Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen esetben van esély, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben van esély, hogy apának ítéli a gyermeket a bíróság?

Figyelt kérdés

Eddig, 3 éve, nem volt bíróság, csak szóbeli megegyezés, hogy aki éppen akarja, annál van a gyerek, nagyjából 2-3 naponta váltással. Aztán már egy ideje egy hét itt, egy hét ott van. Amikor apuka hete van, végig ott a gyerek vele, de ha anyuka hete van, rendszeresen az apai nagymamához viszi hétvégére (anyagiakkal nem segítve ki őt). A gyerekkel anyuka nem játszik, meg vesz neki egy rakás játékot, hogy egyedül ellegyen. A gyerek elmondása alapján nem játszik vele, a kötelezően előírt tornáját nem végzik. Anyagilag mindketten rendben vannak. Anyuka volt hogy elfelejtett az oviba a gyerekért menni. Anyuka az oviból rendszeresen hazaviszi más gyerek ruháját, nem emlékszik, hogy az nem is az övé, és hasonlók.

Szóval ha most lenne az első tárgyalás gyermekelhelyezés ügyben, akkor lenne esély, hogy apukához kerüljön a gyermek?


2012. nov. 30. 11:00
 1/6 anonim válasza:
16%
Ezek nagyon komoly dolgok.Elsősorban a bíróság az anyának ítéli a gyereket. Nagyon nagy ok kell ahhoz hogy ne így legyen.Ezeket a vádakat alá kell támasztani bizonyítékokkal,és a tényleg kiderül hogy az anya alkalmatlan sóba jön hogy az apa mellet legyen a gyerekelhelyezés.
2012. nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50% esély van rá.
2012. nov. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem gondold át, hogy megéri-e. Így bármikor elviheted a gyereket, de ha nem tudod bebizonyítani, hogy az anya alkalmatlan akkor szabályozva leszel mondjuk csak hétvégére és ha az exed bepipul a tárgyalás és a huzavona miatt, akkor be is tartathatja veled. Sokkal rosszabbul is járhattok a jelenlegi helyzetnél :( Egy 4-5 éves gyerek elmondása az egyetlen bizonyítékod, hogy nem végzik a tornát.
2012. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Harmadik: azért az nem úgy van ma már, hogy automatikusan az anyának ítélik a gyereket, csak ha alkalmatlan, akkor megy az apához. Miért ne lehetne a gyereknek jobb helye az apánál? És akkor anyuka látogathatja kéthetente hétvégén. Jó ügyvéd kérdése az egész.
2012. nov. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sztem is meg kell próbálni bizonyítékokat szerezni pl. arra, hogy az oviban felejtette a gyereket. Esetleg az óvónéni tanúskodhatna, ha ilyen dolgok többször is előfordulnak. Amúgy sztem az lenne a normális, ha ilyen indokok nélkül is egyenlő esélye lenne az apának. Nekünk sajnos az a tapasztalatunk, hogy ez nincs, de remélem, a mi esetünk csak a ritka kivétel. Az ügyvédet mindenképp ajánlom, anélkül nagyon rizikós, hogy tényleg elhelyezik az anyjánál, aztán csak kéthetente láthatod.
2012. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem azt akartam mondani, hogy nem kaphatja meg a gyereket, csak azt, hogy járhat rosszabbul is. %-ot direkt nem is írtam. Ezen kívül felhívtam a figyelmét, hogy jelenleg a vádak egy részére az egyetlen tanúja egy 4 éves gyerek. Az óvó néni jó, csak azt is meg kell tudni, hogy a kérdező oldalán áll-e a látottak alapján. Nem tudhatod a gép mellől, hogy nem-e egy régi vágású, molyirtó szagú 60 körüli nő, aki el sem tudja képzelni, hogy egy férfi gyereket neveljen.

Ezért adtam azt a tanácsot, hogy GONDOLJA ÁT ő maga az esélyeit, mielőtt beleugrik egy ilyen perbe, mert ő jobban érzi, hogy kik állnának mellette tanúként. Tájékozódjon, keressen családjogban otthonosan mozgó embereket (jogi tanácsadás, ügyvéd)

2012. nov. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!