Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi lehet a tartásdíj 2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi lehet a tartásdíj 2 gyermek esetében egy munkanélküli apánál?

Figyelt kérdés

Volt férjemmel elváltunk. Évekig magas keresettel rendelkezett, ezáltal magas tartásdíjat is fizetett. Önként fizetett 2 x 80 e ft-ot. Ezt a bíróság is jóváhagyta, így ítéletbe rögzítette.


Jelenleg úgy tudom, hogy már 7 hónapja nincs állása, ám eddig még fizette rendesen a tartásdíjat. Minden bizonnyal végkielégítést kaphatott, így abból fizeti a tartásdíjat.


Pár napja kaptam egy papírt a bíróságról, hogy volt férjem új eljárását indított melyben kérte a tartásdíj újbóli megállapítását, mivel az élet körülményeiben változás állt be.


Csatolta a papírt, hogy milyen költségei vannak, így kéri a tartásdíj újbóli megállapítását. Elsődlegesen százalékos formát szeretne volt férjem, 20-20 %-ot fizetne, és ő maga megjelölt egy minimum összeget, ez 35-35 e ft gyermekenként.

Kérdésem, hogy mik az esélyeim? Bíróság jóváhagyja volt férjem keresetét?


2013. nov. 10. 17:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%

Jóvá fogja hagyni.


De én azt nem értem, ha tudod milyen helyzetben van, akkor miért nem segítesz neki most te. Hiszen a gyermekeid apja, és ilyenkor mellszélességgel kéne mellette állj, függetlenül attól, hgy elváltatok már..

2013. nov. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Sose tudhatod, te mikor kerülsz a helyébe, és akkor neki is ugyan úgy melletted kell állnia. A 2x80eFt-os gyt nem azt mutatja, hogy felelőtlen emberről volna szó.
2013. nov. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Meg azt sem értem, hogy ahol 2 gyerek van, miért rohangáltok bíróságra, miért nem tudtok ti szóban megállapodni bármiben is?
2013. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

A kétszer 35ezer elég sok ahhoz képest, hogy munkanélküli, sokkal több, mint amit egy átlag apa fizet.


Mik az esélyeid? Ha sokat okoskodsz, akkor az apa kérheti, hogy gyerekenként 15%-ot itéljenek meg, mert az a minimum.

2013. nov. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
Te abból a havi 160 ezerből tettél félre a szűkösebb időkre?
2013. nov. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%

Hmm, én ha a helyedben lennék, nagyon örülnék a 2x 35 ezernek.

Más ilyenkor gyerekenként 10-12 ezret kap (ismerőseim körében legalább is).

Sajnálom a volt férjedet, ő bebizonyította hogy gerinces ember, akkor te miért nem?

Ha nem megy a bírósághoz hanem simán kevesebbet küld, te kiakadsz?? Pff.

2013. nov. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
A kérdésem arra irányult, hogy mik az esélyeim a perben? Ezek szerint tényleg nem fogja érdekelni a bíróságot, hogy eddig fizetni tudta a 160 e ft-ot? Képes lenne a bíróság lecsökkenteni 70 e ft-ra?
2013. nov. 10. 17:35
 8/31 anonim ***** válasza:
92%
6 Ha nem kenyérre kell a kérdezőnek, ebben a helyzetben egy Forintot nem fogadnék el a sráctól.
2013. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

160ezret eltapsoltál havonta??


Úgy tűnik, hogy most lassan már el kell menned dolgozni...

2013. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Havi 10 ezernél többet nem ítélne a bíróság munkanélküliként. Így a 35 ezrek is inkább örülj.
2013. nov. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!