Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha az apa a munkája miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pezsgő kérdése:

Ha az apa a munkája miatt akadályoztatva van, a nagyszülők jogosultak a gyerekláthatásra helyette?

Figyelt kérdés
Gyerekeimet nem láthatom minden második hétvégén, úgy ahogy a bíróság azt előírja számomra, ugyanis a munkám ezt nem teszi lehetővé. Úgy hallottam, hogy ha az aktuális hétvégén pechemre dolgoznom kell menni, a nagyszülők helyettesíthetnek engem. Igaz ez? Ha igen, automatikusan jár ez a jogosultság, vagy előtte a bírósághoz, illetve a gyámügyhöz kell folyamodnom ez ügyben? Mi a véleményetek? Tnx

2013. dec. 5. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Elhozod a gyerekeket péntek délután, ahogy rendszerint szoktad, este elviszed őket a szüleidhez, másnap bemész dolgozni, majd munkaidő után mész a gyerekekhez a szüleidhez. Ez így teljesen megoldható és jogilag is helyes, hiszen nem vagy köteles a láthatási idő minden percét velük tölteni, de a megfelelő és biztonságos körülményeket biztosítod számukra, ráadásul pont a nagyszüleiknél. Rengeteg szülő bízza rövidebb-hosszabb időre a nagyikra a gyerekeket, így ha az exed ezzel akarna a gyámügyre menni, biztosan nem tesznek ilyen panasz miatt lépéseket.
2013. dec. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem egésszen így van. HA nem tudsz azona hétvégén menni a gyerekekért, akkor előzetesen tájékoztatnod kell az anyukát, hogy nem tudsz menni. Ilyenkor van lehetőség az elmaradz láthatás pótlására. Ha a szülők ha nem tudják megbeszélni a pótlást (pl következő hétvége), akkor a gyámhatóságnál kell kérvényezni az elmaradás pótlását. (Itt célszerű igazolni, hogy te szóltál, hogy nem tudsz menni a kijelölt hétvégén).

A nagyszülői láthatást szintén bíróságon kell kérvényezni , ha anyuka nem akarja engedni és akkor a bíróség megítél két hetente pár órát (ottalvás nélkül)a nagyszülőknek.

2013. dec. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De ha meg lehet beszélni az anyukával és tudja hogy a szüleidnél jó helyük van a gyerekeknek, akkor mehet az 1-es válaszoló verziója is.
2013. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Húúúú, milyen a kapcsolatotok, ha ezt nem tudjátok megbeszélni? Részvétem.

Amúgy az én apám pilóta, szóval gyakran dolgozott hétvégén, és akkor mi is a mamánál voltunk addig. Anyukámat nagyon nem érdekelte, hogy apa, vagy mama vigyáz-e ránk, amúgy is kell menni a mamához is néha. Szerintem ha a szállítás megoldott, nem lehet ez probléma, de ha az ex ennyire gáz, akkor keresztbe tehet olyan dolgokkal, hogy 'de az apának kell hoznia-vinnie a gyereket'... stb. Ekkor lehet szükség bíróságra, de szerintem előbb próbáld normálisan megbeszélni. Vagy már próbáltad és nem sikerült?

2013. dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat és a részvétnyilvánítást. Sajnos olyan a kapcsolatunk, hogy az ilyen és ehhez hasonló dolgokat nem lehet vele megbeszélni. Önző egy kicsit a szentem, mert ha kell neki valami, akkor teper, de ha én hívnám, sokszor fel sem veszi a telefont. Ragaszkodik a bíróságon leírtakhoz, kompromisszumokra képtelen. Csak akkor enged, ha az az ő érdekeit szolgálja. Ha előhozakodnék azzal, hogy szeretnének a nagyszülők unokázni addig, amíg én szolgálatban vagyok, kárörvendőn mondana nemet a kérésemre. Ezért is tettem fel a kérdést: van-e jogi lehetőség a nagyszülői láthatásra, vagy keressem a kiskapukat, és éljek azokkal a lehetőségekkel, amiket már vázoltatok nekem néhányan.
2013. dec. 5. 16:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Amíg nem veszélyezteted a gyerekeket azzal, hogy a nagyszülőkre bízod őket - márpedig a leírásodból nem úgy tűnsz, mint aki ilyet tenne -, akkor jogilag nem tehet semmit. Ha a szüleid megbízhatóak, szeretik a gyerekeket, és a kicsik is szívesen vannak náluk, nyugodtan odaviheted őket éjszakára, ahogy az anyjuk is bármikor elviheti őket a saját szüleihez. Azért, mert nem te vagy a nevelő szülő, még nem lettél a családoddal együtt számkivetett, vagy épp veszélyes a gyerekekre, ugyanúgy a gyerekek szülője vagy, a szüleid pedig nagyszülők. A láthatási idődet a gyerekeiddel ott és azzal töltöd, akivel szeretnéd, a felügyeletükről is saját jogod van dönteni ez idő alatt.


Egyébként végtelenül szomorúnak tartom, hogy egy válás után már nagyszülői láthatási jogokkal kell zsarolni az anyát, hiszen a gyerekeknek árt, ha elveszi tőlük a nagyszüleiket. :(

2013. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi is kértük a bíróságot, hogy ítéljen meg a nagyszűlőnek is láthatást, de elutasították.

Az anya sokszor otthon sincs, amikor megyek a gyerekekért, a gyerekek egyedül jönnek ki az utcára hozzám, de amikor kértem a bíróságon, hogy mehessen érte édesanyám is, mert ő közelebb lakik, akkor az exnejem úgy tiltakozott, hogy ihaj, ha nem tudok érte menni, akkor nincs láthatás. Sajnos a bírónő ez ügyben is az ő javára döntött, pedig egyértelmű volt, hogy semmi másról nem szól a dolog, mint arról, hogy keresztbe tegyen nekem.

A gyámügyet felejtsd el, a fülük botját sem mozdítják, azt nézik, hogyan nem kell dolgozniuk. Nekem még a másfél éve elmaradt láthatások miatt sem hoztak végzést, és ha reklamálok, csak még rosszabb.

Egyedüli megoldás, ha elhozod a gyereket, és utána elviszed a szüleidhez. Ők már visszavihetik, lényeg, hogy te hozd el, attól kezdve pedig az exednek már semmi köze semmihez.

2013. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!