Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a házasságom alatt veszek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a házasságom alatt veszek egy autót, amit pl az édesanyám nevére íratok, akkor válás esetén ugye nem kell rajta osztozkodnom?

Figyelt kérdés

...vagy telket, nyaralót, bármit.

Köszi a válaszokat!



2013. nov. 21. 18:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Meghitt házasság lehet ami szerződésen és külön kasszán alapul. Nehogy szexuális havi terv is legyen! :)
2013. nov. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
18%
Az általad leírt cselekedetet vagyonmentésnek hívják, értelmetlen, mert házasság alatt szereztétek közösen.
2013. nov. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Meghitt házasság lehet ami szerződésen és külön kasszán alapul. Nehogy szexuális havi terv is legyen!"


A házasságunk tökéletes, és meghitt, nem tervezünk elválni, de mindkettőnk számára megnyugtató, hogy ha válásra kerülne a sor, akkor sem kell majd az anyagiakon marakodni. Minden tiszta lesz, és csak egy aláíráson fog múlni a válás, nem lesz évekig húzódó pereskedés, nem lesz esély arra, hogy elmérgesedjen köztünk a helyzet. Én egészen fiatal koromtól így terveztem az életem. Soha nem akartam senkitől anyagilag függni, mindig önálló szerettem volna lenni, sikeres karrierrel. Bejött, jól keresek, tudok félretenni annyit, hogy ha egyszer munkanélküli leszek, akkor sem a férjemnek kell egyedül eltartania. Senkinek nem kell ezzel egyetértenie, de én sem bántom azt, aki közös kassza párti, és nem értem, miért kell ismeretlenül sz*rnak nyilvánítani egy kapcsolatot/házasságot, csak mert a pénzen nem osztozkodnak a felek. Szerintem pont a pénz az, ami a legtöbb konfliktust szüli egy kapcsolatban. Millió és egy ilyen kérdés van itt is. Baj, ha az egyik fél többet keres, baj, ha a másik nem keres egy fillért se hónapok óta, mindig csak a baj van belőle. Nálunk nincs, mert nem tudjuk egymás fizetését, felesben szépen kifizetünk mindent, amit kell, a többi pénzzel meg mindenki azt csinál, amit akar, és nem beszélünk többet róla, csak élvezzük az életet és egymást.

2013. nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
17%

Csak azt a részét nem értem, hogy ha meghív vacsira férjed, elosztjátok a számlát? De hogy? Van nálatok annyi apró hogy pont kijöjjön? Vagy ha a gyereketeket meg kell műteni, mert egy új szívre van szüksége, akkor nem lesz neki új szíve mert az egyikőtök nem keres olyan jól? Vagy kifizetitek, és utána még a gyerek csak 30-70%-ban lesz a tiétek?


De hogy egyszerűbb példát mondjak. Ha el akartok menni nyaralni, ami 300 fejenként. És neked csak 200-ad van a nyaralásra, de a férjednek van rá 400, akkor mindketten pusztuljatok el de inkább nem mentek?


Ha lenne pénzem, és el akarnék menni tájföldre 2 hétre lazulni, és a feleségem azt mondaná hogy neki nincs pénze és az én pénzemen nem hajlandó eljönni, képen röhögném, és keresnék egy olyan nőt aki eljön velem nyaralni.


Azt meg nem hiszem hogy a közös kasszánál megy a vita. Kiszámolják ki mennyit keresett az elmúlt 10 évben, felmérik mekkora a vagyon (ami manapság annyi hogy az autóminuszhitel, a lakásminuszhitel, és ami a pénztárcában van) és megosztják a fentebb megállapított % arányában.


Az lehet hogy itt sok hülye kérdés van, de szerintem azt általában jogi úton elég könnyen el lehet dönteni hogy kinek mennyi jut.


Egyébként szerintem a közös kassza nem azt kell hogy jelentse, hogy egy számlára megy minden pénz, nem, mindenkinek legyen saját számlája. De az hogy osztogassuk a pénzt, minden egy vásárlás, vagy kiadás után, vagy hogy a gyerek ne járhasson egyetemre, mert egyikünk nem tudja kifizetni a felét, hát én elképzelhetetlennek tartom.

2013. nov. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
26%

Vacsi kérdés: ezt mindig a férjem állja, ez annyira alap szerintem.

Gyerek kérdés: nincs gyerek, nem is lesz, mert nem akarunk.

Nyaralás kérdés: általában egyikünk számlájáról fizetjük a szállást és a repjegyet, a másikunk pedig fizet minden mást. Kaja, költőpénz, stb. De olyan is volt már, hogy egyik évben én álltam az egész nyaralást, mivel ajándékba adtam a férjemnek, a következőt pedig ő fizette. Amúgy mindketten keresünk annyira jól, hogy egy 600 ezer forintos nyaralás kifizetése ne okozzon gondot egyikünknek se, ha nem felezzük, akkor sem. Még egy nullát is hozzátehetnél a végösszeghez.


Szóval megvan mindenre a rendszer. A számlákat is nagyon jól tudjuk fizetni. Egy közös számlára elutalunk havi x összeget mindketten. Innen vonják a víz/gáz/villany, stb. dolgokat, utaljuk róla a netet, TV-t, telefont, ezt használjuk élelmiszer/tisztítószer/tisztálkodószer vásárláskor. Ami pedig marad rajta hó végén, az marad és kész, csak gyűlik.

2013. nov. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Hát persze...:-D

Bilibe lóg a kezed erősen! :-)

2013. nov. 22. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
ha jogi utakra tereled a dolgot..... ajándékozni sem lehet csak úgy, hogy na most veszek neki egy autót....
2013. nov. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen, tapasztaltam már, hogy ezen az oldalon aki jól keres és le is írja, az hazudik. Szóval nem lepett meg a reakciód. Egyébként találkoztam már hozzánk hasonló esettel itt az oldalon, de ott ha jól emlékszem gyerek is volt. A rendszer mégis működött. A gyk-n azok a menők, akik csórók, és minél kevesebb fizuról vallanak. Akinek marad pénze hó végére, az hazudik, amúgy már hónap elején se volt neki. Ha titeket megnyugtat ez a tudat, akkor éljetek álomvilágban nyugodtan.
2013. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!