Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 7 éve élek házasságban, mára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

7 éve élek házasságban, mára a kapcsolatunk teljesen kihűlt. Szerintetek mit csináljak menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés
2 gyermekünk van ,a gyermekeimet viszont imádom és nehezen viselném ha el kellene hagynom őket, de a nejemmel nem látom értelmét a közös életünk folytatásának. Nem érzem magam boldognak, nem érzem a régi önmagamnak magamat. Szerintetek mit csináljak menjek vagy maradjak?
2013. szept. 30. 00:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
üljetek le , beszéljetek meg ,eltitkolod ezeket a végén még jobban feszültebbé válsz , szerintem csak mégjobban elhidegülnél tőle , nem tudom , lehet ha elmennél pár hétre távol jobb lenne vissza menni hozzá, de kívánom nektek a legjobbakat
2013. szept. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Több ilyen beszélgetésen vagyunk már túl , őszintén el is mondtam neki mi a problémám és ennek ellenére nem változik semmi , sőt egyre ramatyabb a helyzet.
2013. szept. 30. 00:42
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Párterápia? Én a helyedben mindent megpróbálnék, hogy megmentsem a kapcsolatot. Ha még azok után sem megy, hogy minden lehetőt megtettél, akkor legalább bűntudat nélkül léphetsz ki a kapcsolatból.
2013. szept. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kicsik a gyerekek?

Milyen együttlétre vágysz velük pontosan?


Mik a körülményeitek, hogy tudnátok megoldani a szétköltözést?


Szerintem beszéljetek meg egy olyan életközösséget - ha jó a viszony a feleségeddel -, amiben külön lakrészetek van (legalább saját hálószoba és fürdőszoba) -, mégis ott lehetsz a gyerekekkel a hét több napján, amennyit igényled.

Majd a válaszod függvényében pontosabb ötleteket adok még.


Egyébként szerintem együttélésnél is kéne ennyi magántér.

2013. szept. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2: És mi a problémád? És miben ramaty a helyzet? (Íme a párterápia (fele)!:)))
2013. szept. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi lennék, hogy mi a konkrét probléma. Már nem vonzó számodra a párod? Elhanyagolja magát? Vagy csak simán nincs mit mondanotok egymásnak? Igazából mindkettőre van megoldás, csak mind a két félnek akarnia kell.
2013. szept. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nézd, a szerelem, a nagy lánglobogás elmúlik. Jó esetben a helyébe költözik a szeretet, megbecsülés, tisztelet. Válni csak a legvégső esetben, ha van gyerek.


Párterápia jó volna, de ha te eldöntötted, hogy uncsi az asszony, ciki a gyerek, te mégsem akarsz felnőttesdit játszani, te visszavágysz a tizenéves csajozós korszakba, akkor úgysem tud senki tenni ez ellen; vagy ha nagyon magányos vagy, mert az asszony ráterekedett a gyerekire, és kirekesztett mindenből.


Tegyük fel, hogy elválsz:


Ott marad két kisgyerek, akiknek tönkreteszed a személyiségét, és mivel nagyon kicsik, alapjaiban. Valószínűleg az anyjuknál helyezik el őket, láthatnak téged X hetente és nyaranként X időre.


Te magad közben közben szinte biztosan beszívsz egy hasonló embert, mint a nejed volt, vagy egy anyu-kettőt, és újra beleesel ugyanebbe a csapdába. Esetleg beszívsz egy olyan taposós hisztérikát, aki nem szül gyereket, de a vért is kiszívja belőled, és úgyszólván a csontaidat is elporlasztja.


Aztán megvénülsz, és ott lesz a két felnőtt gyereked, akik gyűlölnek, mert nem voltál az apjuk.


Mondd, kell ez neked?


Beszélgess a nejeddel. Mondd el neki, hogy mi bánt, kérdezd meg, hogy mi bánt. A család nem anyuka plusz a gyerekekből áll, haenm apa-anya és a gyerek/ek/ből.


Beszélgess, ha nem megy, párterápia, és csak akkor add fel, ha már minden kötél szakadt.

2013. szept. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerek és 7 év után szerintem ez a kapcsolat megéri még annyit hogy megpróbáljátok közösen megmenteni. Párterápia, vagy csak simán menjetek el kettesben valahova egy hétvégére, több program, azok után hogy erről már beszéltetek a nejeddel biztos hogy neki sincs túl jó kedve, úgy pedig nehéz boldognak és kiegyensúlyozottnak tűnni, ami egy kapcsoalt feltétele. Ha megpróbáltatok mindent és szívre tett kézzel azt tudod mondani, hogy én tényleg megpróbálta, de nem megy, akkor pedig külön tovább. A gyerekeknek se jó egy boldogtalan házassághoz asszisztálni, skkal többet sérülnek mint egy normális nem anyázós válással
2013. szept. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
a hét év amúgy is kritikus időszak, azt mondják az egy kapcsoalt szakítópróbája. De tényleg mi a legnagyobb para? Nekem is vannak/voltak depisebb időszakaim, amikor nem érzem magam boldognak, értelmetlennek tartom a kapcsoaltunkat, nincs jövőnk stb...azátn fél év múlva olyan boldog vagyok hogy nem léptel le hogy csak na :D
2013. szept. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ugyan ebben a helyzetben vagyok én is, csak nálunk 1 gyermek van.

32/F

2013. szept. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!