Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miként indíthatok gyermektartá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miként indíthatok gyermektartási pert?

Figyelt kérdés
Gyermekeim apja tartósan külföldön tartózkodik, Ázsiában. Élettársi kapcsolatunk hét éve nem áll fenn. Gyermektartásra vonatkozóan szóbeli megállapodás volt csak köztünk, melyet be is tartott egy hónappal ezelőttig. Egyébként hat éve nem láttuk, még kérésemre sem látogatta gyermekeit, azóta az országba be sem tette a lábát, e-mail-ben sem érdeklődött felőlük, bár én folyamatosan tájékoztattam fejlődésükről. Jelenleg 8 és 11 évesek. Egy hónapja tartózkodási helye is ismeretlen, kizárólag e-mail elérhetőségét ismerem, de nem válaszol - se kép, se hang. Jövő héten szándékozom felkeresni a gyámhivatalt és a helyi panasznapot a bíróságon, de addig is jó lenne, ha valaki tudna információval szolgálni, mégis mire számíthatok. Eddig jóhiszeműen próbáltam érdeklődni, tartani a kapcsolatot, hiszen több, mint hat évig minden a megbeszéltek alapján zajlott, de félek, hogy el akarja kerülni a további gyermektartás fizetését. Nem nagy összegről volt szó, de az a gyerekek pénze, itt az idő, hogy lépjek. Volt már valaki hasonló cipőben? Vajon tud segíteni az állam? Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 13. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Él egyáltalán még?
2013. dec. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Eloszor is be kell adnod a bíróságra egy gyermekelhelyezest kervenyezo beadvanyt, tartasdij megállapítási kérelemmel. Ebben az apa utolsó állando lakhelyét kell megjelölni, ha van ra lehetőség, akkor a magyarországit. Hirdetmenyi értesítés lesz.
2013. dec. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy hónapja nem fizet, 6 évig fizetett rendesen, akkor nem hiszem hogy ki akar bújni a felelősség alól. Nem lehet hogy valami baj érte?

Melyik Ázsiai országban él vagy taretózkodott eddig?

2013. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Minden rendben vele, közös ismerős által tudom...csak velem nem kommunikál. Annyi az infóm, hogy ő lezártnak tekinti a magyar "dolgait". A Fülöp szigeteken él a családjával:(
2013. dec. 20. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!