Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Indokolt-e ilyen esetben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Indokolt-e ilyen esetben a gyerektartás követelése?

Figyelt kérdés
A szüleim idén októberben elváltak. Én már nem élek velük, de a 19 éves húgom igen. Édesapám külföldön dolgozik, keveset van itthon, de a húgomnak mindig küld a számlájára pénzt, amiből fent tudja tartani magát. Mivel egy háztartásban élnek, (apa és anya) édesapám fizeti a rezsi felét is ezen felül. A váláskor édesapám vállalta, hogy a húgomat teljes mértékben finanszírozza. Anyám, hogy minél több pénzt tudjon követelni, most be akarja adni a bíróságra gyerektartásra való igényét. Azt tudom, hogy amíg nappalin tanul a testvérem, addig kötelező a gyerektartás, de így is, hogy minden hónapban kap pénzt apámtól? Köszönöm a válaszokat!

2013. nov. 30. 15:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
követelheti, viszont onnantól kezdve apukád dönthet úgy, hogy nem utal többet a húgod számlájára, ugyanis az NEM kötelessége... el lehet dönteni hogy járnak jobban :)
2013. nov. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Első mindent leírt.

Lehet ezt választani, de nem biztos, hogy jól járnak vele. A leírtak alapján apukátok jófejnek tűnik, hogy legalább egyikőtökről próbál így gondoskodni. Nem kéne elharagítani.

2013. nov. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos elég bonyolult az ügy és nem veszekedésektől mentes... :( Köszönöm a választ!
2013. nov. 30. 15:22
 4/16 A kérdező kommentje:
Apa nagyon jófej, nekem is segít, ha úgy van és megkérem. De nem szeretném anyagilag kihasználni. Próbálok a saját lábamon megállni. :) Sajnos anyukám már más tészta... Ő csak a pénzforrást látja benne. :/
2013. nov. 30. 15:25
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
hát elég szomorú ez anyukád részéről.. :/ én is úgy látom hogy apukátok nagyon szuper apuka... mindent megtesz értetek... anyukád igazán békén hagyhatná.. :/ "1"
2013. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Én azt csinálnám Apukád helyében, hogy így fizetném a gyerektartást, mint ahogy most van! Mondja meg Apukád a bíróságon, hogy Ő nem bízik az exnejében, és Ő csak így hajlandó GYT-t fizetni. És sztem ebben semmi kivetnivaló nincs!

Akkor lenne tuti az ügy, ha sikerül bebizonyítani, hogy Édesanyád pénzéhes és nem a húgodra költené.

2013. nov. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Apukád a húgod után nem gyerektartást, hanem rokontartást kellene, hogy fizessen. Ez nem minden esetben kötelezö.


Ha külföldön dolgozik, akkor a magyar bíróság max. annyi alapján ítélné meg, amennyi az azonos munkakörben dolgozók magyarországi átlagkeresete, ennek (a nettóra számítva) 15-20%-át adják meg átlagosan. Tehát NEM a kinti, tényleges jövedelmet veszik számításba.


Nem írtad, hogy ö mit dolgozik, de valószinüleg sokkal kevesebb járna így, mint amennyit most fizet.


De ha anyád perre viszi, és megítélnek tartásdíjat a testéred után, attól kezdve minden elözö megállapodás semmis, tehát ezen felül semmi mást nem lehet töle követelni.


Igen nagy a valószinüsége, hogy anyád sokkal rosszabbul járna, mert apukádnak eleve nem kell a rezsibe befizetnie (mivel nem ott él), söt ha közös a lakás, akkor a saját része után kérhet anyádtól lakáshasználati díjat is. A megítélt tartás egész biztos kevesebb lesz, mint amennyit most fizet a húgod megélhetésére. (Még abban az esetben is, ha nagyon jó szakmában dolgozik, mert ha a tartásra kötelezettnek a jövedelme meghaladja a szokásos mértéket, akkor nem százalékosan határozzák meg a tartásdíjat, hanem reális - azaz sokkal kisebb - összeget szabnak meg.)

Természetesen ha tartásdíjat kell fizetnie, attól kezdve nem kell a húgodnak fizetnie, iletve a húgod kérheti, hogy a tartásdíjat az ö számlájára utalja, mivel már nagykorú.

2013. nov. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18 év felett az anyasemmit sem követelhet. Rokontartás jár, de azt nem az anyának hanem a gyereknek kell intézni aki felnőtt ember.
2013. nov. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ha a gyerek már nagykorú, akkor kérheti a gyerektartást a saját számlájára. Ez talán egy jó kiskapu, hogy ne anyukád szerezzen így egy kis plusz pénzt.
2013. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!! Apa hegesztő odakint, de gondolhatjátok, hogy az itthoni kereset többszörösét kapja meg odakint. Anyám ezért is olyan bizakodó a pénzt illetően... És nem csak a húgomra fordítaná azt az összeget...

Most legalább van némi fogalmunk, hogy merre is érdemes indulni.

2013. nov. 30. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!