Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 1. A lakás fele engem illet e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sandra8003 kérdése:

1. A lakás fele engem illet e illetve hogyan juthatok hozzá? 2. Ha a férjem munkanélküli lesz hogyan kaphatom meg a tartásdíjat a gyerekek után? A tartásdíj 20% gyerekenként, de az alapösszeget ki és hogyan állapítja meg?

Figyelt kérdés
15 éve élünk együtt,10 éve vagyunk házasok. Februártól elköltöztem tőle a 2 kiskorú gyerekünkkel. A közös lakást hitelből vettük, aminek a törlesztését februártól ő fizeti egyedül és ő is lakik benne. Közben kisebb felújítást is végzett benne.
2011. dec. 17. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyerektartást az államtól kérheted,mint megelőlegezést. 2x3 év. Viszont ha a lakást otthagytad, nem tudom,mit tehetsz,azt majd vki más megírja. Az biztos,hogy sokkal jobb helyzetből indulnál,ha te laknál benne, akár maradhatnál is úgy,hogy a férjednek menni kell. Esetleg váláskor bevinni a vagyonmegosztási perbe, de annak elég nagy a költsége, engem erről lebeszéltek,hogy inkább egyezzünk meg...20% mellé kérheted,hogy alapösszeg is legyen megállapítva.
2011. dec. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ő fogja fizetni a hitelt tovább,tehát neked a közösen befizetett hitel fele jár.
2011. dec. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyi gyerektartást fogsz kapni, amennyit a munkanélküliből tudnak vonni, ha alapösszeg nincs.
2011. dec. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1.,

Polgári peres, más néven vagyonmegosztási perben, illetve ha meg tudtok egyezni peren kívül...


2., A segélyből fizethető a gyt, illetve ha a férjed nem fizet az állam egy bizonyos időre megteszi helyette és tőle behajtják.

A tartásdíj viszont NEM gyerekenként 20%. Ez egy általános szám. Ha magas az apuka fizetése akkor általában kevesebb, illetve az 50%-ot semmiképp sem fogja átlépni. Alapösszeg pedig nincs, csak amit a bíróság megítél, hogy a GYT x% ÉS/vagy Minimum XX.


A lakásból - ha hitelből vettétek - neked annak az összegnek a fele jár, amíg közösen fizettétek a hitelt. Illetve a felújítás fele is ha tudod igazolni. A február óta befizetett törlesztőknek már nem jár a fele.

2011. dec. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2011. dec. 20. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!