Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lenne esélyem egy újabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lenne esélyem egy újabb gyermekelhelyezéskor anya ellen?

Figyelt kérdés

1,5 évvel ezelőtt a bíróság a gyermekeket édesanyánál helyezte el. Már akkor is sajnos nagyon ellentmondásos volt a szakértői vélemény. Az édesapát alkalmasabbnak hozta ki mint az édesanyát. Az édesanyánál számos ront tényezőt állapított meg a szakértő. A gyerekek kötődését erősebbnek vélte az apa felé mint az édesanyához való kötődést, a szakértő kimutatta, hogy az édesanya folyamatos elidegenítést alkalmaz a gyerekeken az apával szemben, kimutatta, hogy a múltban megrekedt az anya személyisége, ami miatt bosszúra hajlamos. Gyermekek érdekeit a bosszútól nem képes szem előtt tartani, ezért olyanokat cselekszik az apa ellen, ami a gyerekek érdekét nem szolgálja. (pl. elidegenítések, láthatások megakadályozása, apa folyamatos támadása, gyermekek jelenlétében üvöltözik, szidalmaz, olyan is volt, hogy az autómat megrongálta a gyermekek szeme láttára)


A szakértő azonban a fentiek ellenére is úgy állapította meg, hogy nem kell bolygatni a gyerekek eddigi helyét, így maradjanak anya mellett! Ez volt 1,5 éve.


A gyermekek azóta 13 és 12 évesek lettek. Sajnos az ítélet óta a helyzet nem javult, hanem romlott. A fent leírt dolgok továbbra is fenn állnak.


Azóta gyermekek egyértelműen mondják, hogy velem szeretnének élni és segítenek nekem mindenben!


Lenne esélyem ha újra beadok egy keresetet a gyermekelhelyezés megváltoztatására?


2013. dec. 11. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek jobb helyen lenne nálad, akkor igen.

Főleg, ha ők is ezt szeretnék.

(Mi is apuhoz kerültünk utólag.)

2013. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, szerintem lenne esélyed. Ha a gyerekek veled szeretnének lenni, az már elég ok arra, hogy neked ítéljék meg őket. Sok sikert.
2013. dec. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm viszont úgy tudom, hogy 14 éves kor alatt még számít a szavuk. ez esetben mi lenne?
2013. dec. 11. 10:41
 4/10 A kérdező kommentje:
úgy gondolom van különbség a között, hogy esetleg egy 3 éves gyermek mondja ezt vagy egy 13 és 12 éves gyermek.
2013. dec. 11. 10:41
 5/10 anonim ***** válasza:
2 évente lehet kérni a felülvizsgálatot, szóval lassan esedékes. Ekkora gyerekeket is biztos meghallgatnak. Keress egy jó ügyvédet, kezdjétek gyűjteni a bizonyítékokat és adjátok be a kérvényt. Ne kapkodd el, jól fontold meg minden lépésed (tudom hogy nehéz, de próbáld meg h ne uralkodjanak el rajtad az érzések hanem megfontoltan cselekedj.)
2013. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt gond azzal, hogy eluralkodtak rajtam az érzelmek. Ezután sem fog. A volt feleségem volt az akit ki kellett vezettetni a tárgyalóból, mert üvöltözött! De úgy tűnik sajnos a bírónak akkor ez sem volt elég indok, hogy valami nem stimmel volt feleségemmel...
2013. dec. 11. 10:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogyne számítana a szavuk? Nem önmagában perdöntő, de számít!
2013. dec. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
12 éves kortól már perdöntő, hogy a gyerekek hol szeretnének maradni. Ha melletted nyilatkoznak a bíróságon, akkor 100%, hogy megkapod a felügyeletet.
2013. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A jogi szabályozás szerint valóban a 14. év a határ, amikor a gyerek véleményét már kötelező figyelembe venni. Addig nem az. Én, a tapasztalatok alapján egyáltalán nem bízva a bíróságok helyes, objektív ítélkezési gyakorlatában, nem kezdenék bele, talán csak miután legalább a nagyobb 14 éves lesz. Addig viszont fel kell készülni bizonyítékokkal, érvekkel. Sok múlik az ügyvédeken is, bár, ha egy bigott bírót fog ki az ember, akkor tényleg nagyon ügyesnek kell lennie.
2013. dec. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 apa72 ***** válasza:

Mindenképpen próbáld meg. Tényleg 14 év a határ, de mire eljuttok a bíróságon oda, hogy meghallgatják, addigra betöltik. Végigjártam ezt az utat. Készülj fel, hogy éveken át meghurcolnak téged és a gyerekeket is. Rágalmazni fognak és mindenkit ellened fordítanak. A bíróság nem melletted fog állni.

De nézz magadba. Tényleg a gyerekek a fontosak vagy meg akarod mutatni? Ha a gyerekek, akkor viszont kötelességed mindent megtenni értük!

2013. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!