Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Magyarországon miért van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon miért van ennyi házasságon kívül született gyerek és válás?

Figyelt kérdés
amerre csak nézek, szinte mindenhol ezt látom.. Egy haverom pl. nem ismeri az apját. Egy másik barátomék szülei most váltak el 20on nemtudom hány év után.. ahova jártam suliba, osztályba, rengeteg osztálytársam csonka családból származik. Miért ennyire katasztrofális a helyzet? Miért van ennyi válás? Én ott tartok h nem merek összeházasodni és gyereket vállalni.

2013. okt. 18. 13:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%

azért mert anno családtámogatással lehetet olcsóbban lakáshoz jutni. ezért boldog boldog talan összeházasodott, és előtte/utána gyereket szült. (pl a rokonságunkban 2 ember is ilyen okbol házasodott csak)

a második rész, hogy a gyerekek felnőttek, talán már ki is repültek, a szülők pedig nem tudják újra megtalálni azt akibe szerelmesek voltak, hiszen önmaguk se ugyanazok már


ez a válás oka


összeházasodni meg azért nem házasodnak már össze mert a rokonság és barátok körében vannak elvárások, amik igencsak megdobják az esküvö költségét, és a legtöbb ember nem akar összeveszni ez miatt néhány illetővel (pl anyós) ezért inkább nem házasodnak össze

2013. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

A házasságok igen nagy százaléka válással végződik. Mondjuk mindegy, mert ha nincsenek összeházasodva akkor meg szakítással. Párok alakulnak, szakítanak, örök körforgás, de közbe meg mindenki akar gyereket vállalni, vagy egy új kapcsolatban közös gyereket.

Szerintem azért nem akkora tragédia elvált szülők gyerekeként élni, és nem is akkora tragédia a mozaikcsalád. Ezt is, mint mindent tudni kell kezelni. Nem vagyunk egyformák, van aki könnyen kezeli az ilyesmit, van aki nehezebben, de mindannyian túléljük. Azt vallom, hogy jobb elvált de kiegyensúlyozott boldog szülő gyerekének lenni, mint házasságban élő örökké veszekedő, szomorú, ideges szülők gyerekeként.

Nyugodtan vállalj komoly párkapcsolatot, akár házasságot és gyereket is, mert egyáltalán nem biztos, hogy válás lesz a vége. Ha ilyen filozófiát követnénk, akkor egyrészt kihalna a magyarság, másrészt ne is menjünk ki az utcára mert elüthet az autó.

2013. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%

Mert kezdenek az emberek rájönni, hogy a házasság egy beteges dolog.

Egész életedben együtt élni valakivel ha akarod, ha nem minden csak nem normális.

Ma sok válás van, régen meg sok szar házasság volt.

Melyik a jobb?

A szomszédomban van egy idõs házaspár, nem váltak el, de hihetetlen módon gyûlölik egymást. Állandó veszekedések, kiabálások.

Nem azt mondom, hogy nem kell kapcsolat, nem kell gyereket vállalni, felnevelni és családként élni de ezek egyikéhez sincs szükség házasságra.

2013. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a házasságok több mint a fele válással végződik. Ez statisztika, tény. Talán mert túl korán házasodnak össze az emberek, szinte nem is ismerik egymást. Tényleg jó mondás az, hogy lakva ismerjük meg a másikat. Egyből házasság, gyerek, aztán jönnek a gondok, egymás hibáztatása és már válnak is.
2013. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

a házasság nem beteges dolog...

csak nem mindenkinek jön össze és nem a megfelelőt találja meg. Az én nagyszüleim pl. 9 éves koruktól ismerték egymást és együtt haltak meg és a nagypapám haláláig udvarolt a mamámnak:)

2013. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
a válás legfőbb oka a házasság :D
2013. okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon érdekes kérdést tettél fel ezzel kapcsolatban, mert nekem ez is feltűnt az elmúlt években. A volt iskolatársaim szüleinek többsége nem vált el. Eddig 12 osztálytársam volt, akiknek a szülei elváltak, vagy az egyik szülő otthagyta a családot, amikor gyerekek voltunk.


Szerintem a mai világban azért válnak el sokan, mert nincs bennük elég szeretet. Ezt azért gondolom így, mert én szocializmus idején születtem, akkor ritkább volt a válás. A családtagok közül a nagynéném volt az egyetlen, aki elvált és nevelte fel egyedül az unokatesómat.

Vannak, akik értelmetlennek tartják a házasságot. Vannak, akiknek nincs elég pénzük erre, ezért inkább az élettársi kapcsolatot választják.

2013. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%

"a házasság nem beteges dolog...

csak nem mindenkinek jön össze és nem a megfelelőt találja meg. Az én nagyszüleim pl. 9 éves koruktól ismerték egymást és együtt haltak meg és a nagypapám haláláig udvarolt a mamámnak:)"

És ha a nagyszüleid nem házasodtak volna össze is együtt lettek volna életük végéig, mert szerették egymást? Igen.

Aki beleházasodik egy szar házasságba, mert rosszul választott az szenvedjen élete végéig, vagy esetleg szakítsanak és keressenek olyat, akivel jobban érzik magukat?

Házasság-Nem házasság 1-0

2013. okt. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%
A katolicizmus sok évszázados nő-elnyomó rendszere (értsd: a férfi az úr, a nő csak a szolgája) most csap vissza a másik oldalra.
2013. okt. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A házasság az utódok létrehozására létrehozott korlátolt felelősségű társaság, röviden kft. Válás már az ótestamentumban is volt, csak a modernizációkor kihagyták belőle.
2013. okt. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!