Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ítélheti az apának a gyermeket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ítélheti az apának a gyermeket az alábbi esetben a bíróság?

Figyelt kérdés

2. házasság/kapcsolat 1 közös gyerek


az apa:

albérlet

magas kereset

hitelek

12órás beosztás


az anya:

albérlet

jelenleg még gyesen van de már munkát keres

van 2 gyermek az előzők kapcsolatból


ha kérdés lenne nyugodtan írd meg mi lenne az


2013. dec. 9. 09:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos nem sok esélye van az apának.
2013. dec. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem hiszem, hogy az apának ítélnék. Az egyetlen érv, ami mellette szólna, az a magas kereset.

Viszont az apa a magas fizetéséből nagyobb összegű gyerektartásra is kötelezhető, így máris nő az anya bevétele, és nála maradhat a gyerek.

2013. dec. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%
Plusz a 12 órás beosztás mellett nem tudná ellátni a gyereket.
2013. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

1-es miért sajnos?


azért is válok mert ha nem dolgozik akkor a gép előtt ül és a gyermekkel nem foglalkozik

csak annyi az elvárásom h a saját gyerekével legalább napi szintem 1 órát foglalkozzon (nem az nem foglalkozás h inni ad neki üljön le és olvasson neki mesét vagy játsszon vele - ez az)- ezt sem tudja teljesíteni .....

pedig van olyan hét mikor csak 2 napot dolgozik ....

2013. dec. 9. 09:27
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján fogalmunk sincs, hogy hol lenne jobb helye a gyereknek, ezt a bíróság majd bizonyítással dönti el. És csak a gyerek érdeke számít.
2013. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
Más körülmények között sem szokták az apának ítélni a gyereket. Így meg főleg nem, hogy egyrészt a testvéreitől is el kellene Őt szakítani, valamint apuka a 12 órás munkája mellett kevés időt tudna szentelni neki.
2013. dec. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

a 12 órást le tudja cserélni rendes 8 órás műszakra csak akkor 3 műszakban járna dolgozni

de nem akarja, mert így elesik a pótléktól...

2013. dec. 9. 09:30
 8/18 anonim ***** válasza:
41%
Azért válsz el tőle, mert sokat dolgozik, hogy ti jól éljetek? Nevetséges. Szegény gyerekkel így végképp nem tud majd törődni, a gyerek pedig csonka családban nő fel.
2013. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem olvas neki mesét...kész,elválok?!

Ezért taposod a 2.házasságodat!

Az én férjem sem olvas mesét,soha nem pelenkázott,egy kakaót nem tudott a cumisüvegbe kikutyulni mert nem tudta az arányokat,talán azt se,h.hol tartom a kakaót a konyhába!Na és?

Máshol ez máshogy van,szintén,na és?

Én maximálisan a gyerekekkel foglalkoztam,Ő megteremtette az ehhez szükséges feltételeket! Már iskolás a nagyobbik,a kicsi most kezdte az ovit.Ma már jobban "foglalkozik" velük. Kicsiként nem tudott velük mit kezdeni.Szerette Őket,nézte,megpuszilgatta,de nem tudott a mindennapi teendőkkel megbírkózni,én meg nem vártam el,és nem is váltam!

Ez a megoldás? Komolyan gondolod???


Amúgy ha 8órásra cseréli és 3műszakozni fog,akkor éjszakás is lesz,nem de?


Azért itt nem csak rólad van szó!Jobb lenne talán felnőtt fejjel átgondolni a döntésedet!

2013. dec. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, tényleg a válás a megoldás? A házasságot egészséges esetben nem azért kötik az emberek, hogy azután legyen joguk a másik embernek parancsolgatni. Ez a munka a férjedé, ő gondolom rendesen haza is adja, nem szórja el, mert különben bizonyára írtad volna. Valószínűleg a pótlékot is azért szeretné megtartani, hogy a több pénzből jobban éljen a családja.


A férfiaknak nagyrészt nincs igényük a kisgyerekekkel együtt töltött időre. Biztos van olyan, akinek van, de pl. az én apám sem ült velünk le sosem legózni. Nem tudott mit kezdeni velünk, de nagyon jó apa volt, mert ahogy nagyobbak lettünk, ez megváltozott. A fiúkat tanítgatta barkácsolni, sokat mesélt a gyerekkoráról, meg az életről, de ez olyan iskoláskorunk táján fordult meg. És nem ő az egyetlen, nagyon sok férfi számára egy kisgyerek nem társaság, nem találja meg a közös hangot velük. De ettől még ezek az emberek sem rosszak vagy gonoszak, attól még egy felnőtt nőnek lehet teljes értékű társa, férje egy ilyen férfi is, legfeljebb az apaszerepet később veszik fel, mint mások.

2013. dec. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!