Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A nők miért hiszik azt, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők miért hiszik azt, hogy nekik minden körülmény náluk kell elhelyezni a gyereket? Még akkor is, ha nem tudják megteremteni a kellő körülményeket, még maguknak sem.

Figyelt kérdés
Azt hiszik, hogy az apa majd eltartja őket is gyerektartásból.
2013. nov. 10. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Az első mondat elég fura.

De: nem minden körülmények között. Csak egy átlag családban anyuka van jobban képben a gyerek dolgaival. Ennek egyrészt biológiai okai vannak, később pedig a gyed/gyes rendszer következménye. Ő van otthon 2-3 évet, ő ismeri a gyerekorvost, a védőnőt, a bölcsis gondozót, az óvónőt. A családok nagy részében ő jár szülői értekezletre, ő megy táppénzre. A férjem nagyon jó apa, de mivel 3x annyit keres mint én, így inkább az én munkahelyem kockáztatjuk a gyerekek miatti szabadnapokkal. Így én tudom már szinte azonnal hogy miért nyűgösek, hogy van-e bajuk vagy rájátszanak, milyen gyógyszer kell nekik, milyen módszerrel tudom beadni a legkevesebb hisztivel, mit szeretnek enni/inni ha betegek. Nem azért, mert én vagyok a jobb szülő, hanem a munkahelyi-társadalmi helyzet miatt.


A gyerektartás: a bíróságon lehet kérni, hogy apuka a gyerektartás egy részét (de semmiképp sem az egészet) ne kp-ban adja, hanem természetben. Így tuti, hogy a gyerekre megy.

2013. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Szülj egyet és akkor megtudod a miértet.De addig mig azt sem tudod milyen egy gyerek, és mi egy felelősség iránta, addig szerintem feleslegesen irkálsz ki ilyen kérdéseket.
2013. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
igen, a gyerektartásra alapoznak...
2013. nov. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Talán mert általában apuci lép le, hagyja ott a terhes, kisgyerekes nőt, stb. Ilyenek után miért kellene neki adni? Amúgy meg félig értelmetlenek a mondataid, kérdező, de igyekeztem hasonló színvonalú választ adni erre a debil kérdésre...

És egyébként az első válaszoló már mindent leírt értelmesen.

2013. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem hit kérdése, minden esetben a bíróság dönt a gyermek elhelyezéséről, és ahhoz helyezi el, ahol a gyermeknek előnyösebb. Minden esetben.
2013. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon ritka, amikor nem az anyánál helyezik el.
2013. nov. 10. 15:03
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Tudtátok, hogy az esetek túlnyomó többségében azért kerülnek az anyukához a gyerekek, mert senkiben - se az anyában, se az apában - fel sem merül a lehetősége, hogy nem így kéne lennie? A legtöbb esetben egyáltalán nincs gyermekelhelyezési per, mert ebben megállapodnak a legelején. Ahol mégis perre kerül a sor, ott 40 százalékban az apának ítélik a gyerekeket, ami nem nevezhető kevésnek.

Elnézést, forrást nem tudok adni, engem eléggé megdöbbentett, amikor ezt olvastam, de aztán rá kellett jönnöm, hogy a környezetemben sem sok olyan férfit ismerek, aki különösebben küzdött volna azért, hogy a gyerekek nála maradjanak.

2013. nov. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
6: Ez azt jelenti, hogy nagyon ritka, amikor az apánál jobb helye van.
2013. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem hinném. Sőt..
2013. nov. 10. 15:08
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Mert nagyon ritka, amikor a férfi tényleg küzd is a gyerekéért és ő akarja nevelni.

Sajnos azt látom, hogy amikor a nő megszüli a közösen tervezett babát, otthon van vele, éjszakázik, 24 órás ügyeletben van, apuka meg hazamegy, és mondván fáradt, nem foglalkozik a gyerekkel. A nő is ugyanúgy fáradt, de az nem meló ugyebár...

Aztán amikor visszamegy dolgozni, ha beteg a gyerek, akkor a nő marad otthon kockáztatva a karrerjét, munkahelyét, a nő vasalja az ünneplő blúzt, a nő tartja észben, hogy csoportpénzt kell fizetni, a nő figyel arra, hogy a gyerek elkészítse a növénygyűjteményt, a nők járnak a szülőire...

van persze néhány apuka, aki ugyanúgy részt vesz a gyerek életében mint az anya, de sajnos ők a kisebbség. A legtöbben már a házasság és az együttélés alatt is úgy vannak, hogy tolom haza a pénzt, nyugtot és pihenést akarok, az asszony a munka után nevelje a gyerekeket, lássa el őket, mert azért mégis ő az anya...

Válás után az ilyen férfi mégis mit akarna a gyereken???? Ha amíg együtt éltek nem kelt fel hozzá éjszaka, akkor majd válás után egedül helyt fog állni???

2013. nov. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!