Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált, külön élő szülők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált, külön élő szülők kapott már valaki pénzbüntetést a kapcsolattartás nem szabályos betartása vagy elmulasztása miatt?

Figyelt kérdés
Leírnátok a történetet és hogy mennyi pénzbírságot kaptatok?

2013. nov. 17. 21:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%

Nem világos a kérdése. Azt akarod tudni, hogy kapott -e az anya büntetést, ha akadályozza a láthatást? Ez valóban büntetendő.

De ha az apa nem látogatja a gyereket, az nem.

2013. nov. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
Azért az elgondolkodtató,hogy miért nem büntetik,ha az apa nem látogatja a gyerekét.....
2013. nov. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk mert az anya elvitte az ország másik végébe a gyerekeket -az apa hozzájárulása nélkül- és az apát annyira kifosztotta, hogy NINCS RÁ PÉNZE?! Ez jó válasz?
2013. nov. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%

mert a láthatás jog, és nem kötelesség. de a lehetőséget fenn kell tartani hogy a külön élő szülő élhessen a jogával.


amikor én kicsi voltam, még más szelek fújtak, de konkrétan 6 évesen kijelentettem, h nem megyek apámhoz láthatásra. pedig anyám biztosította a lehetőséget, nem zavarta el az öregemet a háztól, de mivel nem éreztem jól magam nála, így inkább lemondtam az apás hétvégékről.

2013. nov. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 apa72 ***** válasza:
53%

Sajnos ebben van tapasztalaton bőven. Országunkban arra való a családjogi törvény meg a gyermekvédelmi is, hogy legyen mit olvasnod.

Azt látom, hogy az anyuka bármit megtehet, következmények nélkül. Csak az vegye magára aki meg is teszi. Nagy tisztelet azoknak, legyen anyuka vagy apuka, aki a másik irányába szeretettel neveli a gyereket és nem zsarolásra, pénzszerzésre használja fel. Szerintem az érdemelné meg a gyereket, aki minden egyéb követelés nélkül is vállalná.

Akinek lehetősége lenne bármit csinálni, annak az a fontos,hogy meleg legyen és havonta megkapja a fizetését. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek.

Tehát ha anyuka vagy megnyugodhatsz, ha apuka akkor csinálj mindent a végzés szerint.

Egyébként úgy gondolom, hogy ,a jelenlegi törvényektől függetlenül, aki a másik ellen nevel vagy korlátozza a gyereket vagy a kapcsolattartást attól automatikusan el kellene venni a gyereket és nem pénzbüntetéssel fenyegetni. Akkor lenne visszatartó ereje.

Úgy gondolom, hogy sok szülő, legyen az anya vagy apa, tehát nemtől függetlenül, a kilátástalan harcba fárad bele, hiszen nincs mellette, mögötte semmi és senki. Aki tehetne bármit az vagy kényelemből nem tesz semmit vagy az állását félti vagy egyszerűen nem érdekli. Tehát nem történik semmi.

2013. nov. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%
igen én már kaptam,mert sokat jártam dolgozni,volt olyan,hogy 2-3 havonta láttam a babámat. Az okos nő meg bement panaszkodni,hogy nem látogatom,erre kaptam figyelmeztetést,hogy 5000-200000ft-ig büntethetik,ha nem megyek. Alá kellett írni,és módosították a gyerekláthatást havi egy alkalomra.Azután voltam havonta egyszer az okos nő,meg azt hazudta,hogy nem voltam 4 hónapon keresztül,és végül hozta a postás az 5000ft-os csekket,amit ki kellene fizetni.
2013. nov. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%
Nemrég bíróságon voltam ott meg azt mondták.hogy megbüntetik az asszonyt 30000ft-ra,ha szerzek tanúkat akik tanúskodnak,hogy hazudik a gyámügyin az asszony. Tanúk lennének,de nem azért fizetem a gyerektartást,hogy elvegyék,mert ekkora pénzel,már a gyereket büntetik. Így sem vesz a gyereknek sok mindent.
2013. nov. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

4-es,az azért durva, hogy egy 6 éves gyereknek megengedték, hogy ossza az észt és ő irányítson.


Én úgy gondolom, hogy az anyuka dolga(vagy akinél van a gyerek), hogy hasson a gyerekre, hogy de igenis mész. Aztán majd ha nagy lesz, eldönti hogy látogatja vagy nem,de ha nincs ellene nevelve, nem lesz gond.

Én pl. arra is ránevelem a gyerekem, hogy ünnepi alkalmakkor felköszöntse valami aprósággal az apját, és a tiszteletet teljes mértékben megadja neki.

2013. nov. 18. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%
számomra ez így eléggé felfoghatatlan....én mindkét szülőt büntetném azt is aki nem engedi ,de azt is aki megkapta a láthatást ,de nem él vele tisztességesen....ismerek olyat ahol a bíróság elött apuka eljátszotta a hattyú halálát mennyire szereti a gyermekét ,anyuka a gyermek érdekében nem a szokásos 2hetente hétvégi hanem a heti 2napos láthatást is "engedte",ezt lepapírozták....ezután apuka szó nélkül külföldre ment,de úgy,hogy ezt nem is közölte ....nagyon sok láthatás kimaradt.....na ez is gusztustalan egy apától
2013. nov. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%

Attila Georg! Miért írsz hazugságot? Nem büntetik, ha valaki nem látogatja a gyereket. Minek büntetnék? Jobb lenne a gyereknek, ha a kulon elő szulo fapofaval, vagy rosszabb esetben rendesen ki nyilvánítva a nem tetszését latogatná a gyereket? Értelmetlen lenne.

Büntetni a gondozó szülőt büntetik, ha akadályozza a kapcsolattartást. A lathatast pedig nem fogja neked a gyamhatosag módosítani, csak a biróság.

2013. nov. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!