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, én is azt csinálom. Lekötöm a pnzem akciósan 3 hónapra, mielőtt lejár, körbenézek, hogy hol a legjobbak a feltételek, ott nyitok egy számlát, a lejárt betétet kamatokkal együtt átutalom, a régi számlát pedig megszüntetem.

A kamatadót a kamatból vonják, a kamat összegének a 16%-a.

Jó összehasonlítók vannak a PSZÁF oldalán, a jokamat.hu és a bankracio.hu oldalon is.

2012. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha biztosan lakásra szeretnéd költeni majd a pénzt, akkor egy részét szerintem érdemes lakáskasszába is tenni. Az úgy működik, hogy havi max. 20e Ft-ot fizetsz be (többet nem érdemes), ehhez ad az állam állami támogatást, a fix kamat nem olyan sok ugyan, de az állami támogatás miatt a hozam bőven 10% feletti. Min 4,5 év megtakarítási időszak (max. 8 év) után bármilyen lakáscélra tudod fordítani az összeget.


A bankbetéttel kapcsolatosan arra kell figyelni, hogy a számlanyitásnak, számlavezetésnek, átutalásnak is vannak költségei, ezeket is be kell kalkulálni, azaz ha mondjuk 10 banknál nyitsz számlát, hogy mindig a legkedvezőbb akciós kamatra tudd betenni - az a "trükk", hogy az új pénzra adják a magasabb kamatot - akkor 10x kell fizetni havi számlafenntartási díjat. Illetve van olyan is, hogy csak akkor kapsz magasabb kamatot, ha egyéb szolgáltatásokat is igényelsz, pl. bankkártya, jövedelem átutalás, fix utalások stb.


Kamatadót minden után kel fizetni 16%-ot, a lekötött betétre és a folyószámlán lévő nem lekötöttre is.


Meg lehet még nézni az állampapír hozamokat is, ha a MÁK-nál veszed közvetlenül, akkor jobban jársz, mintha banknál, mert ők levesznek belőle jutalékot.

2012. aug. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

BAnkba ne vidd!

Apósomnak 15-18 milliója van bankban (nem tudom pontosan) úgy tervezte, hogy a kamatokat évente egyszer ingyenesen kiveszi és az utólag fedezi az egész éves albérleti díjat.

A kamatadó miatt minuszban van 1-2 tízezressel 3 év alatt!


Fogyott és nem nőtt!

Takarékszövetkezeteket vedd sorra vagy lakáskasszát.

A takarék kisebb kamattal számol, de nincs akkora mínuszod!

Itt nálunk a pátria takarék van ott van heti kamatozású betét minden héten adott napon vehetsz ki vagy tehetsz be és mindig ugyanazon írják a kamatot jóvá... Nem fix hozamú (ha jól emlékszem minimum a 0.03 és a legmagasabb a 0.07 százalék hetente, ha szarul is megy akkor is egy hónapban minimum 0.12 százalékos kamatod van, ami ugye nem csak annyi mert hetente nő az alapod és így mindig pár forinttal több íródik hozzá) Nincs hosszú évekre lekötve sem, hogyha mégis hamarabb vennéd a házat nem buksz a szerződésen se semmin :) Remélem segítettem...

2012. aug. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Apósod akkor nagyon elrontott valamit, ha fogyott ahelyett, hogy nőtt volna. Akciósan most is 8-10 %-ra le lehet kötni pénzt.
2012. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!