Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermektartási díj pere, most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermektartási díj pere, most ez hogyan? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Apu és anyu elvált (már 6 éve kb) és 4-en vagyunk testvérek,

2-en apunál, 2-en anyunál. Mikor a nővérem (ő a legidősebb gyerek 22 éves) befejezte az iskolát és elment dolgozni anyu és apu megállapodott a két öcsém (akik anyunál vannak, 15 és 13 évesek) gyermektartási díjában.


Most anyum elindított egy pert hogy ő gyerekenként kért 30.000 Ft-ot (azaz 60.000Ft/hó)


Utána néztem a dolgoknak amennyire tudtam és azt írják a jogszabályok, hogy figyelembe kell venni a két szülő fizetését is. Nos anyum és a férje fejenként kapnak havi 180.000 Ft-ot (nagyjából) plusz van még bevételük "illegális munkából". Apum fizetése is havi 180.000 Ft körül változik (van hogy több van hogy kevesebb)


A bíróságon számít-e ez az "illegális" jövedelem?


A másik kérdésem, hogy ezek a számok mellett apum kötelezhető-e ennyi gyermektartási díj megfizetésére?


A harmadik kérdésem: mivel én még tanulok (19 éves vagyok) és apum törvényileg csak engem tart el akkor anyu kötelezhető-e gyermektartást fizetni utánam?


2013. nov. 11. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Be nem jelentett jövedelem nem számit, hisz az jogilag nem is létezik.

Rád id kell fizetni csak nem gyerektartást hanem rokontartást, ami egy kicsit más.

Apukádnak ez a 180 ezer nettó vagy bruttó?

2013. nov. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nettóban írtam mindent! de ezek csak közelítő számok!
2013. nov. 11. 12:27
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, és az elfelejtettem írni, hogy mamám is anyuméknál lakik. Ez a rokontartás hogy működik?
2013. nov. 11. 12:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha 19 évesen nappali tagozaton tanulsz, akkor jár a rokontartás (nem gyerektartás).

Anyukád férjének a jövedelmével nem szabad számolnod, csak anyukád jövedelmével. Tehát apukádnak két gyermek után kell fizetnie gyermektartást, míg anyukádnak 1 gyermek után kell rokontartást fizetnie.

Ha nettó 180.000 HUF apukád HIVATALOS NETTÓ fizetése, akkor max. 90.000 HUF-t vonhatnak le tőle. Azonban a te tartásodat is figyelembe kell venni, mivel nappali tagozaton tanulsz. Ezért a két másik gyermekre maximum 60.000 HUF-t vonhatnak le. Így kérheti anyukád a 2-szer 30.000 HUF-t gyermekenként, de valószínűleg, ennél kevesebbet fognak neki megítélni.

Emellett ti is pereljétek be, hogy kértek rád rokontartást.

2013. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Ha két gyerek apukádnal van, akkor utánuk anyukádnak kellene gyerektartást fizetnie, nemcsak apukád köteles a másik kettö után fizetni.


2. A gyerektartásnál a szülök hivatalos nettó jövedelme számít, a különféle élettársaké nem. (Nekik ugyanis semmi közük jogilag a gyerekekhez).


3. A gyerektartás gyerekenként a nettó jövedelem kb 20%-a gyerekenként. De ha aránytalanul magas lenne az ígykijövö összeg, akkor nem %-ban, hanem fix összegben határozzák meg. Édesapád jövedelme alapján gyerekenként kb 30 ezer Ft lenne az átlagos.


4. Az illegális jövedelem nem számít, csak a hivatalos.


5. Ha te még tanulsz, akkor utánad köteles anyukád rokontartást fizetni (18 év felett ez a hivatalos megnevezés), kivéve, ah érdemtelennek minösíthetnek, mert pl nem az elvárható módón tanulsz (magyarul bukdácsolsz), illetve ha saját hibádból nem tartod vele a kapcsolatot. Ilyen esetben kérvényezheti, hogy mentesüljön a fizetés alól.

2013. nov. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jól tanulok, 4-5 jegyeim vannak. A rokontartást mindenképpen megkaphatjuk vagy függ ez is a szülők fizetésétől?
2013. nov. 11. 13:07
 7/8 A kérdező kommentje:
És ezt a rokontartási díjat is lehet kérni 6 hónapra visszamenőleg? És számít-e hogy kapok havi 12.000Ft ösztöndíjat?
2013. nov. 11. 13:08
 8/8 anonim ***** válasza:

A rokontartás akkor nem jár még, ha a kötelezett megélhetését veszélyeztetné a kifizetése. De ze valószinütlen a te esetedben.

Az ösztöndíj nem számít.

2013. nov. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!