Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerinted kb. mekkora a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted kb. mekkora a reális, teljesen elfogadható gyermektartás összege?

Figyelt kérdés
Csak elméleti kérdés, egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy ki hogyan látja ezt a kérdést. Egy gyermek esetén, mekkora az a reális összeg, amit a különélő szülő fizessen a másiknak, ami se nem túl sok, de elegendő a gyermek tisztességes ellátásához. Csak mert az egyik nőismerősöm havi 90 ezret követel a pasitól, én ezt soknak tartom, annyit talán nem emészt fel egy két éves gyerek. A másik nő meg havi kétezret kap, mert nem hajlandó a volt férje többet fizetni az egyetemista fiú után (kezdettől fogva ennyit fizet). az meg abszurdum szerintem. A kérdésben tegyük félre a szülők jövedelmét, és a gyermek életkorát.
2013. nov. 30. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

25-30 ezer szerintem a megfelelő egy gyerek után

a 90 ezres anyuka csak az apával akarja eltartatni a gyereket ő meg nem ad bele semmit a gyereknevelésbe,pedig mindkettőnek annyit kellene belefordítani

szóval 30-30 ezer az ugye 60 abból egy hónapban simám ki lehet jönni egy gyerekre

2013. nov. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Egy szem gyerekre szerintem is elég kéne, hogy legyen maximum 30 ezer ft. És ebből még úgy is ki lehet jönni (szerintem), hogy a nőnek nem kell a saját pénzéhez nyúlnia.
2013. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is reális a 20-30 ezer forint, de én nem tudok elvonatkoztatni a szülők jövedelmétől. Ha a különélő fél havonta 65 ezer forintot keres, akkor ő nem tud megélni, ha lead belőle a gyerekre 30-ezret. Míg, ha a külön élő fél keres 600 ezret, akkor a 20-ezres gyerektartás kevésnek tartom. Ha papíron ennyi, de amúgy apuka költ a gyerekre máskor is, azzal nincs probléma, de ha csak papírforma szerint érkezik a pénz és apuka magasról tesz a gyerekére, hát én is többet követelnék...
2013. nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%

Ez azért függ attól is, hogy az apa és az anya mennyit keresnek.


Mindenesetre én a 20-30-at kevésnek tartom (azt figyelembevéve, hogy az anyuka is legalább ennyit hozzátesz). Most a rezsit és az óvodai/iskolai étkezést figyelmen kívül hagyva (ami természetesen beleszámít az összköltségekbe) kb. 15-20-at megeszik a csemete, és akkor még nem ruháztuk, vittük el moziba, szórakozni, egy játszóházba, nem vettünk neki könyveket, játékokat, nem mentünk el vele kirándulni, stb. Szóval inkább 30-40-ben határoznám meg, de mégegyszer ismétlem, úgy érzem mindkét szülőnek ennyit kellene ráfordítania legalább, nem csak az egyik félnek.

2013. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
20000-30000 forint havonta reális
2013. nov. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Én úgy gondolom, hogy 1 gyerekre 25 000 Ft.
2013. nov. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Attól függ ha te vagy a welsi herceg és a lendő angol király után fizetsz tardásdijat milliók, ha csóró munkanélküli alkesz vagy a minimum.
2013. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a 25-35 ezer reális, esetleg 40 ezer / gyerek. Ha egy gyerek van, akkor 35-40, ha kettő, akkor együtt 50-60 ezer.

Ebbe beleszámoltam azt, hogy normálisan lehet a gyereket etetni, ruházni, persze az anya is költ rá, több mosópor/víz/áram fogy, stb...

Kamaszoknál iskolakezdés, erdei tábor, korrepetálás vagy különóra, kisebb gyerekeknél pedig ha az anya nem ér az oviba/bölcsibe, nem tud otthon maradni ha beteg, akkor kell fizetett segítség - vagy épp emiatt nem tud túlórát vállalni, ezt nem fizetik ki neki, nem léptetik elő, stb...

Én úgy gondolom, hogy normális élethez, megfelelő oktatáshoz, változatos étrendhez ennyi kellene.


Viszont nagyon sok apa ha szeretne se tud ennyit fizetni, úgyhogy nem lehet elvonatkoztatni a család anyagi helyzetétől, az anya lehetőségeitől (pl. nekem nagyon sokat segítettek a szüleim, nem kellett bébiszitter, anyukám varrt, nem kellett annyi ruha) és az apa fizetésétől.


Egy gyerekre 90 ezer azért túlzás.

2013. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a különélő szülő, aki minimálbért keres, ami nettó 65 ezer ft. Az mennyit fizessen? Sajnos ma MAgyarországon a nagy többség így él. :(
2013. nov. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Apám 0 Ft-ot fizet kereken. Ketten vagyunk testvérek
2013. dec. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!