Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tartásdíj csökkentés 3 gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartásdíj csökkentés 3 gyermek után mikor, mennyi eséllyel?

Figyelt kérdés

Volt feleségemmel elváltunk. 2 gyermekem után fizetek minden hónapban 70-70 e ft-ot.

Ez elsőfokú döntés volt. (Amíg nem született meg az elsőfokú döntés (2,5 év) én a fenti összeget tisztességesen fizettem is. (Így az első fok jóváhagyta azt amit én fizettem évekig)

Én ezt megfellebbeztem, mert sajnos az első fokú döntés után az állásom megszűnt.

Azóta sem találok más munkát még. Így a fellebbezésemben erre az indokra is hivatkoztam amiért kértem az összeg leszállítását. Magam a bíróságon 2 x 40 e ft-ot ajánlottam fel.

Megdöbbenésemre a másodfokú bíróság helyben hagyta az elsőfokú döntést, tehát továbbra is fizetnem kell a 2 x 70 e ft-ot. A munkanélküliségemre azt a választ adta a másodfokú bíróság, hogy nem vagyok régóta munkanélküli, így azt nem veszi figyelembe! Ilyen létezik? Nem vagyok elég rég óta állástalan?

Hozzáteszem a 2 ítélet között én már több mint 3 hónapja munkanélküli voltam. Erre mondta azt a másodfok, hogy ez nem számít régóta munkanélküliségnek.


A kérdésem, hogy "mennyi időt kell várnom" amíg újra beadhatok egy kérelmet, hogy csökkentsék le az összeget?

Állás azóta sincs, albérletben élek, volt feleségem kapta meg a közös lakásunk után a kizárólagosságot, de a hitel felét persze fizessem én is, úgy, hogy már nem mehetek be a lakásba.


Ami csavar lehet a történetben, hogy nekem és élettársamnak májusban megszületik a közös gyermekünk. Így nekem 3 gyermek eltartásáról kell gondoskodnom!

Kérdésem, hogy ezzel a ténnyel is érvelhetek a csökkentés mellett?


2013. nov. 1. 12:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A volt pároddal nem tudsz megegyezni??
2013. nov. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem! Amint elmaradnék 1 havi tartásdíjjal, már csukatna le a rendőrökkel! Szó szerint értsétek! Sajnos nem lehet vele egyezkedni, a férfi akiért anno felrúgta a házasságunkat, már árkon bokron túl van. Én viszont évek óta ugyanazzal a nővel élek, botrányoktól mentesen, akivel most tervezek magasabb lépcsőfokra lépni! Gyermekeim is megszerették élettársamat, így a láthatások alkalmával klassz napokat, pillanatokat szerzünk gyermekeknek.
2013. nov. 1. 12:58
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Amint a gyermek megszületik, mar kérheted is. Tehat amint megvan a szuletesi anyakonyvi kivonata. Addig nem számít az újonnan érkező.


OFF Kicsit felelőtlennek tűnik bevállalni a harmadik gyereket, ha munkanelkuli vagy es nehézséget okoz a mar meglevő gyerekekre fizetendő tartasdij. Mondjuk az is igaz, hogy 70e/gyerek az horribilis tartasdij.....

2013. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Őszintén megvallva az nem okozott gondot sosem, hogy gyermekeimnek klassz hétvégét csináljunk, általában 1x elmentünk moziba, vagy múzeumba, vagy aqua parkba, kalandparkba esetleg. Tehát igyekeztünk nekik tartalmas, maradandó emlékeket okozni. Ezeket ezután is megfogom próbálni megadni nekik, de megvallom az őszintén volt feleségemnek már nem szívesen adok többet a kezébe.
2013. nov. 1. 13:11
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

Le vagyok döbbenve.

Szerintem is a kedves anyukával kell megbeszélni.

2013. nov. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

És az igen mélyen tisztelt bíróság kér elszámolást ebből a kedves anyuka mennyit fordít a gyerekekre?

már elnézést a válaszért

2013. nov. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, sajnos mint fentebb is írtam nem lehet vele egyezkedni, így is sajnos a gyermeket már riógatja, hogy ha jön az új baba, akkor apa többet úgysem jön már értetek, neki már új családja lesz, azt a gyereket fogja szeretni, titeket már nem. Minden egyes láthatást úgy kezdünk, hogy ezeket elmagyarázom nekik, megnyugtatom őket, hogy ez nem így lesz. Tehát sajnos együttműködésre nem számíthatok. Élettársamat vérlázító üzenetekkel bombázta amikor megtudta, hogy jön a közös gyermek.
2013. nov. 1. 13:27
 8/17 A kérdező kommentje:
5-6-os! Nyilván nem kér elszámolást a bíróság. Ezt már megtanultam, az anyát nem kell elszámoltatni, csak úgy látszik az apát, mikor, mennyit keres, és miért nem fizet többet. Stb. Szóval nem, senki nem számoltatja el őt.
2013. nov. 1. 13:28
 9/17 anonim ***** válasza:
47%

A döbbenettől nem is olvastam végig minden választ.

Szóval a kedves anyukával nem lehet beszélni.

Ez egy kullancs.

Nem gondolt arra, hogy küzd a gyerekek felügyelete mellett?

2013. nov. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Őszintén? Munkanélküliként, ilyen anyapárti bíróság ellen hogyan lenne esélyem? Gyermekeim 1 és 2 év múlva már dönthetnek, a dolgok ahogyan állnak, minden bizonnyal dönteni is fognak, így majd akkor már a bíróság sem ellenkezhet a szavukkal...
2013. nov. 1. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!